Knihy Tipy

Motivační knihy

Každý z nás vstoupil do Nového roku plný očekávání a naděje, že ten letošní rok bude aspoň o kousek lepší, než byl ten minulý. K tomu nám mají pomoci i novoroční předsevzetí, která si každoročně dáváme a doufáme, že tentokrát to už vyjde.

Byl to jen mžik a najednou za sebou máme téměř celý měsíc. Někdy se nám zdá, že čas ubíhá až moc rychle a často nás to až vyděsí, když zjistíme, co všechno jsme během krátké doby propásli, ztratili nebo na co jsme dokonce i nechtěně zapomněli.

Neuběhne den, hodina ani minuta, aby člověk nepřemýšlel o tom, jak sebe i svůj život zlepšit, čím si pomoci, aby se dalo dosáhnout vysněného cíle nebo jak se vůbec k něčemu dokopat. V takové chvíli přichází ke slovu tzv. motivační knihy. Pojďme se teď podívat na pár zajímavých kousků, které jsme pro vás našli bez ohledu na to, kdy jsou vydané. Sestavili jsme pro vás TOP 4 zajímavých knih, jež stojí za pozornost.

Promrhané dny

Autorem knihy Promrhané dny je nám dobře známý autor bestsellerů Mgr. Tomáš Kosačík, kterého známe také jako Břicháče Toma. Podstatou jeho knihy je ukázat nám všem, jak se dá život převrátit vzhůru nohama už jen tím, že nebudeme řešit zbytečnosti a nebudeme si připouštět názory, jež na nás mají jiní lidé. Podle autora je dobré být občas sobec, zaměřit se na to, jak můžeme získat novou naději i různé cíle, ale zároveň si splnit sny.

Jaké myšlenky najdeme uvnitř knihy?

  • Nežij život nápojového automatu
  • Když ucítíš foukat vítr…
  • Limity jsou jen v naší hlavě
  • Energetičtí upíři ve vašem životě
  • Vztahy, které tvoří náš život
  • Život jako jízda na horské dráze
  • 6 kroků k vyššímu sebevědomí

Nepočítejte s tím, že by se vám do ruky dostala kniha, která by vám jakkoliv pochlebovala, litovala vás nebo vám dávala zbytečnou naději chlácholením, jak bude vše super a samo se to vyřeší. Kdepak, v tomto případě vás čeká titul tzv. ze života.

Ukáže vám realitu kolem vás, která je skutečná a také se dozvíte, čím si nejčastěji ve svém vlastním životě škodíme. Tato kniha vás posune kupředu, tak říkajíc k lepším zítřkům, bez nějakého mazání medu kolem úst, jednoduše, pravdivě a hlavně zcela otevřeně.

Svět bez stížností

Kniha, jejímž autorem je Will Bowen byla sice vydána v roce 2017, ale stále má své osobité kouzlo. Poukazuje na to, že si lidé stále na něco stěžují, ať už na kamarády či rodinu, práci, postavu, váhu atd., zkrátka na všechno co jim právě vadí.

Stížnosti jsou nedílnou a hlavně velmi otravnou součástí našich životů. Svět bez stížností se pouští do průzkumu samotné podstaty stížnosti jako takové a snaží se zjistit, odkud se vlastně berou, co je jejich základem z psychologického hlediska a proč nás vlastně stále tak baví si na vše stěžovat.

Když se do této knihy začtete opravdu důkladně, dozvíte se, co je jádrem problému stížností a co proti tomu můžeme dělat. Základem je, naučit se, že si nebudeme na nic stěžovat a změníme své chování vůči všem lidem v našem okolí, navíc se je pokusíme motivovat, aby si rovněž nekazili život neustálými stížnostmi.

Naučme se užívat si život a brát ho takový jaký je, aniž bychom si ho zhoršovali stěžováním na něco, co třeba ani neumíme nebo často ani nechceme změnit. V publikaci je i několik příkladů konkrétních jedinců, kteří dokázali své stížnosti překonat. Kniha je velmi čtivá, inspirativní a dokáže jít příkladem. Je ideální volbou pro všechny, jež by rádi zjistili, jak si užívat mnohem radostnější a pozitivnější život.

Konec prokrastinace

Také znáte situaci, kdy máte něco udělat, nebo chce někdo s něčím pomoci a vy neustále vše odkládáte na zítra, pozítří, na později a podobně? Právě tímto problémem se zabývá kniha od Petra Ludwiga – Konec prokrastinace, což je v podstatě chorobné odkládání úkolů a povinností. Podívejte se co přesně prokrastinace znamená.

Jsme schopní odložit cokoliv, ať už jde o pracovní povinnosti, důležité schůzky, složitější úkoly nebo záležitosti, kterou jsou nám nepříjemné, a my nemáme chuť je řešit. Často se ale z takového odkládání stává problém, jenž může dokonce přinést chorobnému „odkladači“ i psychické problémy.

V knize v podstatě najdete návod, jak se odnaučit všechno odkládat a vyzrát na prokrastinaci jako takovou. Autor vychází z různých odborných studií, zabývajících se lidským rozhodováním, produktivitou a také motivací.

Získáte spoustu rad, jak se dostat z problémů s odkládáním, jak si život užívat plnými doušky a zbavit se výčitek z toho, že jste všechno stále jen odkládali. Svůj čas využijete efektivněji, budete produktivnější a přestanete vše zbytečně odkládat. Přestože rok vydání je již 2013, stále má tato kniha co nabídnout a pokud jste ji ještě nečetli, máte nejvyšší čas to změnit.

52 změn – Drobná změna každý týden z vás za rok může udělat produktivnější a spokojenější osobnost

Hlavní myšlenkou této knihy, jejímž autorem je Leo Babauta, je nastavit nám neviditelné/pomyslné zrcadlo a v něm odrazit náš současný život, který je plný únavy, dlouhodobého stresu, uspěchaného stylu života, ale i překotných rozhodnutí, kterých často později litujeme, stejně jako nespokojenosti a mnoha dalších negativních faktorů, jež mají vliv na náš styl života.

Už samotný název prozrazuje, že kniha nás povede týden po týdnu k tomu, že změníme nejen své každodenní zvyky, ale celý svůj život. Samozřejmě, že to nebude nic drastického, aby se život změnil ze dne na den, naopak to bude vždy malá změna za týden, která povede k pozitivnímu výsledku.

Naučíme se novým návykům, o kterých se přesvědčíme, že jsou schopné nám pomoci s uspořádáním soukromého i pracovního života, ten pak bude mnohem efektivnější a my ho tak prožijeme lépe, plnohodnotně, aniž bychom svým vlastním životem proletěli jako neřízená střela, která se zastaví až na samotném sklonku života, kde zjistíme, že jsme si v podstatě nic neužili a svůj život zbytečně promarnili.

Autor nám pomůže s koncentrací, naučí nás se zaměřit na důležité věci, věnovat čas všemu, co se nás týká a hlavně vnímat život kolem sebe, včetně osob, jež jsou nám blízké. Jestli se i vy chcete naučit žít svůj život tak, jak by se žít měl, určitě zařaďte tuto knihu do své sbírky.

Mrkněte také na článek zabývající se letním čtením, ostatně s ohledem na současný vývoj našich ročních období to vypadá, že ze zimy opět skočíme rovnou do léta, takže se vám inspirace bude určitě hodit.

Přidat komentář