Tipy

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Vánoce už jsou za námi a v závěsu číhá konec roku, který se vždy nese ve znamení novoročních předsevzetí, která si podle statistik dává zhruba 70 % lidí, ale jak vyplývá z průzkumů, pouhým 12 % se nakonec podaří je splnit.  

Běžně si dáváme předsevzetí, protože toužíme po změně, chceme něco dokázat a to nejen svému okolí, ale i sobě. Tím, že si stanovíme jasný cíl, se snažíme odpoutat od každodenního stereotypu a zlepšit tak svůj život. Jak už to tak bývá, není to vůbec snadné dodržet to, co si na Nový rok usmyslíme. Takže nakonec řada z našich předsevzetí vezme za své již v průběhu ledna. Která předsevzetí si dáváme nejčastěji?

Musím zhubnout!

Zhubnout

Zhubnout

Tak tohle je jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí vůbec a na seznamu je vždy zapsané jako první. Dá se říci, že na tom, aby se shodila povánoční kila, se snaží zapracovat každý z nás, navíc už se pomalu chystáme i na letní dovolenou, takže se pokoušíme hubnout s dostatečným předstihem, abychom se vůbec vešli do plavek.

Přestanu kouřit

Přestat kouřit

Přestat kouřit

Hezky se to říká a ještě lépe se to poslouchá, ale opustit tento příšerný zvyk, který navíc negativně ovlivňuje nejen naše zdraví, ale také okolí, není vůbec jednoduché. Pokud to však zvládneme, nejen, že uděláme něco pro zdraví, ale ušetříme peníze a zbavíme se cigaretového odéru.

Najdu si lepší práci

Najít si lepší práci

Najít si lepší práci

Začátek roku většinou bývá šancí začít nový život s jinou novou prací. Je však důležité, vzít aktivitu do vlastních rukou a hledat ideální práci, která člověka bude bavit a nebude tam chodit z donucení. Nesmíte ovšem čekat se založenýma rukama, ale aktivně se pustit do hledání.

Od Nového roku začnu šetřit

Začít šetřit

Začít šetřit

Hezké předsevzetí, které se velmi těžko dodržuje, přestože patří k populárním. Je dobré si sepsat, co všechno platíme, jaké věci nejčastěji nakupujeme, kterým aktivitám se věnujeme, zkrátka vše, za co každý měsíc utrácíme. Škrtněte vše, co je zbytečné, nedůležité a bez čeho se obejdete. Hned uvidíte, kolik ušetříte. Naučte se také používat slevové kupóny.

Konečně najdu pravou lásku

Najít lásku

Najít lásku

Toto předsevzetí je běžné u každého, komu se zatím nepodařilo najít toho správného partnera. Šance na nalezení lásky je tu vždy a je dobré tomu stále věřit, jednou to prostě vyjít musí, a když ne, tak si zase to samé přejeme i za rok.

Od ledna začnu sportovat

Začít sportovat

Začít sportovat

 

Moc hezké předsevzetí, které ovšem často ztroskotá hned, jak se jdeme poprvé proběhnout nebo se projedeme na kole, případně si zacvičíme ve fitness centru. Je dobré vybrat takový sport, který vás bude bavit a nebudete ho provozovat z donucení. Oblíbená je třeba jóga nebo aerobic.

Budu se stravovat zdravě

Zdravě se stravovat

Zdravě se stravovat

Tak tohle je sice velmi oblíbené předsevzetí, ale zdravé jídlo bychom měli upřednostňovat po celý rok a přejídat se není dobré ani o svátcích.

Naučím se cizí jazyk

Učit se cizí jazyky

Učit se cizí jazyky

Jestli čekáte, že si jen něco přečtete nebo poslechnete a hned budete umět německy, anglicky atd., tak se pletete, bez učení to prostě nezvládnete. Hlavně musíte mít trpělivost a jasně si stanovit časový rozvrh, kdy se budete učit a kolik času tomu věnujete.

Chci vydělávat více peněz

vydělávat více peněz

Vydělávat více peněz

Kdo by nechtěl, že? Ovšem jen tak bez práce to rozhodně nepůjde. Jestliže máte dobré místo, kde sice vyděláte, ale víte jistě, že povýšení se konat nebude, pak je vhodné začít hledat nové místo, kde budete pracovat ve stejném oboru, ale za větší peníze. Pokud odejít nechcete, promluvte si s nadřízeným o zvýšení platu. Každá stovka dobrá.

Chci více číst knihy a vzdělávat se

číst knihy a vzdělávat se

Číst knihy a vzdělávat se

Koukat pořád jen na televizi, také není žádný zázrak. Naopak strávit třeba odpoledne s pěknou knihou či si přečíst nějaký vzdělávací článek může být velmi prospěšné. Celý život se učíme a na Nový rok se snažíme stanovit cíl, že se budeme vzdělávat, abychom byli moudřejší a lépe se nám dařilo i v práci.

Jaké další předsevzetí si dáváme?

  • Kompletní výměna šatníku
  • Přestat zbytečně utrácet
  • Najít si více času na rodinu i přátele
  • Uspořádat domov
  • Zkoušet neustále nové věci
  • Více odpočívat
  • Snažit se dělat jen dobré věci (skutky)
  • Nedávat si už žádná předsevzetí

Nebuďte na sebe příliš přísní, při dávání si novoročních předsevzetí a hlavně si rok 2018 užíte.

Přidat komentář