Tipy Zdraví

Jak se ráno nastartovat, aby člověk fungoval celý den?

Každé ráno je rozhodujícím faktorem, jak vlastně budeme v průběhu dne fungovat. Může se stát, že už při probuzení jsme unaveni a zcela bez šťávy. Často máme chuť jít spát ještě před obědem.

Je důležité se po ránu co nejlépe nastartovat, aby člověk vydržel aktivní až do večera. Stačí k tomu opravdu málo. Zapomeňte na to, že máte absolutní nechuť ke vstávání a myslete vždy pozitivně.

Vstávejte včas a neodkládejte budík

Zdroj foto: pixabay.com

Známe to všichni, jakmile zazvoní mobilní telefon nebo budík, máme chuť ho zahodit. Pokud si dopřáváte po probuzení pár minut spánku navíc, zapomeňte na to.

Nepomůže vám to cítit se lépe, a ještě to může vyvolávat stres. Zacvaknutím zvonění budík vypnete, následně zaspíte a nebudete nic stíhat. Pomáhá, když si k posteli dáte sklenici s pitím. Jakmile budík zazvoní, posaďte se a napijte se vody. Tím jste udělali první úspěšný krok k vstávání.

Ranní milování

Mnoho lidí odkládá sexuální hrátky až na večerní hodinu, což je zbytečné. Naopak je dobré začít nový den milováním. Při ranním sexu se úžasně uvolníte a vyplavené endorfiny vám během okamžiku zvednou náladu.

Dokonce i partner na tom bude skvěle se svou erekcí, která je ráno velmi silná. V tu dobu se hladina jeho testosteronu v těle pohybuje na úplném vrcholu. Podobně je na tom i ranní masturbace.

Dejte si studenou sprchu

Pokud máte pocit, že vás přejel parní válec nebo jste úplně bez energie, dejte si studenou sprchu. Ta vás rozhodně nakopne a rozproudí vám krev.

Při pravidelné aplikaci takto studené sprchy se zlepšuje krevní oběh, zrychlí se metabolismus a posílí imunitní systém. Zároveň s tím na tom budeme z dlouhodobého hlediska lépe i psychicky.

Dodržujte spánkový režim

Jakýkoliv výkyv od normálu není pro naše tělo nic dobrého. Ponocování, dospávání přes den či nedostatek spánku zapříčiní, že vaše tělo bude zmatené, unavené a jen těžko se bude vracet k normálu. To je důvod, proč je zásadní chodit spát ve stejnou dobu a zrovna tak ve stejný čas vstávat.

Zdroj foto: pixabay.com

Rozcvička po ránu

Pro někoho je takovou rozcvičkou obyčejná procházka se psem. Když psa nemáte, chce to krátké cvičení. Stačí i chvilka a uděláte tím pro sebe hodně.

Vyzkoušet můžete dřepy, kliky či skákání přes švihadlo. Někomu pomáhá sestava pět tibeťanů či pozdrav slunci. Někteří lidé zahajují svůj den krátkou jízdou na kole nebo oběhnutím bloku.

Malá radost jen pro vás

Radost nám může udělat cokoliv. Dejte si lahodnou kávu, oblíbenou cigaretu nebo se obdarujte malým dárečkem. Někdy vám může udělat radost i obyčejné probuzení vedle milované osoby, ale také objetí vašich dětí.

Teplá voda s citronem

Před snídaní, tedy nalačno, je dobré vypít sklenici mírně teplé vody, do které si dáme čerstvě vymačkanou šťávu z citronu. Perfektně se tak pročistí trávicí systém a nakopne se metabolismus. Studená voda se nedoporučuje, aby tělo neutrpělo šok po probuzení.

Zdroj foto: pixabay.com

Dejte si vydatnou snídani

Snídaně, jak víme je nejdůležitější jídlo dne. Dodá nám potřebnou energii a povzbudí do nového dne. Vhodná jsou po ránu vejce, která dobře zasytí a doplní nám chybějící bílkoviny.

Zároveň s tím pomohou k rychlejšímu spalování kalorií v průběhu dne. Chybět by nemělo také celozrnné pečivo kvůli obsahu sacharidu.

Dejte si klidně čerstvé ovoce, misku ovesných vloček s jogurtem či mlékem, případně i sladký dortík jako malý hřích. Když si totiž takovou sladkost dopřejete ráno, nemáte takovou chuť na sladké během dne.

Naučte se plánovat

Vhodné je udělat si den dopředu plán toho, co budete dělat příští den. Když to nestihnete, tak si po probuzení zkuste představit, jak by měl vypadat váš perfektní den. Potom si promyslete, co vás v tomto dni čeká a jak si vše co nejlépe usnadnit. Vždy je důležité pozitivní myšlení.

Zdroj foto: pixabay.com

Probouzejte se do světla

Světlo signalizuje tělu, že je čas pro bdění. Není nic lepšího, než vstávat do světlého dne. Samozřejmě, že v zimním období to moc nejde, ale po zbytek roku zkuste na noc nechat závěsy roztažené.

Probudí vás ranní slunce a dodá chybějící energii. Jestli je váš domov v poklidné čtvrti, zkuste nechat v noci pootevřená okna. Uvidíte, jak je čerstvý vzduch a ptačí zpěv úžasným nakopnutím při ranním vstáváním.

Přečtěte si i další články z kategorie Zdraví. Například co pomáhá na kocovinu, jaké diety byly populární v posledních 15 letech, jak se zbavit psychických potíží a ulevit duši bez terapie, ale také jak provonět domácnost či jak na kvalitnější spánek.

Přidat komentář