Tipy

Jak si lze přivydělat na mateřské?

Maminky na plný úvazek mi jistě dají za pravdu, že mateřská dovolená nepřipomíná dovolenou ani vzdáleně. Naopak je žena utahaná stejně, jako kdyby byla celý den v práci, možná ještě více. To ale neznamená, že někdy nezatouží po tom, dostat se aspoň na chvíli mezi lidi a mít šanci si přivydělat nějakou tu korunu, i kdyby měla mít brigádu jen v podobě práce na doma. Přivýdělky na mateřské jsou tak častým problémem, který v této životní fázi ženy řeší.

Finanční přilepšení k mateřské není na škodu, zvlášť když je rodinný rozpočet napjatý, případně když je to navíc ještě matka samoživitelka, což dnes není nic neobvyklého. Pro začátek je dobré si promyslet, kolik hodin denně můžete nějakému přivýdělku vlastně věnovat.

Jestli chcete práci, kterou budete dělat mimo domov, musíte si být jistá, že jste schopná a hlavně ochotná opustit na několik hodin svého potomka. Zjistěte si, zda máte kolem sebe někoho, kdo vám může v případě potřeby dítě pohlídat, ať už je to vaše maminka, babička, tetička nebo třeba i spolehlivá sousedka.

Pokud nechcete své dítě nechat samotné, pak je lepší zvolit práci doma. Jenže si musíte rozmyslet, jestli budete moci pracovat i přes den nebo až v noci. Je jen na vás, zda to bude práce na počítači, u šicího stroje nebo cokoliv jiného, co si najdete.

Když se vám to podaří a budete mít opravdu hodně velké štěstí, klidně můžete sehnat brigádu na doma i ve svém oboru. No a komu se to nepoštěstí, ten se může nakonec najít v jiném oboru, který se v budoucnu třeba stane vašim koníčkem nebo novou pracovní náplní. Pojďme se teď podívat na několik tipů, jak si lze přivydělat na mateřské.

Hlídání dětí

V dnešní době je to hodně rozšířený způsob výdělku, neboť každý někam spěchá, pracuje do úmoru a často ani na vlastní děti nemá čas. Tehdy přichází ke slovu chůvy na částečný či plný úvazek, které buď jen hlídají dítě u sebe doma nebo rovnou v bydlišti zákazníka, nebo zařizují i nějaké záležitosti, jež s dítětem souvisí, jako odvést dítě na kroužek, plavání atd.

Pro ženu, která už se stará o své dítě či děti, by to neměl být problém přibrat ještě nějaké to dítě navíc nebo třeba i několik. Nejen, že si můžete přivydělat hodně slušené peníze, ale ještě si mezi nimi může váš potomek najít nové kamarády.

Venčení psů

Milujete zvířata a nemáte problém být s nimi v neustálém kontaktu? Jestli disponujete aspoň trochou síly, neváhejte a nabídněte majitelům psů, že jim jejich psího miláčka budete pravidelně venčit. Takové služby uvítají zejména ti majitelé, kteří sice svého psa mají rádi, ale času jim na něj mnoho nezbývá. Vy pejska vyvenčíte a o trochu si vylepšíte svůj rozpočet.

Doučování

Tak tenhle způsob přivýdělku potřebuje hlavně trpělivost a znalosti. Jestli jste dobrá třeba na češtinu, matematiku, dějepis nebo třeba cizí jazyky, pak si můžete přijít na hodně slušné peníze. Věřte, že doučování je zlatý důl a o zákazníky nebudete mít nouzi.

Zvlášť když zvládáte i řešení složitých rovnic a zvládnete s dětmi procvičit pravopis pomocí různých diktátů a podobně. Kromě dětí se můžete zaměřit i na doučování češtiny pro cizince. Možností je opravdu hodně a proč své znalosti nevyužít.

Úklid domácnosti a práce na zahradě

Baví vás úklid a práce se nebojíte? Pak neváhejte a zkuste si najít vhodnou rodinu, nebo klidně i několik rodin, když to budete stíhat a nabídněte své úklidové služby. Existuje spousta domácností, které uvítají pomoc nejen v domácnosti, ale také se zahradou.

Jestli si na to troufnete, klidně si udělejte obsáhlejší klientelu nebo se zaměřte jen na několik pravidelných klientů, u kterých budete uklízet třeba každý týden nebo dvakrát do týdne. Poklidíte dům, posekáte trávník, shrabete listí, zbavíte záhony plevele, zkrátka vše, co bude aktuálně potřeba.

Domácí pečení

Pečení je vašim velkým koníčkem a poradíte si jak s přípravou dortů či zákusků, tak s vánočním a svatebním cukrovím? Pokud vás tato činnost opravdu baví, neváhejte napéct nějaké vzorky a za menší úplatu pro začátek nabídnout sousedům a známým.

