Bydlení

Moderní kuchyně s chytrými pomocníky

Chytrá zařízení jsou již dlouho nepostradatelnou součástí našich životů a provází nás na každém kroku. To samé platí i v případě kuchyně a kuchyňských spotřebičů, a to nejen nyní, ale i do budoucna. Inteligentní domácnost je snem nás všech, ale není to jednoduché.

Všichni se postupně snažíme zvyknout si na zdravější životní styl, ale příliš se nám to nedaří, neboť k tomu nemáme to správné vybavení. Výhodou je, že dnes již existují mnohé kuchyňské spotřebiče, které označujeme jako chytré pomocníky, kteří jsou schopni spoustu práce udělat za nás.

Některé chytré přístroje pracují zcela samostatně, případně aspoň hlídají to, co bychom jinak museli hlídat my. Vybrali jsme pro vás několik spotřebičů, jež by rozhodně neměly chybět ve vaší kuchyni.

Odšťavňujeme rychlostí blesku

Značka Philips se vytasila s velmi zajímavým spotřebičem v podobě odšťavňovače, který zvládne připravit vitaminovou bombu během minuty a vůbec se u toho nestačí zahřát. Jedná se o Philips Viva Collection HR1887/80, jež dostal do výbavy plnící trubici v XL provedení.

Díky této trubici je možné do odšťavňovače bez problémů přidávat celé ovoce, zeleninu i listy rostlin, zkrátka cokoliv, co hodláme použít na svůj nápoj plný vitaminů. Součástí je i hubice proti odkapávání.

Zcela bezproblémová je i jeho údržba, stačí totiž necelé 2 minutky a je zase čistý jako píšťalička. Problémem není ani vložit odnímatelné části do myčky nádobí a s ručním mytím přístroje se vůbec nezabývat. Cena spotřebiče se pohybuje kolem 5 000 Kč.

Grilování po celý rok

Zdravá kuchyně zahrnuje i takovou tepelnou úpravu, jakou je grilování. Samozřejmě, že nejlepší je to venku na zahradě s pořádně velkým grilem na dřevěné uhlí, kde se k vám připojí rodina i přátelé a pochutnáte si na všech dobrotách, které na grilu připravíte.

Jenže v zimních měsících by to asi taková legrace venku nebyla, takže se musíme spokojit s grilováním třeba v kuchyni. Tefal přišel s unikátním elektrickým kontaktním grilem, na němž se dá pohodlně grilovat po celý rok, aniž by člověk musel mrznout venku.

Optigrill XL (GC722) umí překvapit například schopností změřit tloušťku masa, k čemuž byl vybaven senzory. Výhodou je, že jakýkoliv steak nebo třeba ryba bude pokaždé upravena tak, jak vám nejlépe vyhovuje.

Zajímavostí je také displej, který mění barvu, zobrazuje se na něm aktuální fáze přípravy masa pomocí zvukového signálu nás upozorní v jakém stavu je právě grilování. Vzhledem k tomu, že je povrch grilu z nepřilnavého materiálu, jeho údržba je rychlá a jednoduchá, navíc se desky dají vyjmout a vložit do myčky nádobí.

K dispozici je celkem 9 nastavitelných programů, takže se nemusíte bát, že by vám některý nevyhovoval. Cena grilu se pohybuje v rozmezí cca 4 500 až 7 000 Kč.

Mixování ve vakuu

V každé domácnosti se najde nějaký ten mixér a šlehač, který používáme na přípravu pokrmů, sekání zeleniny, mixování těsta a spoustu dalšího. Poslední dobou se stalo velmi populární záležitostí  smoothie, do kterého se dá použít jakékoliv ovoce či zelenina.

Smoothie mixér už je běžnou součástí většiny kuchyní, ale zkoušeli jste si ho někdy připravit ve vakuu? Jsem si jistá, že tento inovativní způsob přípravy se vám bude zamlouvat. Pokud si to chcete vyzkoušet, pořiďte si třeba smoothie mixér Tefal Freshboost (BL181), ten má integrované vakuové mixování jako bonus.

Každý zeleninový či ovocný nápoj je připraven rychle a zachová si veškeré vitaminy a minerály. Jejich ztrátě zabraňuje technologie Nutrikeep, ta totiž z mixovací nádoby odsaje vzduch, takže nedochází k oxidaci surovin a ty si tak zachovají trojnásobek antioxidačních účinků, což je pro naše zdraví velmi vítaná změna. Cena mixéru se pohybuje zhruba kolem 2 500 – 3 000 korun.

Podobně funguje i vysokorychlostní vakuový mixér Catler VB 8010 s robustním kovovým tělem. Potěší speciálně tvarovaná tritanová nádoba o objemu 1,5 litru, velký otvor pro jednoduché vkládání všech ingrediencí, výběr z 10 rychlostí, 5 automatických programů nebo japonská technologie tvarování a broušení nožů.

K dispozici je rovněž automatický režim pro smoothie, horkou polévku nebo také pyré. Vše je dokonale zpracováno i díky maximálním otáčkám, které dosahují až 26 500 za 1 minutu. U tohoto spotřebiče se cena pohybuje v rozmezí 6 000 – 7 000 korun.

Chytré a přesné vážení

Držíte dietu nebo musíte udržovat určité stravovací návyky kvůli sportu či třeba léčbě diabetu (Diabetes mellitus), případně si jen dáváte záležet na tom, aby byl váš jídelníček pestrý, vyvážený a prospíval vašemu zdraví?

Pro jakýkoliv účel, který jsme jmenovali, se hodí nutriční kuchyňská váha Sencor SKS 6000. Ta díky praktické velikosti a velmi stylovému a elegantnímu designu zapadne do jakékoliv kuchyně, bez ohledu na to, jestli je zařízena tradičně či moderně.

Ovládat jí můžete pomocí dotykového ovládání, jehož součástí je i velký a přehledný LCD displej. Ten vám zobrazí zásadní informace, které potřebujete o potravinách vědět, jako obsah kalorií, sodíku, proteinů, tuku, cholesterolu, uhlohydrátů, a v neposlední řadě také vlákniny. Pro tyto účely má předprogramováno celkem 999 kódů jednotlivých potravin.

Celkově je na jedno zvážení schopná zvládnout 5 kilogramů potravin, přičemž přesnost vážení je na 1 g. Disponuje čtyři senzory určené pro vyšší přesnost vážení, dále má funkci dovažování a také nulování hmotnosti nádoby. Cena váhy se pohybuje kolem 600 korun.

Podívejte se i na další články z oblasti kuchyňských pomocníků, například jakou zvolit pracovní desku a jak o ní pečovat, jaké pomůcky nám mohou pomoci s pečením a to nejen na Vánoce, které kuchyňské spotřebiče můžete pořídit, aby vařili za vás nebo se mrkněte, jak využít Raclette gril pro celoroční grilovačku.

Přidat komentář