Zdraví

Hubneme stylově – s chytrým telefonem nebo podle horoskopu

Hubnutí a různé diety jsou pro spoustu lidí tématem číslo jedna. Existuje mnoho způsobů jak shodit nějaké to kilo, aniž by člověk musel zacházet do extrémů a držet nějakou drastickou dietu, kterou si často můžeme uškodit víc než je zdrávo.

Dnešní moderní doba nám umožňuje hubnout třeba s mobilním telefonem, a jestli se vám to zdá šílené, tak věřte, že to jde. Ostatně s chytrým telefonem se dá dosáhnout mnoha cílů a dieta je jedním z nich.

Smartphone se dá využít nejen jako osobní trenér, ale také výživový poradce nebo moderní pomocník pro zdravější způsob vaření. Jediné co musíte udělat, je stáhnout několik praktických a zároveň i chytrých aplikací, které jsou ideální pro každého, kdo chce pro sebe něco udělat.

Ovšem hubnutí s telefonem je jen jedním způsobem, jak pro své tělo něco udělat. Pokud se vám nedaří zhubnout, ať to zkoušíte, jakkoliv, můžete to zkusit ještě trochu jinak a to podle znamení horoskopu. Pojďme se teď společně podívat na to, jak hubnout s telefonem nebo na základě vašeho znamení. Není to těžké a podle některých to opravdu funguje.

Hubnutí s chytrým telefonem

Jak už jsem zmiňovala v úvodu, musíme si nejdříve stáhnout vybranou aplikaci a pak se do toho pořádně zakousnout, aby naše snaha nesla ovoce.

ABS Workout

Tato aplikace se dá stáhnout zdarma a je určena pro chytré telefony s operačním systémem Android. Hodí se pro každého, kdo by si chtěl zpevnit břicho, ale nemá čas absolvovat denně hodinový trénink. ABS Workout je intenzivní domácí trénink s vlastní vahou o délce 7 minut.

Takové cvičení můžete provozovat doma na koberci v obýváku. Věnujte mu 7 minut každý den a za nějaký čas uvidíte, že to opravdu funguje. V aplikaci najdete sestavu cvičení na tvarování svalů a to jak přímých, šikmých i hlubokých břišních.

Všemi cviky vás postupně provede váš osobní trenér v rámci aplikace, a to jak v případě začátečníků, tak pokročilých. Každý jednotlivý cvik můžete zkusit i samostatně, případně není problém, abyste si sestavili svůj vlastní tréninkový plán.

Fitness Workouts

Aplikace Fitness Workouts si stáhnete zdarma a to jak s operačním systémem Android, tak iOS. Je velmi praktická a uživatelský přívětivá, takže jí zvládne opravdu každý. Obsahuje spoustu videí, které vás inspirují ke cvičení a poskytnou jednoduchý a hlavně názorný návod, jak si doma účinně zacvičit.

Na výběr je toho opravdu hodně a je jen na vás, co si nakonec vyberete. K dispozici je zumba, step aerobic, street dance, kardio cvičení ale také různé posilování nohou, břicha, rukou i sedací části.

Výhodou je, že nemusíte stále cvičit to samé, ale denně se věnovat jinému druhu cvičení. Díky tomu vás cvičení nebude nudit stereotypem a máte velkou šanci u něj vydržet.

Nutriatlas

Tato česká aplikace byla vyvinuta občanským sdružením zdravá potravina a je dostupná pro Android i iOS, navíc zcela zdarma. S touto aplikací můžete mít pod kontrolou vše, co budete konzumovat. Hravě se totiž dozvíte, jaká barviva či éčka byla přidána při výrobě, které konzervanty jsou ve výrobku obsaženy atd.

Jediné co musíte udělat, je naskenovat čárový kód daného produktu a hotovo. Součástí aplikace jsou také zdravé recepty, u kterých najdete hodnocení uživatelů i jejich případné rady. Problémem není ani vytvoření osobního nákupního seznamu.

Databáze aplikace aktuálně obsahuje přes patnáct tisíc položek, takže rozhodně je z čeho vybírat nebo kde čerpat informace. Aplikace zahrnuje rovněž kalendář různých veletrhů, farmářských trhů a mnoha událostí či akcí, které mají co dočinění s jídlem.

Fitness recepty

Zbystřit by měla každá z dam, která se řadí mezi zaryté dietářky, sportovkyně a také milovnice zdravého životního stylu. V této chytré aplikaci určené pro Android, se skrývá obsáhlá databáze ověřených FIT receptů, rozdělených do jednotlivých kategorií. Vyhledávat je možné Nápoje, Polévky, Saláty, Snídaně, Přílohy a omáčky, Svačiny, Obědy a večeře i Zdravé mlsání.

