Tipy Zdraví

Tipy, jak si udržet mladistvý vzhled

mladá žena

Také máte poslední dobou pocit, že můžete být krásné, jen když na sebe budete aplikovat hromady předražených pleťových krémů, make-upu a dekorativní kosmetiky? Věřte, že když na sobě budete pracovat a vyčleníte si pro sebe trochu času, nebudete je potřebovat.

Nebo aspoň ne v tak velké míře. Dokonce i změna životního stylu může značně ovlivnit mladistvý vzhled. Vyzkoušejte naše tipy, které jste pro vás pečlivě posbírali a uvidíte, že budete vypadat mladší, krásnější a mnohem spokojenější. Mnohdy vás překvapí jak něco tak jednoduchého může přispět k lepšímu vzhledu.

Volejte pravidelně své nejlepší kamarádce

Podle průzkumů má zhruba 70 % žen zvýšenou hladinu stresového hormonu. Ten má negativní vliv na vzhled. Právě tento hormon je možné snížit během telefonátu s kamarádkou. Je to díky tomu, že vás vyslechne a rozumí vám. Vy s ní sdílíte své radosti a starosti, takže přichází úleva, jakmile se svěříte.

Vpusťte do svého šatníku barvy

Nosíte oblečení, ve kterém vypadáte jako šedá myška? Pokud máte v šatníku vše jen v černé, šedivé a dalších tmavých barvách je to chyba. Možná těmto barvám fandíte, protože v nich vypadáte štíhlejší, jenže zrovna černá barva vám může přidat až 5 let věku.

Oživte barvy a pořiďte si zajímavé kousky například v pudrové barvě. Je omlazující, osvěžující, velmi něžná a přirozeně ženská. Dobré je, když se kombinuje s výraznějším kouskem oblečení, případně můžete zvolit trochu odvážnější/divočejší líčení.

Naučte se pít vodu s citronem

O tom, že citron umí hotové zázraky není pochyb. Nastartujte svůj den se sklenkou čisté vody, do které vymačkáte šťávu z poloviny citronu. Uvidíte, že pleť se rozzáří a budete vypadat mladší. Kromě toho se do těla dostanou důležité antioxidanty. Voda s citronem tělo hydratuje a přispěje také k hubnutí.

Majonézu vyměňte za olivový olej

Majonézu si dopřáváme v mnoha pokrmech, i když to pro nás není zrovna zdravé. To je potřeba změnit. Místo majonézy používejte samotný olivový olej nebo směs oleje s octem. Olej zařídí, tělo bude z každého kousku zeleniny mnohem lépe vstřebávat živiny. Ty se pak postarají o to, že dojde v těle k likvidaci volných radikálů. Výsledkem bude zářivá a svěže vypadající pleť.

Nepodceňujte dentální hygienu

Pravidelnou dentální hygienou budete mít nejen vybělené zuby, ale také se zbavíte zubního kamene. Zároveň se zbavíte zánětů dásní. Právě tyto záněty mohou za to, že se zrychluje stárnutí pleti, ale i různé zdravotní komplikace.

Správně dýchejte

U většiny lidí bývá dech mělký a povrchní, což není dobré. Technika dýchání je důležitá pro správné okysličení organismu a jeho funkčnost. Vedle hlubokého nádechu je potřeba se naučit i dlouhý výdech. Ten má být dokonce delší než nádech.

Udělejte si trochu času a natrénujte si břišní dech. Principem tohoto dechu je lehnout si na tvrdou podložku. Následně zvednout nohy a pokrčit je. Když to uděláte správně, břicho se lehce nafoukne a ruce se vám mírně zvednou. S výdechem pak zase klesnou a břicho bude vyprázdněno od vzduchu.

Hlídejte si cholesterol

Říká se, že klíčem dlouhého a zdravého života je nízká hladina tuku v krvi. Hodnota by se měla udržovat pod 5,16 mmol/l. Jediný způsob, jak udržovat svůj cholesterol v kondici, je správná životospráva a pestrý jídelníček.

Přestaňte jíst uzeniny, sladkosti, potraviny plné mouky a také maso. Pokud se masa nechcete vzdát, zaměřte se aspoň na drůbeží. Naopak do jídelníčku zařaďte dostatek ovoce, zeleniny a zdravých olejů.

