Vztahy

Proč muže děsí silné ženy, které stojí nohama na zemi

Také to jistě znáte z vlastní zkušenosti, případně ze svého okolí. Muž je náhle okouzlen ženou, u které obdivuje její silnou osobnost, samostatnost a rozhodnost. Pak ale najednou zjistí, že to není pro něj a vezme do zaječích. Co je důvodem, že silné ženy muže tak děsí?

O silných ženách je známo, že si prošly těžkým obdobím a musely překonat spoustu náročných životních zkoušek, než se jim podařilo najít novou vnitřní sílu. Pro muže je to zajímavá výzva, do které se s chutí pustí. Ovšem jen vybraní jedinci jsou schopni zvládnout ženy vnitřní sílu a smířit se s ní.

Existuje vůbec nějaký účinný způsob, jak takový typ ženy může mít pevný stabilní vztah? Co zapříčiňuje, že jsou některé ženy tak silné a vyrovnané, aniž by se hroutily z maličkostí? Co o sobě silná žena dobře ví?

Vím dobře, co chci a nechci

Silná žena má jasno v tom, co chce a nechce. Stejně tak si je vědoma všeho, co už musela za svůj život zvládnout, aby došla k tomu, co v současnosti má. Ve chvíli, kdy pozná muže, který se jí zamlouvá a zamiluje se do něj, nemá důvod čekat, než dotyčný udělá první krok a bez problému ho předběhne.

Cílevědomost takové ženy však často bývá muži na obtíž. V mnoha případech ho odradí. Silná žena sice dokáže milovat celým srdcem, není však na muži nijak závislá. Stejně jako může žít s ním, je schopná zcela bez problémů fungovat i bez něho. Osobnost takové ženy potřebuje sebevědomého muže s pevnými zásadami, který je schopen ženu tolerovat a brát jí takovou, jaká je.

Nemám potřebu muže vlastnit

Téměř každý muž chce mít jistotu, že ho žena skutečně chce a obdivuje ho. U silných žen není projev citů žádnou překážkou. Nebojí se své city ukázat naplno, aby muž věděl, jak moc ho vlastně miluje. Nechce muže, který by se snažil bojovat její bitvy a snažit se řešit problémy, jež u ní nastaly.

Naopak, jakmile se nějaký problém vyskytne, silná žena se s ním okamžitě vypořádá po svém. Nesedí jen tak v koutě, nečeká schoulená, jako kdyby byla oběť, ale jedná a snaží se problém odstranit dřív, než jí začne komplikovat život.

Taková síla, s jakou žena tyto problémy řeší, se u některých mužů setkává s odmítnutím. Někteří jedinci jí zkrátka nedokážou akceptovat a tím pádem ani zvládnout. Pro tyto případy potřebuje žena muže, který půjde vždy a za všech okolností těsně vedle ní a nebude nikdy chtít chodit před ní a zastínit jí. Silná žena chce, aby byl vztah rovnocenný.

Nebudu muži bránit v odchodu

Silné ženy si věří a mají vnitřní sílu. Potřebují cítit vůči svému partnerovi respekt. To ale nehrozí v případě, kdy dá muž takové ženě najevo, že je pro něj absolutně nezajímavá, nudí ho a zdá se mu příliš slabá. Něco takového bude žena brát jako signál, že si s ní dotyčný muž jen hrál a nešlo mu o vážný vztah, ve kterém se oba partneři navzájem respektují.

Jakmile to bude muže lákat k odchodu, nebude se s ním žena hádat, ani ho nijak přemlouvat, ale jednoduše ho nechá jít. Pokud totiž pocítí, že si jí muž neváží a svým způsobem jí přehlíží, bez okolků mu ukáže, kde jsou dveře a udělá za ním tlustou čáru, kterou už nebude mít důvod nikdy smazat.

Znám svou cenu a nehodlám se zaprodat

Každá silná žena si je dobře vědoma své ceny i hodnoty. Přesto je schopna svého muže, kterého celým srdcem miluje, následovat kamkoliv i kdyby to bylo jakkoliv hrůzostrašné či příšerné místo. To ale udělá jen tehdy, když cítí, že je milována a že se jí dotyčný muž tzv. odevzdal.

Muž, jenž ukáže svou nerozhodnost, nebude si jistý, co a koho vlastně chce, a svým chováním začne ženě ubližovat i třeba nevědomky, nemá žádnou šanci. Žena ho nezačne přemlouvat, aby zůstal, ani nebude čekat, že se k ní jednou vrátí.

