Móda Trendy

Šátek jako módní doplněk

Šátek se stále těší velké oblibě, je to módní doplněk, který dokáže elegantně oživit i ten nejnudnější outfit. Přestože patří mezi trendy kousky, najdou se i ženy, které neví, jak šátek nosit.

Výhodou je, že se dá nosit prakticky k čemukoliv, ať už zvolíme sportovní, ležérní nebo třeba společenský styl oblečení. Má univerzální použití a nikdy vám neudělá ostudu, bez ohledu na to, jestli je to háčkovaný šátek či bavlněný šátek.

Jak uvázat šátek kolem krku

Nejjednodušší a nejčastější způsob nošení šátku je jednoznačně kolem krku. Přitom vůbec není důležité, jestli je to nějaký módní kousek nebo jen šátek, na kterém je logo společnosti, pro kterou pracujeme.

Zdroj foto: pixabay.com

Pokud už se rozhodneme šátek nosit, musíme ho také umět správně uvázat. Populární je uzel umístěný na straně krku. Je to slušivé, elegantní a přirozené. Ke sportovnímu oblečení bude pasovat klasické vázání a dva konce na každé straně šátku.

Na pracovní schůzku, kam si bereme košili je super volbou šátek uvázaný jako tzv. náhrdelník. Šátky můžeme využít nejen ke košili, ale také jako doplněk pro top, tuniku, ale i tričko či halenku s velkým výstřihem.

Šátek ala Hollywood

Jde vlastně o nošení šátky na hlavě. Je to sice tak trochu retro styl, ale stále se těší velké popularitě. V dnešní době jej takto nosí zejména celebrity, které míří na filmovou premiéru či večírek, ale v dřívějších dobách se nosil na procházky místo klobouku.

Byl rovněž perfektním pomocníkem na jízdu v kabrioletu, aby člověk neměl rozcuchané vlasy. Šátek umístíme přes hlavu tak, že v přední části hlavy jsou vidět vlasy a konce šátku jen tak leží přes ramena.

Zdroj foto: pixabay.com

Vhodný výběr barev

Každý má oblíbenou barvu a nutno podotknout, že černá, šedá či tmavě modrá vypadá naprosto dokonale jak u šátku, tak u oblečení stejné barvy. V praxi to sice působí elegantně, ale strašně nudně. Proto se musíme naučit správně kombinovat nejen barvy a textury, ale i mat a lesk.

Když máme tmavé oblečení a chceme jej oživit, sáhneme po odstínech červené, modré, zelené, fialové, žluté či oranžové. Tím zároveň zvýrazníme krční partie. Kdo má silnější krk, měl by nosit šátek uvázaný volně. Může se dokonce jen tak přehodit přes ramena.

Pokud chceme krk zeštíhlit a protáhnout, je dobré, aby byl uzel umístěn dál od obličeje. Jestli se nám nedaří šátek vhodně uvázat, dají se k tomu použít i prsteny či brože.

Materiál by měl být příjemný

Zřejmě nejpříjemnější budou šátky z hedvábí, což neznamená, že si nemůžeme pořídit háčkovaný šátek. Hedvábné šátky mívají úžasné potisky a vyrábí se v různých limitovaných či sběratelských kolekcích. Dobré jsou i šátky z lehké bavlněný a umělého polyesteru. Nejsou tak drahé jako ty hedvábné a svůj účel splní.

Zdroj foto: pixabay.com

Jakými způsoby lze nosit šátek?

Kromě krku můžeme šátek uvázat i na zápěstí a vytvořit z něj jednoduchý látkový náramek, který ještě doplníme tím klasickým, co najdeme mezi našimi šperky.

Dalším místem, kam umístit hezký šátek je naše kabelka nebo batoh. Uvázat ho můžeme na ucho, popruh, nebo třeba na karabinu. Fantazii se meze nekladou.

Šátek jako pásek? No proč ne, možné je všechno. Potištěný šátek, uvázaný kolem pasu jako pásek je vhodný způsob, jak doplnit jednoduchý outfit a ještě udržet kalhoty na tom správném místě.

Znáte palestina šátek?

Oblíbený arabský šátek keffieh, který je u nás nazýván jako palestina šátek je velmi praktickým kouskem nejen v arabských zemích. Původně jej nosil nejeden rybář a zemědělec starověké Mezopotámie. Byla to tradiční pokrývka hlavy mužů žijících v suchých a vyprahlých končinách.

Tento šátek se dá uvázat mnoha způsoby, aby chránil před sluncem přes den a chladem v noci. Je to také dokonalá ochrana před pískem a prachem. V neposlední řadě je to šátek populární u armádních příslušníků, jež operují v těchto končinách.

 Ostatně právě používání tohoto šátku u vojenských jednotek z celého světa byl důvod, proč se začal tento módní doplněk vyrábět v různých barvách. K nám se tato móda dostala na počátku 90. let a nosí se hlavně jako šála. Překládá se na polovinu a cíp se nechává ve výstřihu.

Mrkněte se, jak vybrat ideální letní šaty podle typu postavy, jak vybrat plavky na léto, jak na správný výběr slunečních brýlí, nebo jak ovlivnil módu Christian Dior – nesmrtelný symbol elegance, krásy a ženskosti.

Přidat komentář