Vztahy

Jak si užít dovolenou bez partnera?

Máte spokojený vztah, ale někdy už vám připadá až moc stereotypní a nebaví vás trávit společný čas u televize, v restauraci, na výletech, zkrátka všude, kam se jen hnete?

Přestože máte skvělého partnera, není na škodu být čas od času bez něj. Zajetý partnerský život se totiž časem opotřebuje a vy zjistíte, že by se vám líbilo mít aspoň nějaký čas jen sama pro sebe.

Už jste někdy přemýšlela o tom, že pojedete na dovolenou sama bez partnera? Pokud ještě ne, tak je to obrovská chyba, protože zjistíte, že si to dokážete báječně užít, aniž byste musela řešit nějaké problémy, úkoly či starosti, které souvisí s vaším přítelem, případně manželem a s dětmi.

Není vůbec důležité, jestli pojedete do zahraničí nebo využijete krásných míst naší země. Hlavní je, že si odpočinete a budete mít čas jen sama pro sebe.

Vyhněte se každoročním dohadům o dovolené

Také patříte k párům, které každý rok řeší, kam vlastně pojedou na dovolenou a ve většině případů se jejich názory rozcházejí? Muži totiž často pořizují vhodné rybářské potřeby, aby mohli vyrazit na ryby, nebo sází na horolezectví, případně kemping.

U žen vyhrává dovolená u moře ideálně s wellness a mnoha dalšími službami. Jestli nemůžete dojít k domluvě, udělejte to jednoduše. Váš partner ať si užije dovolenou po svém a vy jeďte tam, kde se vám bude líbit nejvíc.

Nebojte se vyrazit si sólo

Přijde vám to zoufalé, že si máte vyrazit sólo na dovolenou? To vůbec nemusí, protože v dnešní době je to naopak trendy a budete s tím opravdu IN.

Otevírají se vám tím různé možnosti, navíc si bez neustálého vyrušování můžete vychutnat vše, co se kolem vás bude dít. Výhodou je, že si každou událost, památku, ale třeba i jen dobré jídlo vychutnáte mnohem intenzivněji, než když pojedete v páru.

Rozhodnete si, jestli půjdete ven, zaplavete si v bazénu či moři, budete poznávat nová místa a lidi a ještě si můžete dopřát jakékoliv jídlo, na které dostanete chuť, například pochoutky místní kuchyně, kopce zmrzliny a mnoho dalšího.

Odpočinek od vztahu není na škodu

Nebojte se, že by takovou dovolenou sólo váš vztah nějak utrpěl. Přestože se s partnerem milujete, taková týdenní či čtrnáctidenní dovolená bez vašeho protějšku udělá divy. Odpočinete si od sebe a budete se na sebe aspoň těšit.

Sólová dovolená nejen znovu nastartuje váš upadající a někdy až nudný vztah, ale uvědomíte si, že jste nakonec za svého partnera rádi a skvěle se doplňujete. Na dovolené se vám začne stýskat a po návratu dojde k opětovnému nastartování vašeho sexuálního života.

Každá z vás si musí uvědomit svou hodnotu

Znáte vůbec svou vlastní hodnotu? Když jste v každodenním zápřahu, ať už jde o pracovní povinnosti či péči o rodinu, určitě nemáte čas myslet sama o sobě. Dovolenou, kam pojedete sama, můžete využít nejen k odpočinku, ale i na přemýšlení.

Zjistěte si, co je pro vás v životě zásadní, co máte nejraději a na čem vám nejvíce záleží. Zároveň si srovnejte v hlavě své plány do budoucna a promyslete si, co vlastně ještě od života čekáte. Na takové myšlenky vám stačí jeden den, zbytek volna jednoduše odpočívejte a relaxujte, aniž by vás cokoliv znepokojovalo.

Užívejte si zasloužené volno, ale pozor na flirt

Máte spoustu zájmů a ráda byste si je během dovolená užila, ale nevíte kde začít? Berte to systematicky a přes den se věnujte třeba fitness, wellness či jakémukoliv druhu sportu. No a večer si můžete přečíst dobrou knihu či si poslechnout oblíbenou hudbu. Zkrátka cokoliv, co vám vykouzlí úsměv na rtech.

Samozřejmě, že o dovolené budete potkávat i různé muže, kteří se vás budou snažit okouzlit a flirtovat s vámi. Ruku na srdce, stejně jako muži flirtují i ženy, rozhodně na tom není nic hrozného. Jenže i takové flirtování má své meze.

Na sledování zajímavého mužského objektu není nic špatného, ale neměla byste zacházet příliš daleko. Dívejte se, flirtujte, vypijte si s ním třeba kávu či drink, ale určitě nezkoušejte zajít dál. Vztahy o dovolené nejsou o ničem, většinou nemají delšího trvání než samotné volno a nakonec jen zničíte svůj trvalý vztah a to naprosto zbytečně.

Naučte se i další zajímavé články, například jak se naučit znovu zamilovat do svého manžela i po 20 letech, co muž na ženě nikdy nepochopí, jak přežít rozvod vašich přátel, proč ženy stále věří lhářům a jak se dá chytře mluvit s muži, aby nás vnímali, ale také proč muže děsí silné ženy, které stojí nohama na zemi.

 

Přidat komentář