U každého jednotlivého receptu je podrobný popis potřebných ingrediencí, správného postupu i doby přípravy. Dokonce jsou u některých receptů uvedeny i nutriční hodnoty. Pokud se vám nějaký recept zalíbí, klidně si ho můžete sdílet s přáteli nebo jej uložit do profilu.

Sports Tracker

Tento program pro Android je šikovným pomocníkem, který umí monitorovat každou fyzickou činnost. Bez ohledu na to, jestli běháte, chodíte, lyžujete, jezdíte na kole nebo třeba pádlujete, veškerá vaše aktivita i samotný výkon je zaznamenáván do různých map, grafů i statistických databází, které jsou velmi podrobné.

Snadno si tak zjistíte informace o vaší kondici, jak se celkově zlepšujete, kolik kilogramů jste shodila nebo o kolik centimetrů se vám zmenšil obvod pasu. Když se budete chtít pochlubit, můžete své hodnoty i s fotografiemi sdílet s ostatními a třeba je motivovat, že pro sebe také něco udělají.

Kalorické tabulky

Zajímavá a svým způsobem unikátní aplikace pro Android a také iOS, která představuje obsáhlou a velmi detailně propracovanou databázi zásadních informací o jednotlivých potravinách, jejich složení, energetické hodnotě atd.

Díky ní si můžete vést záznamy o tom, co během dne sníte, vypijete a to vše uschovávat ve svém účtu, k němuž máte přístup jak prostřednictvím aplikace vašeho mobilního telefonu, tak na klasických webových stránkách.

Hubnutí podle horoskopu

Změna jídelníčku je často přeceňována, protože si spousta lidí myslí, že stačí začít jíst trochu jinak, zdravěji a tím je práce hotova. To je ale omyl, jakmile totiž neprovozujete žádnou fyzickou aktivitu, tak vám správná strava nebude tolik platná.

Ať se nám to líbí nebo ne, tělo zkrátka potřebuje nejen vhodnou stravu, ale také pohyb. Pravidelný pohyb, který je přizpůsoben našim fyzickým možnostem, a zdravější styl stravování jsou ideální volbou pro všechny, kteří touží po vysněné postavě, ale i celkovému zdraví a to jak psychickému, tak fyzickému.

Poslední dobou hodně letí hubnutí, které se přizpůsobuje jednotlivým znamením horoskopu. Faktem je, že potraviny vyhovující třeba Lvům, nejsou vhodné třeba pro Střelce a podobně. Podíváme se teď ve zkratce na jednotlivá znamení i na to, co jim prospívá a čemu by se měla v rámci stravy vyhýbat.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Toto znamení je označováno jako ohnivé a každý kdo je v něm narozen má velmi rychlé spalování. To ale neznamená, že když se pustíte do nějaké diety, tak zhubnete přes noc. Důležitá je trpělivost a vytrvalost spolu s motivací.

Co Beranům prospívá?

Jídelníček by měl obsahovat zejména drůbeží maso a ryby, dále dostatek zeleniny a také červených plodů. Hlavně nikdy nesmí zapomínat na snídani, která by měla být pokud možno bílkovinná.

Čemu se vyhýbat?

Pro Berany jsou nevhodné zejména slané pochutiny a krotit by se toto znamení mělo i v případě tuků.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Jestli někdo neustále bojuje s nadváhou, pak jsou to právě Býci, ti jsou nejvíce ohroženým znamením. Milují totiž dobré jídlo i pití a k tomu ještě zbožňují pohodlnost, což není zrovna nejlepší kombinace. Pokud chcete předcházet problémům s přejídáním, naučte se jíst střídmě a hlavně zdravě.

Co je pro Býky vhodné?

Na jídelníček by bylo dobré začlenit zejména kysané mléčné výrobky, drůbeží maso, ale i čerstvé ovoce a zeleninu.

Čemu se vyhnout?

Naprosto nevhodné je pro Býky bílé pečivo, ale i další výrobky z bílé mouky. To samé platí i o sladkostech.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

O Blížencích je známo, že jsou velice aktivní a ve většině případů disponují štíhlou postavou. Všechno, do čeho se kdy pustí, dělají s maximálním nasazením a naplno. To je ostatně důvod, proč i dietu potřebují tak trochu zábavnou.

Co Blížencům prospívá?

Zaměřte se na lehčí pokrmy, které nebudou příliš zatěžovat organismus. Vhodné jsou hlavně ryby, zeleninové saláty, zelené plody, vejce, ořechy, drůbeží maso a také sýry.

Čemu se vyhnout?

Vyvarujte se přísným dietním režimům, drastickým dietám i hladovění. Jezte pomalu a s rozvahou, nehltejte ani nejezte ve spěchu například cestou do práce. Zaměřte se hlavně na kvalitní potraviny.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci mají sklony k přejídání a to zejména tehdy, kdy mají nějaké problémy a nejsou moc v pohodě. Zbožňují tučnější pokrmy a hlavně omáčky. Pro své vlastní zdraví a při touze shodit nějaké to kilo by měla jejich jídelníček tvořit lehká strava.

