Bydlení Tipy Trendy

Domácí spotřebiče budoucnosti – roboti kolem nás

Zajímáte se o domácí spotřebiče budoucnosti? V současnosti se na trhu vyskytují mnohé produkty, o kterých by se klidně dalo říci, že zrovna vypadly z nějakého nového filmu se sci-fi tématikou. Nabízí mnohé inovativní funkce a ohromí vás svým nadčasovým designem.

Často přemýšlíme, co všechno vlastně od takového domácího pomocníka můžeme očekávat a čím nás může překvapit. Představte si, co by měl umět a jaké vlastnosti ve skutečnosti nabízí. Popusťte uzdu fantazii a zkuste se vžít do role majitele takových produktů.

Prozkoumejte, co umí taková pračka či sušička prádla budoucnosti. Čím překvapí elektrická pečící trouba nebo co všechno zvládne robotický vysavač kromě obyčejného vysávání.

Robotický vysavač s mapou

Robotické vysavače zažívají v poslední době velký boom, neboť se téměř všichni výrobci předhánějí, kdo nabídne lepší produkt. Některé modely se mohou pochlubit spoustou praktických a hlavně užitečných funkcí, včetně možnosti ovládat vysavač na dálku.

U pokročilejších modelů robotických vysavačů je třeba možnost připojení přes Wi-fi či ovládání prostřednictvím aplikace, kterou si stáhnete do svého chytrého telefonu. Z mnoha funkcí/technologií jsme se rozhodli představit 4 zajímavé.

Systém 3D Vision

Naprostá bomba, díky níž dokáže robotický vysavač rozpoznat okolní nábytek. Nehrozí tak, že by do něj narážel či pod ním uvízl. Naopak jednoduše a rychle vysaje jen kolem nábytku.

Funkce FlowMotion

Největším přínosem této funkce je bezesporu úspora elektrické energie. Zajišťuje totiž automatické přizpůsobení rychlosti ventilátoru i otáček kartáče podlaze, kterou aktuálně uklízí.

Funkce detekce pádu

Zcela neocenitelná funkce všude tam, kde máme schody či jiné výškové překážky, které musí robotický vysavač překonávat.

Smart aplikace

Jakmile jí spustíte, propojíte svůj chytrý telefon s robotem prostřednictvím Wi-fi. Hravě ho tak můžete ovládat, ať jste kdekoliv. Je možné jen spustit, vypnout, ale také naplánovat trasu, kudy má probíhat čištění podlahy. Dokonce si zobrazíte i mapu ploch, u kterých již vyčištění proběhlo.

Umělá inteligence pere a suší prádlo

Dnes již na trhu objevíte takové pračky a sušičky prádla, které přesně vědí, jaké dodržujete návyky při praní a jsou schopné zareagovat výběrem vhodného pracího programu, nadávkovat prací prostředek, aviváž, zkrátka rozumí vašim potřebám. Spotřebičů v tomto stylu je mnoho, ale nás zaujalo několik velmi zajímavých funkcí u značky Hoover.

Mobilní aplikace Wizard

Disponuje speciálními pracími i sušícími programy, které jsou upraveny na základě jednotlivého typu prádla, případně podle délky a teploty pracího cyklu. Díky tomu ušetříte elektrickou energii i vodu.

Geolokace

Tohle je parádní vychytávka, kdy vaše pračka “přemýšlí“ o předpovědi počasí a ve chvíli, kdy má jistotu, že je déšť na spadnutí, vás jednoduše upozorní, že by mohlo dojít ke zmoknutí prádla.

Synchronizace

Tato funkce zajistí, že se vaše pračka v podstatě domluví se sušičkou, aby předem věděla, jaký byl použit prací cyklus. Podle toho pak sušička prádla zvolí optimální program na sušení, které je tak daleko efektivnější.

Active Steam Refresh

Jde o funkci páry. Ta ulehčuje žehlení a oživuje samotné oblečení. Je tak provzdušněné a svěží. U lehce znečištěného prádla je možné zvolit jeden ze čtyř rychlých pracích cyklu. Ten nejkratší netrvá déle než 14 minut.

