Knihy

Na vlnách erotiky – knihy, u kterých se budete i červenat

Dámy, určitě vám nemusím představovat klasiku mezi knihami v podobě edice Harlequin. Ano, faktem je, že ženy milují romantiku, ale to neznamená, že si rády nepřečtou i něco peprnějšího, více vzrušujícího a eroticky laděného. Erotická literatura má tak v našich knihovnách své místo.

Muži sledují erotické a porno filmy, zatímco nám ženám prý lépe vyhovují knihy. Proč tomu tak je? Podle průzkumů jsou eroticky zaměřené knihy schopné poskytnout daleko větší prostor pro naši fantazii a dalece tak překonat filmy tohoto žánru.

Mnoho žen se za čtení takových knih stydí, ale věřte, že je to naprosto zbytečné. Erotika je součástí našich životů, bez ohledu na to, jestli jí provozujeme pravidelně nebo jen občas, případně o ní jen čteme. Čtení knih k erotice patří a my milujeme zajímavé příběhy se šťastným koncem. To ale neznamená, že si nepřečteme i knihu, která skončí úplně jinak, než by každá z nás chtěla.

Padesát odstínů šedi – E. L. James

V poslední době je hojně přetřásaným dílem Padesát odstínů šedi. Tato erotická kniha je naprostou špičkou žánru a po jejím přečtení budete mít chuť si některé pasáže vyzkoušet živě v reálném prostoru a čase. Alespoň to tvrdí většina žen, která knihu četla. Erotická literatura knize může poděkovat za nově nastartovaný boom tohoto žánru, sexshopy díky ní zaznamenaly příliv nakupujících žen.

Příběh pojednává o mladé studentce literatury, která jednoho dne přichází za úspěšným podnikatelem, aby s ním udělala rozhovor. Oba jsou mladí, úspěšní, krásní i perspektivní. Přeskočí mezi nimi hodně velká jiskra, která zažehne obrovskou “vatru“. Ta se rozpálí a zboří veškeré zábrany. Díky tomu si můžete užít opravdu pikantní erotické hrátky.

Emanuela Lekce muže – Emanuelle Arsanová

Jistě mi dáte za pravdu, že erotické filmy, kde byla hlavní postavou Emanuela zná téměř každý, aspoň z té starší generace. Ostatně po sametové revoluci to byl jeden z prvních filmů s erotickou tématikou, který přitáhl k obrazovkám fanoušky tohoto žánru.

Emanuela byla sexy, žádoucí a její příběhy oslovily mnoho lidí. Předlohou pro tento film byla kniha Emanuela – Lekce muže. Tato erotická kniha je známá tím, že v šedesátých letech minulého století vyvolala ve Francii velký skandál, kde v té době byla erotická literatura ještě spíše podpultovou záležitostí.

Kámasútra pro milence 21. století – Anne Hooperová

V této knize se snoubí moudrost starých věků i ta současná, ale také více než stovka milostných poloh. Ty vás mají inspirovat a zároveň s tím zajistit maximální uspokojení, ať už se rozhodnete vyzkoušet jakoukoliv polohu.

Můžete si být jistí, že Kámasútra pro milence 21. století je velmi příjemné čtení, které vám vnese do vašeho stereotypního sexuálního života spoustu zajímavých inspirativních kousků. Vychutnejte si kouzlo Orientu. Není to sice typický erotický román, ale i tak je to hodně slušná ukázka jak si to v posteli opravdu hodně užít.

Tantra Milování duší – Somananda Moses Maimon

Tantra je pro mnoho lidí fascinující a přitahuje je jako magnet. Zajímavá je zejména svým hlubokým a posvátným přístupem k samotné naší sexualitě. Je známá svou úctou k indickým a tibetským tradicím. Autorem knihy Tantra milování duší je učitel tantry, který je ve svém oboru velmi uznávaný. Čtenáři se snaží odhalit tajemství tantrického sexu. Toto odhalení vás možná šokuje.

Přestože jej řada lidí nechápe, je tantrický sex vhodný v podstatě pro každého, ať už jsou to manželské páry, milenci, ženy či muži, případně ti jedinci, kteří jsou otevření vůči všemu, co jakkoliv souvisí s otázkou sexu, nebo naopak ti, co se stydí i když se mají například políbit na veřejnosti.