Co Rakům prospěje?

Ke snídani zkuste místo bílého pečiva žitný chléb a na to sýr. Místo pečeného bůčku k obědu si dejte kuřecí maso s rýží nebo něco s rybami. Ostatně ryby byste měli zařadit častěji. Nezapomínejte na mléčné výrobky, zeleninu a ovoce.

Čemu se vyhýbat?

Znamení Raka by mělo zcela vyřadit sádlo i uzeniny. Pro vaše vlastní dobro zkuste jíst ve druhé polovině dne trochu méně a zdravěji.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

O lidech, kteří se narodí ve znamení Lva, je známo, že milují, když je někdo obdivuje, takže dbát o štíhlou linii by u nich mělo být a ve většině případů také je, na prvním místě. Je to dosti vybíravé znamení, proto se snaží dopřávat si jen to nejkvalitnější, co trh nabízí, což je pro jejich zdraví i linii to nejlepší co mohou udělat.

Co Lvům prospívá?

Ideální je pravidelná konzumace čerstvé zeleniny a ovoce, hlavně pak žluté či oranžové plody. Samozřejmostí jsou také ořechy. Co se týká živočišných tuků, ty by měl Lev vyměnit za rostlinné.

Čemu se vyhnout?

Dobré je omezit či zcela odbourat sladké a ostré pokrmy, mléčné kaše, černý čaj, kávu, houby a také alkohol. Lvům neprospívají ani tzv. půsty, zejména pak ty dlouhodobější. Hladovění není nic pro vás.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny jsou schopné si do posledního puntíku naplánovat celý systém hubnutí a tak si nakreslit nejvhodnější cestu ke štíhlé postavě. Největším problémem je poněkud jednoduchý až trochu nudný způsob stravování, takže určitě by to chtělo zapracovat na jídelníčku, trochu ho zpestřit a oživit.

Co Panně prospěje?

Obohaťte svůj jídelníček o bílkoviny, luštěniny, obiloviny a celozrnné pečivo. Konzumovat je dobré také zeleninové saláty, různá semínka a ořechy. Nezapomínejte na ovoce obsahující dostatečné množství vitaminu C.

Čemu se vyhýbat?

Jedinci narození ve znamení Panny by měli omezit mléko, bílé pečivo, máslo i sladkosti. Nevhodná jsou i těžká a špatně stravitelná jídla, ale i ta dráždivá.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Lidé, kteří se narodí ve znamení Váhy jsou charakterističtí svou váhavou povahou, což jim občas zbytečně komplikuje život. To platí i v případě diet, kdy jednu objeví, zkusí a už zase mezitím objeví jinou a zase se přesunou k ní.

Takhle je to stále dokola, takže vlastně než se rozhodnou pro vhodnou dietu, ztratí spoustu času a ještě klidně můžou nabrat nějaké to kilo navíc. Ovšem ve chvíli, kdy se pro jednu určitou skutečně rozhodnou, vydrží u ní a dotáhnou celý proces diety až to úspěšného konce. Motivuje je zejména fakt, že po dietě budou vypadat k světu a získají sebevědomí.

Co je pro Váhy vhodné?

Vsaďte na dostatečnou konzumaci těch druhů ovoce a zeleniny, které jsou zdrojem vitaminů A a E. To je například špenát, kukuřice, mrkev, kedlubna či brokolice.

Čemu se vyhýbat?

Dobré pro vás není ani vepřové maso, ale ani pokrmy příliš tučné, smažené nebo slané. Přehánět to není dobré ani s vejci, jablky či zelím.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři jsou typičtí svými sklony k přejídání. Doslova trpí už jen z představy, že by měli na talíři nechat i ten sebemenší zbyteček a raději do sebe vše nacpou, i kdyby to mělo být jejich poslední. Bohužel také zbožňují taková jídla, která jdou na tloušťku a přidávají kila navíc.

Faktem ale je, že ve chvíli, kdy mají vskutku hodně dobrou a zajímavou motivaci, jde jídlo stranou a dokážou na sobě zapracovat, ukázat svou vytrvalost a dosáhnout dokonalé postavy, kterou si zároveň jsou schopni i udržet.

Co Štírům vyhovuje nejvíce?

Na jídelníčku by neměla chybět listová zelenina, papriky, zelí, kysané mléčné výrobky a také vláknina, ať už v ovoci či zelenině, nebo v sypké formě, kterou známe jako psyllium. Štíři by neměli zapomínat také na dostatečný pitný režim. Vhodné je pít nejen vodu, ale také bylinné čaje.

