Móda Trendy

Jak vybrat letní kozačky a polobotky?

Letní kozačky

Pro mnohé je nošení takových bot v letních měsících nemyslitelné, ale pro ostatní je to běžná věc. Je to moderní a stylové, na což reagují i mnozí módní návrháři.

Letní kozačky zažívají v posledních letech opravdový boom. Největší popularitě se těší zejména v zahraničí, i když své místo už mají také v našich skříních. Můžeme je různě kombinovat a nosit při mnohých příležitostech.

Nemusíme se bát, že by se nám, jakkoliv zapařila noha, protože se dají pořídit z velmi příjemných a lehkých materiálů. Dá se říci, že je to odlehčená, prodyšná a pohodlná varianta zimních kozaček. Jak ale takové boty vybrat?

Materiál a vzhled

Na výrobu bot se používají ty nejjemnější materiály. Může to být riflovina, plátno, semiš, ale také třeba luxusní perforovaná kůže a další.

Všechny jsou vhodně odvětrané, prodyšné a odvětrané, čemuž odpovídá i jejich design. Snadno pak pořídíte letní kozačky dírkované, s volnou patou či špičkou, ale i páskem, jako mívají sandály.

Na podpatku nebo bez něj

Pro vysoké ženy jsou vhodné letní kozačky nízké, aby zbytečně netrčela v davu jako anténa. Ideální je plochá podrážka nebo drobný široký podpatek. Nejlépe působí svršek za koleno, ale nesmí moc přiléhat. Zcela nevhodný je nízký svršek, který dosahuje jen do poloviny lýtka.

Pokud je žena menšího vzrůstu, pak jsou podpatky na místě. Štíhlá silueta dovoluje tenké jehlové podpatky, díky čemuž bude postava vypadat více žensky a lehce. Dámy, které mají křivky potřebují silnější sloupek či klín a svršek končící pod kolenem.

Buďte originální a vyhněte se módnímu trapasu

Bujná fantazie je důležitá, ale nic se nesmí přehánět. Bílá barva je populární ale bílé vysoké kozačky, které jsou navíc i kožené, je to nejhorší, co si může žena navléknout na nohy. Chce to spíš odstíny hnědé či béžové.

Sportovní modely či ležérní dámské oblečení skvěle doplní dámské letní kozačky bez podpatku, dále tzv. koně nebo všechny kozačky holínkového typu. Ke všem sukním, šatům, legínám a slim kalhotám jsou perfektní nízké kozačky ke kotníkům. Pokud nosíme minisukně či kraťasy, pak jsou na místě sexy vysoké kozačky.

Důležité je pohodlí

Většinou vybíráme boty podle vzhledu, což v tomto případě není nejdůležitější. Musíme si uvědomit, že takové boty budeme nosit třeba i celý den. To je také důvod, proč nám musí dokonale padnout, ať už to budou letní kozačky děrované nebo plné. Lepší je vždy zvolit model, který bude o číslo větší, než jsme zvyklé nosit.

To platí hlavně u boty, která má úzkou špičku. Pokud nebude větší, bude nás za chvilku nepříjemně tlačit, navíc by se nám mohla i deformovat noha. Bota nesmí být nikde příliš těsná a dřít kůži. Špatně zvolená velikost či střih boty může zavinit rozedření kůže do krve.

Nutno podotknout, že to není jen o kozačkách, naopak i takové letní polobotky (dámské/pánské) potřebují správnou velikost. Není nic horšího než bota, která třeba příliš tlačí na kotník.

Přečtěte si rovněž jak vybrat nejlepší plavky pro rok 2021, jak si vybrat pohodlné spodní prádlo, jak správně pečovat o šperky, ale také jak vybrat společenské a plesové šaty.

Zdroj foto: pixabay.com

Přidat komentář