Dopřávejte si ranní sex

Není nic lepšího, než si každé ráno užít dobrý sex. Během aktu je do těla vyplavován hormon oxytocin. Díky němu se cítíme příjemně, milovaní a propojení s naším partnerem po celý den. Vedle toho je dokázáno, že ranní sex nás omladí a zkrášlí. Kromě oxytocinu se totiž do těla uvolní i jiné látky, jež mají pozitivní vliv na kvalitu vlasů i pleti.

Jednodenní půst

Jestli se obáváte, že vám jeden den bez jídla uškodí, je to zbytečné. Tělo se totiž pročistí a zlepší se celkový vzhled pleti. V průběhu půstu je dobré pít jen čistou vodu a bylinkové čaje. Naprosto ideální je například kopřiva.

Kdo by měl přesto obavy z toho, že nebude celý den jíst, může jen odlehčit jídelníček. Vynechat všechny pokrmy a jíst pouze ovoce a zeleninu. V případě velkého hladu si dejte rýži natural, ale pouze vařenou v osolené vodě.

Nežijte ve spěchu

Také patříte k lidem, kterým zazvoní budík či mobilní telefon a hned vyskočí z postele, aby mohli začít fungovat? Zapomeňte na to a raději si ještě aspoň 5 minut poležte. Prudký přechod ze spánku do přímé aktivity uvolní do těla stresové hormony a ty urychlují naše stárnutí.

Žonglujte pro radost

Asi vás to překvapilo, ale žonglování není vůbec na škodu. Naopak nám může pomoci udržet mozek v dobré kondici. Potřebujete tři míčky, se kterými se naučíte žonglovat. Během této činnosti zaměříte svou pozornost na míčky. Mladistvý vzhled v tuto chvíli máte zaručen, hraní totiž omladí každého.

Ovládáním pohybů a společné vnímání očima a rukama během žonglování s míčky dokáže propojit levou stranu mozku s tou pravou. Zatímco levá část je zaměřena na rozum, řeč a intelekt, v té pravé se skrývají naše představy a pocity.

Peeling je samozřejmostí

Péče o tělo je zásadní, zvlášť pokud jde o odstraňování odumřelých kožních buněk těla i obličeje. Peelingem se zbavíte nežádoucí vrstvy a tím zabráníte dušení nových kožních buněk.  Pleť tak bude moci volně dýchat a lépe se do ní vstřebají důležité výživné látky obsažené v krémech, které běžně používáte.

Dodržujte pitný režim

Když je tělo dehydratováno, zhoršuje se nám zdraví a negativně se to projeví na našem vzhledu. Pitím vody vyplavíte z těla veškeré toxiny, pročistíte krev i cévní stěny. Každý den vypijte 8 sklenic vody. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe, zdravější a hlavně plná energie. Pokud se nechcete scvrkávat jako sušená švestka, rozhodně pitný režim nepodceňujte, pro mladistvý vzhled je velice podstatný.

Vyhýbejte se parfemaci

Všechny ženy milují krásné vůně a to nejen v podobě parfému, ale také u dekorativní kosmetiky. Bohužel parfémové složky dokážou spustit alergickou reakci kůže. Ta je pak zbytečně zatěžována a její kvalita se zhoršuje. Naučte se nakupovat takové výrobky, na nichž je jasně uvedeno, že jsou bez parfemace (fragrance-free).

Myslete jako mladá žena

Mladistvý přístup a úsměv na rtech umí zázraky. Zažeňte pochmurné myšlenky, které se vám honí hlavou. Přestaňte se podceňovat tím, že si o sobě myslíte, že jste staré, nejlepší léta už máte za sebou a patříte do starého železa.

Negativní myšlení má špatný vliv na pleť a v takovém případě vám nepomůže nic. Ani plastická operace, účes holčičky nebo silná vrstva make-upu. Myslete mladě a naučte se tak cítit, bez ohledu na to, kolik vám je. Uvidíte, že se váš vzhled vylepší a toto myšlení vám dokonce ubere roky. Říká se tomu Anti-Aging program, jen bez krémů a ostatních prostředků.