Čemu by se mělo toto znamení vyhnout?

Pikantní koření si se zažíváním Štírů moc nerozumí, takže byste ho měli omezit, co nejvíce to jde. Nepřehánějte to ani s konzumací masa, a když už si nějaké dáte, tak rozhodně jen libové. Ve večerních hodinách nikdy nejezte tučná jídla.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Neexistuje snad Střelec, který by nemiloval výzvy a vše nedotahoval do konce. Nesnáší dělat věci napůl, takže jakmile se pro něco rozhodne a stanoví si cíle, o kterých si je jistý, že jsou realizovatelné, jde do toho naplno a vždy dosáhne svého. To platí i v případě hubnutí.

Co Střelcům prospívá?

Zásadní je pravidelné doplňování vitaminů skupiny B a také vitaminu C. Skvělým zdrojem je čerstvé ovoce, zelenina a také luštěniny, obilné klíčky, kvasnice a vejce. Prospívá také celozrnný chléb, rýže a ovesné vločky.

Čemu by se měl vyhnout?

Zapomeňte jako Střelec na tučná a hlavně smažená jídla. Třeba takové hranolky obejděte velkým obloukem. Dobré pro vás nejsou ani sušenky, dorty a alkohol. Pokud na sobě opravdu chcete zapracovat, úplně tyto potraviny vyřaďte ze svého jídelníčku.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

U velké části Kozorohů je charakteristická drobná postava. Když nějaké to kilo naskočí nahoru, stačí ve většině případů pohyb a pravidelný způsob stravování, aby se vše zase vrátilo do normálu. Kozorozi by se neměli snažit držet dietu za každou cenu, naopak si zkuste jídlo užít a netrápit se hladověním či zkoušet jak dlouho vydržíte nejíst.

Co je pro Kozoroha dobré?

Jídelníček by měl obsahovat drůbeží maso a vejce, v tom se rozhodně neomezujte. Zařaďte rovněž zeleninu a ovoce, ale i takové pochutiny jako rýže, jáhly, pohanku, mořské plody a sůl. Se solí to sice nemusíte přehánět, ale rozhodně by tělu neměla chybět.

Čeho se vyvarovat?

Není pro vás dobré máslo, mléko, ani bílé pečivo. Zcela se vyhněte konzumaci tučných pokrmů před spaním. Dokonce nezkoušejte ani hladovění, protože u Kozorohů může naopak způsobovat i nadváhu, protože tělo si bude vše ukládat na horší časy.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři jsou na tom s dietami velmi špatně, protože dodržet jakoukoliv z nich, je pro ně nadlidský a velmi náročný výkon. Hlavní roli v tom hraje i fakt, že toto znamení nenávidí rutinu, dělá mu problémy řídit se jakýmikoliv pravidly a hlavně má neustále sklony k ukojování svých často až nezvladatelných chutí. To je také důvod, proč narazíte jen na hrstku Vodnářů, kteří jsou spokojeni se svou postavou.

Co Vodnářům prospěje?

Dostatečné množství ovoce a zeleniny, je naprostý základ. Perfektně se hodí citrusy, červený rybíz, mrkev, papriky, hlávkové zelí, kopr, petržel a bílé zelí. Každý den byste měli sníst aspoň jedno jablko a zařadit na jídelníček větší porci luštěnin.

Na co by měli Vodnáři zapomenout?

První, co byste měli zcela odbourat, jsou tučná a sladká jídla. Ovšem vhodné nejsou ani uzeniny, masové vývary a také konzervy.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby musí v první řadě najít ideální dietu, která pro ně bude vhodná, jinak budou neustále tloustnout a na vysněnou postavu můžou zapomenout. Jenže hledání takové diety je složité a často téměř beznadějné.

Bohužel, dokud nenajdete ten správný systém hubnutí, budete buď trpět z přejídání, nebo naopak začnete mít podvýživu, což ani jedno není pro vás organismus dobré.

Co Rybám prospěje?

Základním kamenem vašeho jídelníčku jsou mléčné výrobky, ryby, zeleninové saláty a hovězí maso. Místo sladkostí si dejte ořechy či sušené ovoce. Na jídelníčku nesmí chybět ovoce a zeleniny, které obsahují velké množství vitaminu C.

Čemu se vyhnout?

Tučné a sladké pokrmy jsou pro vás naprosto tabu. Vyhněte se rovněž konzervovaným pokrmům a příliš těžkým večeřím.

Podívejte se také na článek, kde vám radíme jaké si připravit detoxikační čaje, ty se budou při dietě rovněž hodit, ale také že nejlepším sportem je chůze. Pro hubnutí je pohyb zásadní a sport je nejlepší volba, pokud ale nefandíte klasickému sportu, je chůze právě pro vás.

Přidat komentář