Není vůbec důležité, jestli už máte s tantrou zkušenosti nebo se s ní teprve seznamujete, na své si přijde každý. S touto knihou zjistíte, co je to vlastně ten tantrický sex, proč je tolik oblíbený, v čem se liší mužská a ženská sexualita, jak můžeme být multiorgasmičtí, či jestli je pravda, že má tantra duchovní a léčebné účinky.

V poutech rozkoše: Jedinečný průvodce světem BDSM, perverze a intenzivních sexuálních prožitků – Jaiya

S knihou V poutech rozkoše: Jedinečný průvodce světem BDSM, perverze a intenzivních sexuálních prožitků si užijete opravdu peprné chvilky, neboť je to v podstatě návod, jak zvládnout hravé a maximálně vzrušující praktiky a získat v ložnici nadvládu. Naučíte se také správné poutání a dozvíte se, jak zažít skutečně intenzivní prožitek.

Zpestřete si jinak nudný milostný život a pokuste se dosáhnout co nejvyššího stupně sexuální extáze. Nejen, že to značně zlepší váš vzájemný vztah, ale dokážete se díky tomu propojit a dosáhnout harmonického souznění.

Přestože vám někteří jedinci budou tvrdit, že by nic perverzního nikdy nedělali, buďte si jistí, že i mezi nimi se najdou tací, kteří to rádi vyzkouší a ve finále zjistí, že provozování perverzního sexu je naplnilo novou energií, jsou stále silnější a to nejen v ložnici, ale i v běžném životě.

Kniha obsahuje řadu tipů, nástrojů i technik, s jejichž pomocí si může okořenit sexuální život/vztah. Popusťte uzdu fantazii a nechte ji rozjet na plné obrátky. Nakonec budete mít pocit, že jste najednou v dalším pokračování Padesáti odstínů šedi. Hlavně nezapomeňte na to nejdůležitější a to říkat v ložnici svému protějšku vše, co chcete, aby vám dělal.

Lady Fuckingham – Oscar Wilde

Erotická literatura jde najít i mezi jmény z klasické povinné četby. Pokud si myslíte, že Oscar Wilde psal jen nudnou britskou klasiku, tak tahle kniha vás jednoznačně vyvede z omylu. Lady Fuckingham rozhodně není žádný suchý nudný příběh, naopak jde o deník mladé šlechtičny. Tato dáma/slečna nebyla žádné neviňátko.

Mravnost a počestnost nepatřila k jejím prioritám. Naopak se ve svém deníku rozhodla popsat všechna erotická dobrodružství, jež prožila ona sama, ale i lidé kolem ní. Autor, který je v kategorii spisovatelů legendou se neostýchal popsat vše opravdu velmi realisticky.

Jaké další knihy si zaslouží vaší pozornost?

 • Milenec Lady Chatterleyové – D. H. Lawrence.
 • Spolubydlící – Christina Laurenová.
 • Lolita – Vladimír Nabokov.
 • Hotel v Paříži – Emma Mars.
 • Monology vaginy: Co by řekla vaše vagina, kdyby uměla mluvit? – Eve Enslerová.
 • Sex za časů královny Viktorie: Slasti a strasti 19. století – Fern Riddellová.
 • Tajný deník svádění: Boys only / Girls only – Suzzana Miracolato.
 • Kniha Sexuální dohody: Průvodce oživením sexuální vášně – Amara Charlesová.
 • Dekameron – Giovanni Boccaccio.
 • Vědomá prostitutka: Tipy a triky profesionálky – Veronica Monet.
 • Sexuální praktiky Quodoushka: Učení z nagualské tradice – Amara Charlesová.
 • Etická coura: Praktický průvodce polyamorií, otevřenými vztahy a dalšími svobodnými projevy – Dossie Easton a Janet W. Hardy.
 • Mrazivé hry – Markéta Harasimová.
 • Orální sex – Sonia Borg.

Pro fanoušky čtení tu máme i další zajímavé články, například motivační knihy, které byly pro letošní rok zatím nejzajímavější, proč je kniha nejlepší vánoční dárek, jakých 10 nejlepších thrillerů si můžete přečíst nebo také proč a jak vybrat čtečku knih.

Přidat komentář