Zdraví

Naučte se relaxovat a odpočívat

Wellness, sauny a masáže

Co se vám vybaví při pomyšlení na dokonalou relaxaci? Možná dovolená, slunce a pláž, ale tu si přece jen nedopřejete příliš často.

Zkuste ubrat a zamyslet se ještě jednou. Sauna, vířivka, masáž … Těžko si s těmito záležitostmi nespojovat příjemné pocity. Přesto ale odpočinku, uvolnění a hýčkání svého těla příliš nedáme a vymlouvat se na nedostatek času nebo financí je hloupost. Možností, jak si užívat alespoň jednou za pár týdnů, je už dnes dostatek. A hlavně, děláte to pro své zdraví.

(Sau)Nové chvíle

Už dávno to není jen o tom, že s dvaceti lidmi obou pohlaví sedíte v přeplněné místnosti, která je součástí krytého bazénu ve vašem městě. Někomu to může být příjemné, ovšem má to i své nevýhody (nelibé pocity a možnost mykózy). Naštěstí se doba posunula. V každém větším městě dnes najdete minimálně jeden „saunový svět“, který nabízí několik typů saun, příjemné prostředí a často také možnost privátního pronájmu. Menší sauny, které jsou určeny především pro páry, bývají nedílnou součástí všech wellness hotelů, penzionů a někdy je možný jejich pronájem ve spojení s jiným relaxačním prvkem, například vířivkou.

Stále populárnější jsou sauny, které si umístíte přímo do svého domova. Jejich sestavení bývá otázkou maximálně několika desítek minut (pro ty méně zručné) a k jejich provozu vám postačí přístup k elektrice. Samozřejmě to má svá pro i proti, ale pokud máte dostatek prostoru, pak máte své chvilky odpočinku k dispozici kdykoliv a vaše tělo vám jistě poděkuje.

Ve víru pohody

Možná nadměrně vysoké teploty nejsou nic pro vás a sauny vám přinášejí tak akorát motání hlavy. Ale co takhle vířivka pro dva? Velká teplá vana plná trysek, které poskytnou vašemu tělu maximální uvolnění. Ano, zní to báječně. A ke všemu to máte určitě na dosah.

Stejně jako v případě saun i vířivky naleznete na mnohých místech. Bývají součástí plaveckých bazénů, aquaparků a wellness ubytování. Také jsou dostupné a velmi žádané vířivky na doma či na zahradu. Často představují výhodnější investici, než abyste si rovnou pořizovali nákladný bazén, ve kterém stejně nakonec strávíte za léto pár hodin. Mimo sezónu lze navíc vířivé vany pořídit za přijatelné ceny a věřte, že to stojí za to.

Vířivka na relax
Zdroj foto: pixabay.com

Masáž, jako vrchol blaha

„Svatou trojici“ dokonalého relaxu zakončíme tématem masáží. Ty bývají vůbec tím nejlepším uspokojením pro naše tělo a často též největším přínosem. Mnoho z vás si možná myslí, že dopřát si profesionální masáž je luxusem, který si nemůžete dovolit. Ale vězte, že je to investice do vašeho zdraví, které rozhodně nebudete litovat.

Druhů masáží je tolik, že by vám celý život nestačil na to je všechny vyzkoušet. Rozhodně ale doporučujeme vyzkoušet alespoň některé z nich. Někdo si rád dopřeje intenzivní práci thajských masérek při tradiční proceduře, jiný zase raději jemnou olejovou masáž. Ale ať už vás trápí ztuhlý krk nebo trávíte hodiny denně na nohou a chcete je uvolnit, ta pravá masáž pro vás existuje, tím si buďte jisti.

Masáž je dobrý relax
Zdroj foto: pixabay.com

Odvážnější z nás si navíc mohou osvojit některé masážní techniky a ty pak praktikovat třeba na své drahé polovičce. Za prvé se to tak může stát vaším koníčkem, za druhé se ledacos dozvíte o lidském těle, za třetí prostě budete za hvězdu, o tom není pochyb.

Ještě máte pocit, že se máte na co vymluvit? Doufáme, že ne. Jednou za čas profi masáž, víkendový pobyt v lázních, odpoledne v privátním wellness, …

Jestli si stále stojíte za tím, že je to zbytečné, prostě to vyzkoušejte. Nemusíte za to hned utrácet (i když se v těchto případech opravdu nejedná o vyhazování peněz) – přejte si nějaký z uvedených zážitků k narozeninám či výročí.

Relax je různý a různé je i jeho vnímání, jestli se chcete inspirovat některým z našich dalších článků, zkuste třeba jak se zbavit psychických potíží a ulevit duši bez terapie, nebo jak se správně saunovat. A pokud máte relax spojen s pobytem doma, co se zamyslet nad oživením interiéru krbem?

Přidat komentář