Ideální je třeba nějaký narozeninový dort nebo zákusky, ať už na oslavu narozenin, firemní večírek, který pořádá váš soused, případně připravit pohoštění pro známého a jeho hosty. Uvidíte, že ve chvíli, kdy se roznese, jaké chuťovky dokážete vytvořit, zákazníci se jen pohrnou.

Roznos reklamních letáků

Tohle je sice trochu náročnější brigáda, ale nějakou tu korunku si vyděláte. Počítejte s tím, že na roznášení letáků potřebujete být v dobré kondici a vydržet nějaké to chození. Kromě výdělku si ještě zlepšíte kondičku, budete na vzduchu a třeba i shodíte nějaké to kilo. Když se do toho opřete, zvládnete to levou zadní.

Ruční práce

Jste šikovná na šití, pletení, případně na výrobu různých šperků, svícnů, věnců, čajových svíček a podobně? Pak věřte, že i na tom se dá dost slušně vydělat. Na počátku začněte s něčím jednodušším, například zkuste vyrobit dětské čepičky, netradiční a zcela originální náušnice, eventuálně i nějaké ty drobné doplňky do domácnosti. Neváhejte pak své výtvory ukázat lidem. Vhodné jsou zejména sociální sítě, jako Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest a další.

Brigáda v obchodě

Supermarkety či hypermarkety pravidelně hledají různé brigádníky, ať už na pokladnu, pro doplňování zboží, na inventury. Stačí si jen pohlídat inzeráty a zvolit takovou činnost, u které si budete jistá, že vám půjde.

Mystery shopping

V posledních letech zažívá tento druh práce opravdu velký boom. Není také divu, vždyť dostáváte zaplaceno za to, že nakupujete. Respektive předstíráte, že něco chcete koupit. Principem takové práce je, že jdete do obchodu, který vám zaměstnavatel určí.

Tam začnete předstírat, že máte zájem o konkrétní zboží, bez ohledu na to, jestli je to počítač, smartphone, dámské oblečení nebo třeba jen hračky. Samozřejmě, že není na škodu personál trochu potrápit a vybírat si z několika druhů. Ve finále takto nasbírané zkušenosti podrobně sepíšete a máte hotovo.

Práce s textem

Na výběr máte psaní článků, blogování a v neposlední řadě i korektury.Jestli chcete psát a dokážete pracovat s textem, pište o tom, co vás baví. Někdo se zaměří na vaření, pečení a vše ostatní co s tím souvisí. Další miluje cestování a rád fotí, tak píše o svých oblíbených destinacích, které již navštívil.

Fotky jsou důležité, stejně jako osobní zkušenosti. Čím podrobnější popis poskytnete, tím zajímavější článek to pro čtenáře bude. Pokud je čeština vaším hobby a pravopis druhé jméno, pak neváhejte a nabídněte, že budete kontrolovat texty jiným pisálkům.

Prodej katalogové kosmetiky a drogerie

Tato činnost patří v dnešní době k nejrozšířenější formě výdělku, a i když na nu každý nadává, připojuje se k tomuto způsobu vydělávání stále více lidí. Výhodou je, že jsou to vesměs produkty, které běžně používáme, takže s nimi máme osobní zkušenost a můžeme tak s účinky seznámit i ostatní. Co potěší, je možnost pracovat z domova a vše řešit prostřednictvím emailu či sociálních sítí, případně lze jít na Skype a podobně.

Další možné způsoby přivýdělku

  • Skupinová diskuze – nechte si zaplatit za to, že hodnotíte výrobek, co používáte, například masku na obličej, krém na ruce, šampon na koberce atd.
  • Pracovník zákaznické podpory – pokud jste schopni slušně, elegantně a zcela bez stresování poradit s problémem, odpovědět na maily atd., pak máte vyhráno a brigáda je v kapse
  • Trenérka – může to být jóga, fitness tělocvična atd. když si uděláte kurz pro instruktory, můžete začít s tím, že lidem zlepšíte kondičku. Sežeňte si hlídání a pracujte i dvakrát týdně.
  • Komparzista pro film i televizi – někdy probíhá noční natáčení a filmaři mají plné ruce práce s tím, aby vše správně nastavili pro jednotlivé záběry. Přihlaste se na konkurs jako takové to křoví, které prochází před kamerou vždycky včas.

Podívejte se také jak mít krásné ruce v jakémkoliv věku, proč se vyplatí cvičit v páru, jaké blahodárné účinky má na zdraví vibrační plošina nebo také jaké chyby děláme při hubnutí.

Přidat komentář