Knihy

5 tipů na skvělé letní čtení

Když se řekne léto, co si představíte? Já především pohodu, která nás každé léto čeká. Odpočinek, sluníčko, letní pochoutky jako je zmrzlina a meloun, ale především vidím knihy. Proč zrovna knihy? Protože v letních měsících mám mnohem víc času a mnohem více míst na čtení. Sedávám na zahradě, sluníčko mi zahřívá bosé nohy, usrkávám domácí limonádu s ledem a v ruce držím knihu. Přesně na to se každý rok těším.

A právě v těchto pohodových chvílích nemám chuť číst náročnější kousky, ty si většinou nechávám na zimu. V létě si raději čtu inspirující a motivační knihy. Proto jsem se rozhodla sepsat seznam top knih na letní čtení. Doufám, že vás některá kniha zaujme a pořídíte si ji na letošní léto.

Cabin Porn

Můj letošní objev. Kniha plná chatek, snů a inspirace. Právě proto ji dávám hned na první místo mého seznamu. V knize nenajdete moc textu, jsou tam jen krátké, ale velmi zajímavé životní příběhy majitelů, nebo dokonce autorů některých chatek. Ovšem tyto příběhy doplní nádherné fotografie dřevěných chatiček, které se nachází snad i na konci světa v kouzelných lesích. Jak říkám já, Cabin Porn je kniha plná snů. A pokud máte zájem o detailnější fotografie a popis, můžete se podívat na článek, který je věnován právě této knize.

Chovejte se jako kočka

Po knihách o osobním rozvoji Hygge a Lykke přichází trochu jinak pojatá kniha Chovejte se jako kočka. Právě kočka má tolik obdivuhodných vlastností, které bychom měli na sobě rozvíjet. Říkáte si jaké? Co taková elegance, samostatnost, opatrnost a hrdost? Autor Stéphane Garnier a jeho společník Ziggy nám poradí, jak pozorováním kočky vylepšit svůj život. Kniha mě zaujala hlavně tím, že každá kapitola se věnuje jedné konkrétní kočičí vlastnosti.

Láskou ji nespoutáš

Kniha plná krátkých básní ze života, které se nerýmují a nejsou úplně tak poezií. Jsou to spíše takové krátké proudy myšlenek, které jsou zaznamenané na papíře. Ovšem to nejzajímavější na této knize je to, že autorem je anonymní kluk, který své krátké básně zveřejňoval na svém instagramu několik let. A právě z těchto básní vznikla kniha Láskou ji nespoutáš.

Muži, kteří nemají ženy

Haruki Murakami je můj oblíbenec. Doma mám už menší sbírku jeho knih a snažím se ji doplňovat. Mám ráda jeho styl psaní a právě kniha Muži, kteří nemají ženy mě zatím zaujala nejvíce. Je to sbírka sedmi povídek, které mají společné téma – osamělí muži. Povídky na sebe nenavazují a každá vypráví jiný příběh. Tato kniha je výjimečná tím, že jsem si mezi každým příběhem musela dát pauzu, abych se trochu vzpamatovala.

Martin Selner: Autismus a Chardonnay

Martina již nějakou dobu sleduji na facebooku a jeho statusy ze života mám moc ráda. Výjimečný je v tom, že píše především o dětech s autismem. Proč? Protože se o ně stará, je to jeho práce. Právě v knize Autismus a Chardonnay najdete několik jeho zkušeností a zážitku z práce s autisty. Hlavním cílem této knihy je ukázat lidem stránky autismu, které v učebnicích nenajdeme.

Článek sepsala Šárka Kymplová z blogu woodnote.cz

Přidat komentář