Bydlení Tipy

Oživte interiér svého bytu a pořiďte si krb

Dnešní krby mají tu výhodu, že jsou ekologické, nemusíte k nim mít komín (kromě plynových krbů), tahat dřevěná polena a stále dokola uklízet nepořádek. Navodí příjemnou atmosféru, ať už relaxační či romantickou.

Donedávna bylo běžné, že funkční krb byl záležitostí pouze rodinných domů. V současnosti si můžete krb dovolit instalovat klidně i do panelákového bytu, když vám to prostor dovolí.

Samozřejmě, že to nebude ten klasický, ve kterém se topí dřevem. Na trhu pořídíte elektrické krby, plynové krby a také bio krby. Společně se podíváme, který se vám bude hodit nejlépe.

Elektrické krby

Největším plusem elektrických krbů je, že mají nulovou prašnost, velmi snadnou údržbu a ještě vyžadují minimum prostředků na provoz. Patří k oblíbeným bytovým doplňkům a často slouží jako moderní a velmi elegantní dekorace.

Není proto překvapením, že si je pořizují i ti co mají doma funkční komín. Slouží jim jen jako doplněk bez vytápění. Faktem je, že imitace ohně je téměř dokonalá a u mnohých modelů je běžný i tzv. tepelný efekt.

Elektrické krby se dají pořídit za velmi příznivé ceny, stačí si jen vybrat toho správného výrobce a pomocí srovnávače si je filtrovat přímo podle ceny. Na výběr máte volně stojící elektrické krby, dále nástěnné krby, případně krby zabudované do zdi. Možností je i alternativa v podobě krbové vložky.

Plynové krby

Plynové krby mohou fungovat pomocí zemního plynu či LPG. Dají se lépe regulovat než tradiční krb na dřevo. Jednoduše je zapálíte a stiskem tlačítka zvolíte požadovanou teplotu. Víc řešit nemusíte, protože o ostatní se za vás postará termostat.

Zatímco elektrické krby disponují pouhou imitací ohně, ty plynové mají skutečný ohýnek.

Ve většině případů se dá vybírat mezi romanticky plápolajícím ohněm, velkým ohněm či jen formou dohořívajících žhavých uhlíků. Nutno podotknout, že k plynovému krbu je většinou nutné mít komín, případně jiný tomu podobný vývod ven.

Bio krb

Krb na bio paliva je podobný tomu plynovému. Nabízí totiž skutečný oheň i s otevřeným ohništěm. Používá se do něj biolíh, což je ekologické palivo bez zápachu. Výhodou je, že se z něj netvoří saze, nečoudí a ani po něm nezůstává žádný nepořádek.

V průběhu spalování dochází k tvorbě vodní páry a oxidu uhličitého. Pokud máte v místnosti zelené pokojové rostliny, budou oxid uhličitý pohlcovat a přeměňovat na kyslík.

Co potěší je rychlá a jednoduchá instalace krbu. Na výběr jsou nástěnné krby, volně stojící i malé přenosné. Krby na bio palivo jsou řešením pro všechny, kteří si nemohou dovolit tradiční krb na dřevo a zároveň nefandí těm elektrickým či plynovým.

Pár tipů na závěr

  • Pro venkovský styl se perfektně hodí elektrická krbová kamna. Mají výkonný přímotop a termostat umožňující regulovat topení. Budete mít pocit, jako když jste se vrátili do staré doby.
  • Krbové vložky se dají pořídit rohové a ještě k tomu s dvojitým hořákem. Skvělou vychytávkou je dálkové ovládání pro snadnou manipulaci.
  • Při nedostatku místa, se bude hodit přenosný bio krb, který jednoduše postavíte na konferenční stolek, komodu nebo třeba jídelní stůl. Plná nádržka vydrží hořet až dvě hodiny.
  • Perfektně vypadá bio krb, co se dá pověsit na stěnu. Je elegantní, snadno se ovládá a disponuje i praktickými otvory pro odvětrávání. Stačí jej pouze zapálit.

Neváhejte se podívat i na další užitečné články, například jak připravit byt na prodej, proč se úsporný nábytek hodí nejen do malých domácností, jaký přístroj je nejvhodnější když čistíme párou, co dělat když musíte pracovat z domova nebo také jak získat více úložného prostoru nad hlavou. Tyto a mnoho dalších článků najdete v kategorii Bydlení.

Přidat komentář