Vztahy

Jak poznat, že je ten pravý a jak ho naučit naslouchat

Našla jste si nového partnera, ale stále ve vás hlodají obavy, že byste s ním mohla marnit čas a nakonec z toho nemusí být vůbec nic? Jak vlastně poznat, že tenhle muž je ten pravý? Není to jednoduché. Mnohdy to některé z nás nepoznají nikdy, přesto však existuje pár maličkostí, na které se zaměřit a zjistit tak, co je potřeba.

Představte si, že už nějaký čas chodíte s novým přítelem, kterého si zamilovala nejen vaše rodina, ale také přátelé a kolegové. Všichni vám neustále opakují, že jste moc pěkný pár, hodíte se k sobě a přejí vám, aby to klapalo. Ve vaší hlavě ovšem stále hlodají určité pochybnosti, jestli to celé není jen ztráta času.

Pokud si nejste tak úplně jistá, že muž, se kterým aktuálně chodíte, je ten pravý, zamyslete se nad tím, jak se v jeho společnosti cítíte. Jestli si dovedete představit s takovým člověkem strávit zbytek života atd. Často totiž stačí jen sledovat ty správné signály, které muž vysílá a poznáte to sama.

Ranní probuzení

Není nic horšího, než když ráno zazvoní budík a vy se máte vyškrábat ven z postele. Každé dospělácké ráno je těžké. Zvlášť pokud nejste ranním ptáčetem, co hned jak slyší zvukový signál budíku, vyskočí z postele a je hned nadupaný optimismem a novou energií do života.

Teď si ale představte situaci, kdy ráno otevřete oči a vidíte vedle sebe ležet muže svého srdce a najednou vás po těle zaplaví pocit klidu a spokojenosti. Jestli tento pocit máte, je to velmi dobré znamení, že jste ve vašem vztahu přece jen na dobré cestě.

Nejen, že jste spokojená, ale máte navíc i jistotu, že právě tohle je to jediné místo na světě, kde si aktuálně přejete být. Jste šťastná, že je součástí vašeho života a nedokážete si představit vedle sebe někoho jiného. To je v podstatě jeden z prvních signálů, že by to mohl být ON.

Dokáže vás rozesmát

Smysl pro humor je jednou z hlavních vlastností, kterých si na člověku všímáme. Muž, který má opravdu dobrý smysl pro humor, je pro ženu přitažlivější.

Ostatně kdo by chtěl mít doma protivného mrzouta, který nerozumí vtipu? Takového, co se nikdy nezasměje, na každého jen vrčí, a když si někdo dělá legraci, tak se hned urazí, protože vše bere vážně. Žena je všeobecně daleko citlivější než muž a občas se dostane do fáze, kdy je na tom psychicky špatně a potřebuje trochu povzbuzení.

V mnoha případech stačí obyčejná vtipná poznámka, která jí dokáže nakopnout a vytáhnout z její zhoršené nálady. Jestliže máte po svém boku muže, jež dokáže v jakékoliv situaci vidět i světlejší stránku věci, pak je to jasný signál či znamení, že bude schopen stát při vás i v těžkém období. Další důvod, proč se domnívat, že je to ten pravý.

Může se stát, že jeho smysl pro humor nebude příliš pozitivně hodnocen vašimi příbuznými a vaši kamarádi ho nebudou chápat vůbec. To ale vůbec není váš problém. Důležité je, že vám jeho styl humoru vyhovuje a dokáže vás rozesmát.

Miluje vaši přirozenou krásu

Tvrdí vám, že se mu líbíte taková, jaká jste i bez vrstvy dekorativní kosmetiky a oblečení, ale vy se bojíte, že lže? Je to zbytečné, jen se vám snaží zalichotit a ocenit vaši přirozenost. Možná to neumí říct tak, jak byste chtěla, ale snaha se cení.

Jestli je schopen vám říci, že jste krásná a moc se mu líbíte i tehdy, kdy jste se ještě nestihla ani učesat, máte pyžamo a nejste nalíčená, pak věřte, že se vám rozhodně nevysmívá, ale myslí to vážně. Je to důkaz, že vás má rád kvůli vám samotné a nepotřebuje k tomu tuny líčidel a drahé ošacení, kterým byste ho lákala.

