Móda

Silvestrovské líčení – jak ho zvládnout levou zadní

Silvestr je perfektní příležitostí k tomu, předvést zbrusu novou kosmetiku, kterou každá z nás našla pod vánočním stromečkem. Říká se, že méně je někdy více, avšak v případě silvestrovského líčení to neplatí a my se tak můžeme pořádně odvázat a klidně i experimentovat.

Přestože se snažíme o dokonalé líčení již na Vánoce, na Silvestra můžeme být ještě odvážnější a zkusit trochu výraznější barvy, třpytky a klidně i rudou rtěnku, pokud to barva našich vlasů samozřejmě dovolí.

Chystáte se slavit někde ve společnosti, ať už je to diskotéka, bar nebo jakékoliv jiné místo, kam se vejde hodně lidí? Překvapte své okolí parádním líčením a změňte se v sexy kočku, divokou svůdnici nebo třeba i královnu tanečního parketu.

Fantazii se meze nekladou a na Silvestra to platí dvojnásob, ostatně proč se neblýsknout se super líčením, když se všechno kolem vás různě třpytí, leskne a hýří barvami. Jasně, že zase nemusí být člověk zmalovaný jak plakát nebo vypadat jako klaun, ale chce to trochu přidat na intenzitě. Jak se zvládnout nalíčit levou zadní?

Rozjasněte pleť

Základem celého líčení je bezesporu rozjasněná pleť, s čímž pomůže rozjasňovač. Ten dokáže s pletí hotové zázraky. Pokud si pořídíte jemný mletý perleťový rozjasňovač, pak je dobré, když ho smícháte s make-upem a teprve potom nanesete. Rozjasňovač je dobré aplikovat na špičku nosu, nad horní ret a na horní část lícních kostí. Uvidíte, že se vám rozzáří pokožka komplexně.

S rozjasněnou pletí přímo souvisí také dostatečná a pečlivá hydratace. Jestliže je pleť zcela zdravá a dobře hydratovaná, vystačíte si s obyčejným lehoučkým korektorem a jen minimálním množstvím make-upu. U mastné pleti je pak vhodný pudr.

Elegantní obočí

Věřte, že obočí je ta část obličeje, na kterou se spousta očí zaměří nejdřív.  Z obecného hlediska se říká, že obličej je krásný obraz zasazený do zajímavého rámu. No a tím rámem je v tomto případě právě obočí.

Pokud totiž nebude upravené, zarostlé, nevýrazné nebo naopak ho nalíčíte příliš kýčovitě, můžete být namalované sebelíp, mít svůdně nalíčené rty, třpytivé oči a stejně si vašeho krásného líčení nikdo nevšimne, protože bude řešit nemožné obočí.

Dejte si na úpravě obočí záležet a věnujte mu dostatek času. Není na škodu, když i obočí ozdobíte trochou třpytivých kokových stínů, přece jen na Silvestra je potřeba být co nejvíce cool.

Oči jako okno do duše

Líčení očí je náročný proces, ale právě poslední den v roce je ideální příležitostí, kdy můžete použít třpytivé stíny. Jde o to, že tento styl či chcete-li druh stínů, se na běžné používání jednoduše nehodí. Pokud chcete, aby vaše oči získaly slavnostnější vzhled, je potřeba nanášet třpytivé oční stíny v kovovém odstínu, i když perfektně vypadá také zlatá barva, případně taková, co bude ladit s vaším outfitem i barvou očí. Získáte nejen nádech elegance, ale také luxusu.

Kdo se nebojí a chce zažít opravdu divokou a žhavou silvestrovskou noc, neměl by přehlédnout oční stíny v zelených, růžových a fialových odstínech. Chybět by neměl ani jakýkoliv odstín modré. Přestože řada žen praktikuje tzv. kouřové líčení, vhodnější je nanést jednu výraznou barvu přes celé víčko, nebo zkombinovat modrý odstín a růžovou či fialovou.

Rty k nakousnutí

Běžně používám klasickou matnou rtěnku, ta si ovšem vezme na Silvestra dovolenou a vyměníme jí za hutnější lesk, který vyniká velmi silným krytím. Než začneme s aplikací lesku, okolí rtů namalujeme (orámujeme) konturovací tužkou a teprve potom naneseme lesk. Ten pak přetřeme výraznější rtěnkou.

Skvěle se hodí rtěnka rudé barvy, díky níž budou rty vypadat nejen větší/plnější, smyslnější, šťavnatější, ale také budou neuvěřitelně sexy a slavnostnější. Konturovací tužka je často opomíjenou pomůckou při líčení, což je škoda, neboť dokáže hravě vymezit hranici, po kterou bude lesk i rtěnka dosahovat, aniž byste měla rty rozmazané a kazilo to celkový dojem z líčení.

Nesmíte zapomenout použít malý štětec, který konturu jemně a nenápadně roztáhne. To je důležité, protože jedině tak nebude linka tak výrazná a vaše rty nebudou vypadat jako ty, které má namalované klaun. Naopak ve chvíli, kdy zvolíte nenápadné líčení očí, se můžete pořádně opřít do malování rtů a zvolit i takové výrazné barvy, kterým byste se jinak vyhnula.

Mrkněte i na další články z oblasti módy, třeba na značku Guess, oblíbené kabelky od Louis Vuitton nebo už popřemýšlejte, jaké plavky se vám budou hodit na léto, a podívejte se, jaké typy plavek na trhu pořídíte.

Přidat komentář