Nahraďte kabelku batohem

Kabelky miluje každá žena, ale občas není na škodu změna. Batohy jsou trendem posledních let. Mnoho žen je vyměnila za kabelku, a pokud jste to ještě neudělala, je nejvyšší čas to zkusit. Kromě toho, že půjdete s dobou, odlehčíte značně zádům. Mladistvý vzhled pak na sebe nenechá dlouho čekat.

Skvělou volbou jsou kožené batohy, ty jsou velmi elegantní. Ovšem k zahození nejsou ani různé alternativy plné třásní, zvířecích potisků, nášivek nebo ozdobných spon. Úžasně vypadají i batohy ze semiše.

Obličejová gymnastika

Ještě jste jí nikdy nezkoušela? To je obrovská chyba. Obličejová gymnastika totiž dokáže zpomalit tvorbu vrásek. Je to díky tomu, že se tímto cvičením udržuje kůže ve vynikající kondici. Běžnou mimikou toho nikdy nedosáhneme. Ta na to jednoduše nestačí.

Pokud chcete vidět výsledky, musíte cvičit pravidelně. Pleť bude dokonale prokrvená a hydratovaná. Nejvhodnější dobou pro cvičení je večer. Postavte se před zrcadlo (nebo se posaďte), odličte se a pusťte se do cvičení. Vždy je zásadní se nejdřív odlíčit, pak to jde lépe.

Vločky ke snídani

Přemýšlela jste někdy o tom, co vlastně snídáte? Spousta lidí vypije kávu, hodí do sebe bílé pečivo nebo třeba toast a víc neřeší. Jenže snídaně je základem celého dne. Pokud tedy nestíháte snídat vydatně, zkuste to aspoň ve zdravější formě.

O ovesné kaši se říká, že je to elixír mládí. No něco pravdy na tom bude. Oves je totiž přímo nadupaný vápníkem, zinkem, draslíkem, hořčíkem, vitaminem E, vitaminy skupiny B, bílkovinami a dalšími důležitými živinami.

Pokud tedy budete mít vločky ke snídani, dostanete do sebe každý den koktejl nejdůležitějších látek. Pro mladistvý vzhled to je velice podstatnou podmínkou. Vločky zlepšují celkovou kvalitu nehtů, vlasů i pokožky. Navíc fungují jako prevence proti vráskám, odbourávají stres i únavu. Je to naprosto dokonalá a přitom jednoduchá snídaně.

Ochrana kůže

To, co nejvíce škodí pleti, je jednoznačně sluneční záření. To dokáže zlikvidovat jinak hladkou, svěží pleť, tedy právě její mladistvý look. Zásadní je používat krémy s dostatečným ochranným faktorem. Rozhodně jej ale nestačí používat jen v létě nebo třeba během dovolené u moře. Ochrana pleti je potřeba celoročně.

Sluníčko dokáže na pleť působit i skrz mraky. Jasné je, že nikdo se nechce po celý rok mazat krémy proti opalování. Dnes již v obchodech najdete běžně užívané krémy a make-upy, které obsahují složky schopné pleť chránit proti UV záření.

Dostatečný a kvalitní spánek

Většina z nás žije ve spěchu a neustálém stresu, tomu ostatně odpovídá i naše životospráva. Jenže nedostatek spánku je snad ze všeho nejhorší. Když se nevyspíme, jsme mrzutí, protivní a vypadáme strašně. Což se ve finále negativně projevuje i na pokožce.

Pravidelný spánek je nezbytný pro naše bezproblémové fungování. Tělo potřebuje odpočinek pro regeneraci, aby mohlo další den znovu vyrazit do víru všech událostí, které ho čekají. Ovšem nejde pouze o fyzickou stránku. Vyspat se je důležité i z hlediska psychiky. Když je člověk odpočatý, vypadá mnohem lépe – mladistvý a atraktivní.

Podívejte se i na další naše zajímavé články, například jak načerpat energii a zbavit se únavy, TOP 5 triků na perfektní vytvarování prsou, jak posílit imunitu nebo co je kyberšikana. Tyto a mnoho dalších článků najdete v kategorii Zdraví.

Přidat komentář