Plánuje společnou budoucnost

Tady je potřeba trochu zbystřit a dát si pozor na plány, o kterých partner hovoří. Když tvoříte pár, pak nesmíte zapomínat dělat kompromisy. To ovšem neznamená, že byste neměli mít v základních věcech, jež od života čekáte, jasno. Naopak byste na nich měli pracovat se společným úsilím.

Když váš partner začne s nadšením vyprávět o tom, že má sen navštívit vzdálená místa, cestovat z kontinentu na kontinent s batohem a nemuset se na nikoho ohlížet, pak si nedělejte velké naděje.

Je to jen známka toho, že s vámi ve svých plánech nepočítá a váš vztah nebere tak vážně jako vy. Naopak plánuje, jak vás při první příležitost, která se mu naskytne, opustí a vydá se na dosud neprozkoumaná místa sám.

Sex je důležitý a mělo by to v něm klapat

Přestože všude kolem stále slyšíte, že by žádný vztah neměl být založen jen na sexu, je jeho součástí a rozhodně mu dokáže prospět. Často ho okoření a dodá mu chybějící jiskru. Jestli si v sexu rozumíte a nedělá vám problém si o něm otevřeně promluvit, je to velká výhoda i štěstí zároveň.

Pokud je mezi vámi po intimní stránce vzájemná důvěra a nedělá vám problém se svěřit, co se vám líbí, aniž byste byli vůči sobě sobečtí, pak jste na dobré cestě. Mohlo by to tak klapat i v jiných otázkách vašeho vztahu. Nemusíte se bát, že by to jiskření mezi vámi hned opadlo. Jen si pamatujte, že se nesmíte bát říci nahlas, co chcete, ale i to, co nechcete.

Nechce s vámi ve všem soutěžit

Snad žádný vztah se neobejde bez nějaké té hádky, jinak by to byla opravdu nuda. Občasná hádka je zkrátka potřeba, zvlášť když se po ní zase vše urovná a vy si hned vyjasníte, o co šlo. Je to takové zpestření vztahu a mnohdy mu to prospěje víc, než si myslíte.

Důležité je, jak tyto hádky či neshody vlastně řešíte. Dobré je sledovat svého partnera jak se během hádek chová a jak je schopen reagovat při chaosu či ve stresových situacích. To, že vybouchne a za chvilku se uklidní a je zase v pohodě. Pokud je ochotný si o všem, co se stalo, hned promluvit, je to v pořádku, a vy se nemusíte ničeho bát.

Jde o jasný signál toho, že mu není proti srsti přiznat chybu a uvědomuje si, že byla taková hádka v podstatě úplně zbytečná, protože jste se jen vzájemně nepochopili. Jenže v okamžiku, kdy ten výbuch trvá déle, on si stojí za svou „pravdou“ a nehodlá připustit, že by chyba mohla být i na jeho straně, zpozorněte.

Může to být totiž projev jeho skryté části povahy, o níž jste dosud nevěděla. Pro vás to znamená, že vždy bude chtít mít navrch, stále se s vámi bude o něco přít, soutěžit v tom, kdo z vás je lepší, nebo kdo určitou věc udělá lépe atd. Zkrátka bude prosazovat jen sám sebe a na vás se ohlížet nebude. Takový člověk pak ale nemá ve vašem životě rozhodně co dělat.

Od lakomého člověka ruce pryč

Samozřejmě, že není nutné, aby vám hned od začátku kupoval drahé a luxusní dárky, šperky a spoustu dalšího. Tím by si vás v podstatě koupil, na to jsou „zlatokopky“. Není však na škodu, když budete hned od počátku vztahu sledovat, jestli je ochoten investovat aspoň něco.

Dělá mu problém vás pozvat na večeři nebo třeba i na obyčejný šálek kávy? Hroutí se, pokud má zaplatit například lístek do kina, drink, případně vstupné do ZOO, zkrátka cokoliv, co stojí nějakou tu korunu?