Care Dose

Další užitečná funkce, s jejíž pomocí pračka automaticky dávkuje prostředek na praní i aviváž. Dokonce to zvládne nastavit až na 21 pracích cyklů. Prostředky jsou uvolňovány postupně. Pračka také rozpozná tvrdost vody a nastaveného programu na praní. Výhodou je, že tak dokáže předcházet plýtvání. Nehledě na to, že zamezuje poškozování jednotlivých vláken.

Pečící trouby nové generace

Podobně jako u jiných spotřebičů se i trouby na pečení chlubí řadou zajímavých funkcí. Zvlášť populární jsou ty u značky Miele. Vaření je s těmito funkcemi jednodušší a ušetří vám čas i finanční prostředky.

TasteControl

Tuto funkci ocení zejména zapomnětlivci. Jakmile totiž maso dosáhne požadované teploty, zazní z trouby zvukový signál a dojde k jejímu vypnutí. Parádní vychytávkou je, že se dvířka trouby trochu pootevřou, takže se utvoří malá skulinka, přes kterou odchází z trouby horký vzduch.

To je výhoda ve chvíli, kdy na maso zapomenete a zbytkové teplo by jej vysušilo. S touto funkcí však zbytkové teplo zmizí a teplota uvnitř trouby dokáže během pěti minut klesnout cca o 100°C. Dvířka se poté znovu automaticky zavřou. Dokonce se nemusíte obávat, že by maso vychladlo, tomu pro změnu zabraňuje funkce udržování teploty.

FoodView

Chtěli byste sledovat své oblíbené pokrmy během přípravy? Žádný problém s kamerou umístěnou v troubě. Dokáže přenést barevné snímky v HD kvalitě do tabletu, případně rovnou do chytrého telefonu. Pokud tedy rádi kontrolujete obsah trouby tak vás tato funkce rozhodně zaujme.

Pomocí chytrého telefonu lze upravit i dobu pečení, jestliže se vám zdá pokrm málo propečený. Potěší, že nemusíte být vůbec v kuchyni. Klidně totiž můžete ležet na pohovce a sledovat televizi, protože každou minutu vám přijde fotografie s aktuálním vzhledem masa nebo třeba chleba. Kamera v troubě je odolná, takže jí neuškodí ani čištění pyrolýzou.

Chytrá chladnička myslí na vše

Vývoj je nezastavitelný a výrobci tak neustále přichází s dalšími inovativními nápady a funkcemi, kterými se snaží svým zákazníkům usnadnit život. Například společnost Gorenje vyvinula kombinovanou chladničku nové generace, která dokáže udržet maximálně zdravé a hlavně přirozené klima. K tomu ostatně přispívá řada funkcí a technologií.

IonAir Technologie

Tato technologie umí simulovat přírodní proces ionizace. Výsledkem tohoto procesu je dokonale osvěžený vzduch uvnitř spotřebiče.

Ventilace MultiFlow 360°C

Čerstvý vzduch je pro uchování potravin důležitý a s touto funkcí budete mít jistotu, že je rozváděn rovnoměrně a to po celém vnitřním prostoru chladničky.

FrostLess

Tuto technologii uvítáte, neboť omezuje tvorbu ledu a tím snižuje nutnost odmrazovat chladničky, které nejsou tzv. No Frost, tedy beznámrazové. S touto vychytávkou se tato potřeba ručního odmrazování snižuje zhruba o 50 %. Nejen, že vám tak odpadá neustále dolování sněhu, ale dá se díky tomu uspořit spousta elektrické energie a úklid chladničky je mnohem rychlejší.

XtremeFreeze

Pokud budete tuto funkci v podobě intenzivního zmrazování hledat, musíte zabrousit k těm nejlepším modelům chladniček značky Gorenje. To co je na takové funkci nejlepší, je zachování výživové hodnoty všech potravin i při jejich úplném rozmrazení.

Podívejte se i na další zajímavé články, například jak na moderní kuchyň s chytrými pomocníky, proč je kuchyňský ostrůvek trendem moderních domácností, jak správně zařídit kuchyň a na nic nezapomenout, které kuchyňské spotřebiče vaří skoro samy nebo třeba jak lze šetřit s myčkou nádobí.

Přidat komentář