Vztahy

Lze si užít dovolenou bez partnera? A je to správné?

Už jste někdy přemýšleli o tom, že pojedete na dovolenou sami bez partnera? Pokud ještě ne, tak je to chyba, protože možná zjistíte, že si to dokážete báječně užít i tak.

Přestože máte skvělého partnera, není na škodu být čas od času bez něj. Zajetý partnerský život se totiž časem opotřebuje a vy zjistíte, že by se vám líbilo mít aspoň nějaký čas pro sebe.

Není vůbec důležité, jestli pojedete do zahraničí nebo využijete krásných míst naší země. Hlavní je, že si odpočinete a budete mít čas jen sami pro sebe.

Vyhněte se každoročním dohadům o dovolené

Také patříte k párům, které každý rok řeší, kam vlastně pojedou na dovolenou a ve většině případů se jejich názory rozcházejí? Muži totiž často pořizují vhodné rybářské potřeby, aby mohli vyrazit na ryby, nebo sází na horolezectví, případně kemping. Prostě je táhne dobrodružství. U žen často vyhrává odpočinková dovolená u moře ideálně s wellness a mnoha dalšími službami.

Jestli nemůžete dojít k domluvě, udělejte to jednoduše. Váš partner ať si užije dovolenou po svém a vy jeďte tam, kde se vám bude líbit nejvíc.

Nebojte se vyrazit si sólo

Přijde vám to zoufalé, že si máte vyrazit sólo na dovolenou? To vůbec nemusí, protože v dnešní době je to naopak trendy. Otevírají se vám tím různé možnosti, navíc si bez neustálého vyrušování můžete vychutnat vše, co se kolem vás bude dít.

Rozhodnete si, jestli půjdete ven, zaplavete si v bazénu či moři, budete poznávat nová místa a lidi a ještě si můžete dopřát jakékoliv jídlo, na které dostanete chuť, například pochoutky místní kuchyně, kopce zmrzliny a mnoho dalšího.

Odpočinek od vztahu není na škodu

Nebojte se, že by takovou dovolenou váš vztah nějak utrpěl. Přestože se s partnerem milujete, taková týdenní dovolená bez vašeho protějšku udělá divy. Odpočinete si od sebe a budete se na sebe zase těšit.

Oddělená dovolená nejen znovu nastartuje váš někdy až nudný vztah, ale uvědomíte si, že jste nakonec za svého partnera rádi a skvěle se doplňujete. Na dovolené se vám začne stýskat a po návratu dojde k opětovnému nastartování vašeho sexuálního života.

Každý z vás si musí uvědomit svou hodnotu

Znáte vůbec svou vlastní hodnotu? Když jste v každodenním zápřahu, ať už jde o pracovní povinnosti či péči o rodinu, určitě nemáte čas myslet na sebe. Dovolenou, kam pojedete sami, můžete využít nejen k odpočinku, ale i na přemýšlení.

Zjistěte si, co je pro vás v životě zásadní, co máte nejraději a na čem vám nejvíce záleží. Zároveň si srovnejte v hlavě své plány do budoucna a promyslete si, co vlastně ještě od života čekáte. Na takové myšlenky vám stačí jeden den, zbytek volna jednoduše odpočívejte a relaxujte, aniž by vás cokoliv znepokojovalo.

Užívejte si zasloužené volno, ale pozor na flirt

Máte spoustu zájmů a rádi byste si je během dovolená užili? Berte to systematicky a přes den se věnujte třeba fitness, wellness či jakémukoliv druhu sportu. No a večer si můžete přečíst dobrou knihu či si poslechnout oblíbenou hudbu.

Samozřejmě, že o dovolené budete potkávat i různé zajímavé lidi. Ruku na srdce, stejně jako muži flirtují i ženy, rozhodně na tom není nic hrozného. Jenže i takové flirtování má své meze.

Na sledování zajímavého mužského či ženského objektu není nic špatného, ale neměli byste zacházet příliš daleko. Dívejte se, flirtujte, vypijte si třeba kávu či drink, ale určitě nezkoušejte zajít dál. Vztahy o dovolené většinou nemají delšího trvání než samotné volno a nakonec jen zničíte svůj trvalý vztah a to naprosto zbytečně.


Přečtěte si i další zajímavé články, například jak se naučit znovu zamilovat do svého manžela i po 20 letech, co muž na ženě nikdy nepochopí, proč ženy stále věří lhářům, ale také proč muže děsí silné ženy, které stojí nohama na zemi.

Zdroj foto: pixabay.com

Přidat komentář