Zjednodušeně řečeno tím jen dává najevo, že pro něj nejste moc důležitá a za moc mu nestojíte. Navíc by to mohlo signalizovat, že s vámi do budoucnosti vlastně ani moc nepočítá, neboť se nechce o nic z toho, co má dělit.

Jestliže je muž zamilovaný a snaží se, aby byla partnerka spokojená, tak i když to zrovna není boháč, nestydí si otevřeně promluvit o tom, že by jí rád někam pozval, ale zkrátka na to momentálně nemá.

No a právě ta konverzace je důležitá, protože když vše proberete a vzájemně se svěříte se svou finanční situací, ušetří vám to spoustu nepříjemností. Vy aspoň budete vědět, že není lakomý, jen na tom zrovna není finančně nejlíp.

Vždy se dá najít nějaká alternativa. Například nemusíte jít na oběd do drahé restaurace, ale udělejte si piknik v parku či v lese jen ze zásob, kterými disponuje vaše či jeho domácnost. Užijete si mnohem lepší rande, než se nervovat v nějakém luxusním podniku, kde budete počítat každou korunu, abyste si neobjednali víc, než to, na co máte.

Přehnaná žárlivost může zabít vztah

Spoustě mužů nijak nevadí, že si uděláte nějaký ten společenský dýchánek s kamarádkami. Ať už doma, nebo v nějaké restauraci, baru či jiném podobném zařízení. Vždyť kamarádky jste měla předtím, než jste ho vůbec poznala, takže není důvod s nimi přerušit veškerý kontakt jen proto, že máte najednou chlapa.

Bohužel se ale najdou i takoví exempláři mužů, kteří to nepovažují za přirozenou či nutnou součást vašeho života. Ti jsou pak schopni ztropit klidně i scénu na veřejnosti, jen aby vám ukázali, jak se jim vaše akce s kamarádkami nelíbí.

Vyvolávají dost žárlivé hádky a dělají dusno ještě i několik následujících dnů a neustále vám vaši „chybu“ předhazují. Je lepší si takové věci ujasnit dopředu a ujistit že, že mu nic takového nebude vadit. Ušetříte si do budoucna právě tyto nežádoucí scény. To samé samozřejmě platí i z vaší strany. Jestli nejste ochotna respektovat jeho kamarády a to, že jde třeba na pivo, pak je jakýkoliv vztah o ničem.

Trávíte spolu nějaký volný čas?

Tuto otázku si mnoho žen nikdy nepoloží a v budoucnu se pak diví, když zjistí, že vlastně nemá se svým partnerem moc společného. Věřte ale, že je to hodně důležité. Nakonec byste mohla zjistit, že ve volném čase neděláte nic společně a on se svým koníčkům věnuje bez vás. Mnohdy vám dokonce mohou být jeho záliby proti srsti a vadit vám.

Jenže ve chvíli, kdy jste pár, jsou právě společně strávené chvilky, které nesouvisí s prací velmi zásadní. Když nezvládnete dělat věci společně na začátku vztahu, jak to zvládnete třeba po svatbě, nebo až přijdou i děti?

Vy třeba pojedete s dětmi na dovolenou sama a on zůstane doma, kde bude celé dny a noci pařit na počítači své oblíbené počítačové hry, aniž by vytáhl nos z bytu či domu? Neváhejte a snažte se najít si společné záliby, které budou bavit jeho i vás.

Dobré je třeba běhání, jízda na kole, společné procházky, společné vaření, deskové hry nebo i hry na PC či některou herní konzoli pro dva hráče, u kterých se spolu zasmějete. Ne nadarmo se říká, že kdo si hraje, nezlobí. Cokoliv, co budete dělat společně, váš vztah ještě upevní. Hlavně se nesmíte bát říci svému partnerovi, že vás něco nebaví, ale ráda byste s ním zkusila dělat něco společně.

Jak ho naučit naslouchat?