Takovou zkušenost bude žena brát jako cennou lekci, akceptuje bolest i rány, které jí muž svým počínáním zasadí, a nějaký čas stráví o samotě. Brzy se však tak říkajíc oklepe a začne další kapitolu svého života, aniž by se trápila minulostí.

Budu ho milovat bez podmínek či požadavků

Pokud si u silné ženy může být muž něčím jistý, pak je to fakt, že její láska je nejen silná, ale hlavně věrná. Takový typ ženy umí milovat vášnivě, divoce a naplno. Pokud cítí, že je její láska opětována, udělá cokoliv, aby se její vyvolený cítil milován a respektován. Bude ho podporovat v jeho úsilí, ať už půjde o práci či sport, a pomůže mu, aby dosáhl všeho, o co se snaží.

Bohužel se v některých případech stává, že muži neumí či dokonce nechtějí takovou lásku zvládat a opětovat. Zaleknou se až příliš hlubokých citů ze strany ženy, která je ochotná nejen brát, ale také dávat. Často pak místo budování vztahu raději vezmou do zaječích.

Postavím se jakékoliv výzvě, překonám překážky a zvládnu každou krizi

Problémy jsou nedílnou součástí života každého z nás. U silných žen je rozdíl v tom, že jsou schopné zvládat velmi těžké životní zkoušky, aniž by se z nich jakkoliv hroutily nebo snad uvažovaly o tom, že by si řekly o pomoc muži. Taková vnitřní síla spoustu mužů spíš zastraší, než potěší.

Problémem některých mužů je i to, že se neradi s čímkoliv svěřují. Silná žena však nesnáší tajemství, protože v jejím světě zkrátka nic takového neexistuje. Nemá problém, aby se muži svěřila s nějakým hluboko uloženým zraněním, na oplátku však chce, aby to samé udělal i muž.

Lež má krátké nohy a v mém životě nemá co dělat

Říká se, že každá ženská je svým způsobem herečka a dokáže se bez okolků přetvařovat. To samé platí i v případě mužů, kteří si často potrpí na nežádoucí divadélko. Jenže muž, který se rozhodne pro vztah se silnou ženou, musí počítat s tím, že od něj bude chtít férové jednání a žádné divadlo ji nebude zajímat.

Když muž bude lhát, nepotrpí si na upřímnost, zkrátka k ní nebude férový, tak se s ním žena rozejde a nechá ho jít svou cestou. Důvodem je fakt, že taková žena zná svou cenu a nehodlá se nechat nijak ponižovat. K jejím hlavním vlastnostem patří jednoznačně čestnost a tu chce i od svého partnera. Potřebuje vztah založený na vzájemné důvěře. A jelikož dokáže velice dobře rozpoznat lež, nejsou muži žádné vymyšlené pohádky nic platné.

Chci silného muže, žádnou bačkoru či podpantofláče

Můžeme vyjmenovat spoustu důvodu, proč není velká část mužů schopná zvládat ženské emoce, respektive chaos, který je u nich běžný. Najdou se však výjimky, co to zvládnou. A to jsou právě ti silní muži, co vedle sebe potřebují silné ženy. Důvod je přitom jednoduchý. Nemají čas si jen tak hrát a zabývat se bezduchými vztahy založenými jen na hrátkách.

Slabý muž si nebude vědět rady nejen s její sílou, ale také s upřímností, inteligencí, odhodláním, nezávislostí a vášnivostí. To dokáže pouze muž, jenž si je vědom své vnitřní síly, kterou dokáže použít. S její pomocí bude umět silnou ženu pozdvihnout a pomoci jí, aby dokázala zvítězit nad svými temnými myšlenkami a vyléčit svou zraněnou duši.

Chci jen to nejlepší a nehodlám se spokojit s málem

Žena, která má stabilní vnitřní sílu i odhodlání, chce být milována a touží po tom, aby získala pocit, že je pro svého partnera ta pravá. Touží po skutečné blízkosti a snaží se o to, aby byla pro muže co největší výzvou, se kterou si musí poradit.

To hlavní, co silná žena potřebuje, je skutečný chlap, na kterého je spolehnutí a bude jí brát takovou, jaká je. Žena si vědoma své ženskosti, na kterou je hrdá. Ví také, že pro sebe vždy musí chtít jen to nejlepší. Jednoduše si to zaslouží. Zároveň jí nedělá problém odevzdat to nejlepší, co v ní je, tomu pravému muži.

Podívejte se i na další články řešící vztahy, například rozchodové SMS, které byste nechtěli dostat nebo jak oslavit den svatého Valentýna.

Přidat komentář