Vztahy

Co muž na ženě nikdy nepochopí?

Pro každého muže je ženská logika i jejich myšlení španělskou vesnicí a někdy dokonce i noční můrou. Mnoho mužů tvrdí, že na to, aby se dokázali vyznat v ženském mozku, by potřebovali podrobný manuál.

Existuje mnoho věcí, které mužům vrtají hlavou a rádi by znali jejich logické vysvětlení. Proč vlastně ženám vadí některé výrazy nebo činy, které muž běžně praktikuje, a přijdou mu zcela normální? Zkusme se na to podívat společně.

Vyčítání – proč se k němu stále vracíme

Téměř každá žena si myslí, že muži stále dělají chyby, o kterých nevědí, a tak je chtějí na každou jednotlivou chybu upozornit. Bohužel ve většině případů zní takové upozornění právě jako výčitka.

Snažíme se jim dávat pravidelné školení, které jim má přiblížit způsob, jakým se mají chovat a co dělat, aby každá z nás byla šťastná.

Bohužel každá taková výčitka, i kdyby byla jen miniaturní, dokáže pokazit náladu i vzájemný vztah. Ve vašem protějšku může vyvolávat nežádoucí odpor a zničit dosud zcela poklidnou atmosféru.

Bez ohledu na věk, se ženy nechtějí spokojit jen tak s něčím malým, což je důvod, proč muže dělá scény i kvůli úplné maličkosti. Chceme být krásné, žádoucí i důležité, a pokud to od muže necítíme, jak chceme, začneme se bránit tím, že spustíme vlnu výčitek.

Co je tak úžasného na nakupování, že ho ženy přímo zbožňují?

Svět kolem nás je plný různých problémů, které si žena připouští i nepřipouští. Jakmile se však nějaký vyskytne, je pro ni největším útočištěm nakupování.

Nezáleží vůbec na tom, jestli jde na nákupy sama nebo třeba s kamarádkami či se svým potomkem. Důležité je, že se tím uklidní, zbaví se veškeré negativní energie i pocitů a skvěle si zlepší náladu každým jednotlivým kouskem, co si koupí.

Ženy nákupy milují a nakupují daleko častěji, než muži. Je to pro ně způsob relaxace, kdy přijdou na jiné myšlenky a zapomenou na starosti všedního dne, které je obklopují.

Když se potřebují uvolnit muži, zajdou si třeba na pivo nebo se kouknou s kamarády na fotbal a pořádně si u toho zakřičí. Oproti tomu žena se skvěle uvolní, když jí padne do oka třeba nová kabelka. Milujeme hezké věci a také nám udělá radost, když seženeme nějaký skvost ve slevě.

Proč ženu přivádí k šílenství oblíbená odpověď mužů – „Já nevím“?

Nejlepší je, když nám muž svůj názor sdělí rovnou, bez nějakých okolků či zbytečných výmluv. Jenže problémem je, že očekáváme jen takovou odpověď, která bude ladit s tím, co je našim přáním nebo co si myslíme.

Většina mužů, kteří svou partnerku mají rádi a respektují její rozpoložení, jsou schopni tohle slůvko (nevím) nepoužívat. Naopak se snaží o to, aby byla jejich partnerka spokojená a šťastná.

Jenže když se pak muže ptáme na něco důležitého či praktického, co se týká obou, ale on vždy odpoví, že nic neví, nastává problém. Jakmile totiž musíte i v podstatných věcech o všem rozhodovat sama, zjistíte, že takového partnera vlastně ani nepotřebujete a v životě se bez něj klidně obejdete.

Jaký je důvod, že se žena pravidelně ptá, zda jí má muž rád?

Pro ženu je velmi důležité, aby slyšela vyznání lásky a to pokud možno pravidelně. Dokonce i ta nejsamostatnější žena, která je plná sebevědomí, chce občas slyšet, že jí má muž rád. Díky tomu se na to svého protějšku často ptá.

Muži o citech nemluví rádi, ale žena to od nich prostě potřebuje slyšet a chce, aby jí muž stále projevovat své city. Když to nemá, je žena nejistá a frustrovaná.

Tuto nejistotu se pak snažíme zahnat nakupováním, konzumací všeho možného, zkrátka jakoukoliv činností, při které přijdeme na jiné myšlenky. Muž tak mnohdy vůbec netuší, že by se něco dělo. Pokud naše taktika nezabírá, chceme jistotu o jeho citech v podobě činů nebo aspoň slov.

Jaký je důvod, proč ženy sledují seriály a telenovely?

Nejen, že se při nich skvěle odreagují, ale zároveň díky nim mohou prožívat svůj vysněný život prostřednictvím televizní obrazovky. Zásluhou seriálů získávají emoce, kterých se jim v životě nedostává. Zahánějí s jejich pomocí každodenní nudu a dokonale se uvolňují.

Muži rádi sledují zprávy či různá sportovní utkání, kdy se ztotožňují se svým oblíbeným sportovcem. Oproti tomu ženy se při sledování svých telenovel a seriálů vžívají do rolí svých populárních hrdinek.

Představují si, že ta luxusní vila, ve které hlavní postava žije, by mohla být vlastně její a ten svalovec, co pronikl do srdce její hrdinky, by rozhodně stál za hřích, ale ona o někom takovém může jen snít, stejně jako o té úžasné postavě a tučném bankovním kontě.

Přečtěte si i další zajímavé články, které se zabývají Vztahy. Zjistíte třeba, proč ženy stále věří lhářům a jak se dá chytře mluvit s muži, aby nás vnímali, jak přežít rozvod vašich přátel, jak zvládnout vztah s erotomanem, ale také jak se naučit znovu zamilovat do svého manžela i po 20 letech.

Přidat komentář