Určitě už sama dobře víte, že domluvit se s opačným pohlavím je někdy téměř nadlidský výkon a rozhodně to není nic jednoduchého. Hodně záleží na tom, jak se k tomu postavíte a jaké malé triky se naučíte.  Pokud to zvládnete, uvidíte, že si navzájem porozumíte a nebudete mít pocit, že spolu hovoříte neznámým jazykem.

Mluvte rychle, jasně a hlavně stručně

Jestli existuje něco, co muži nesnáší, pak je to zbytečně mluvení naprázdno. V praxi to znamená, že než se žena vůbec dostane k věci, předchází tomu třeba půl hodinová předmluva, to je ale zbytečné. Muž chce přesně vědět, o co vám jde a o čem mluvíte.

Vynechejte zbytečnou „omáčku“ kolem. Nezdržujte ho se svými city, které byste do hovoru vkládala. Snažte se co nejrychleji sestavit srozumitelnou větu, v níž budou všechna důležitá fakta najednou. Sdělujte zkrátka vše rychle, jasně a stručně.

možná jste zvyklé o všem dlouze hovořit se svými kamarádkami, kterým nevadí, že než se dozví hlavní myšlenku vaší přednášky, tak stačí sníst oběd, zákusek i vypít kávu. Muži to tak rozhodně nemají. Když bude vaše mluvení zbytečně dlouhé, přestane vám váš partner věnovat pozornost. Případně zapomene, o čem jste na začátku vůbec mluvili a pak si nebude jistý, co po něm vlastně chcete. Držte se tří pravidel (rychle, jasně, stručně) a uvidíte, že ta konverzace nakonec půjde sama.

Naučte se partnera odměnit

Jestli chcete probírat s partnerem něco zásadního a ráda byste dosáhla pozitivní odpovědi, musíte najít nejvhodnější dobu pro konverzaci. Ideální je to ve chvíli, kdy je muž naprosto uvolněný, v klidu, bez stresu a není na něj vyvíjen nějaký tlak.

Dobře víte, že nejspokojenější je ten muž, který se dobře najedl a má aktuálně plné břicho. Toho se dá využít, protože právě v takovou dobu vám odsouhlasí skoro všechno. Hlavní je, abyste byla milá, vstřícná a naprosto v pohodě. Pak se tak bude cítit i on a začne vnímat to, co mu říkáte. K mnoha věcem zaujme svolnější přístup.

Nic mu nevyčítejte, ale rovnou jednejte

Jste zvyklá do svého partnera neustále rýpat a něco mu vyčítat, přestože víte, že to nikam nevede? No to bude nejspíš tím, že žádný muž na rýpání nehodlá reagovat jinak než naprostým vzdorem, což je vaše mínus.

Naopak se tohoto vyčítavého zlozvyku zbavte a zkuste jinou taktiku. Místo vyčítání rovnou jednejte a uvidíte tu změnu. Vadí vám, že už vám půl roku slibuje, že něco opraví, natře nebo třeba vymaluje celý byt či dům? Přestaňte mu to vyčítat a jděte na to úplně jinak.

Jednoho krásného dne mu oznamte, že jste se včera domluvila s kamarádem, kolegou z práce či s hodinovým manželem na objednávku, že vám vše opraví a ještě i vymaluje. Takže se klidně může sebrat a jít s kamarády na pivko nebo si vyrazit na ryby, jak už o tom tak dlouho básnil.

Jestli existuje něco, co muži nemusí, pak je to vetřelec v jejich teritoriu. Jakmile mu toto oznámíte, tak se mu už na žádné ryby určitě chtít nebude a pokud na ně přece jen pojede, věřte, že si je neužije, protože mu stále bude v hlavě hlodat představa vás a cizího muže u vás doma.

Víte, proč muže děsí silné ženy, které stojí nohama na zemi? Jak se stát mistrem diskuzí a hádek? Jak překvapit na Valentýna nebo které rozchodové SMS nechcete dostat? To a mnohem více se dozvíte v našich dalších článcích, které jsou v kategorii Vztahy.

Přidat komentář