Vztahy

Jak překvapíte na Valentýna? Zkuste let balónem nebo se staňte šéfkuchařem

svatý valentýn - partneři

Svátek všech zamilovaných je skoro za dveřmi a vy pořád tápete, jaké dárky na Valentýna by vaši drahou polovičku potěšily nejvíc? Máme pro vás několik nápadů, se kterými byste letos mohli zabodovat. A pokud byste na celého Valentýna nejraději zapomněli, prozradíme vám něco málo o jeho historii. Uvidíte, že pak budete valentýnské dárky vymýšlet s o něco větším potěšením. Právě postava svatého Valentýna si totiž zaslouží, aby si zamilované páry alespoň jedenkrát ročně připomněly jeho činy.

Kde a jak vznikl Valentýn

Legend o vzniku svatého Valentýna existuje několik. Mezi nejznámější patří ta, která vypráví o biskupu z italské provincie Terni. Tehdejší císař zakázal milencům sňatky, protože se domníval, že právě kvůli svým manželkám odmítají muži vstupovat do armády. Biskup Valentýn však jeho rozkazu neuposlechl a zamilované páry oddával i nadále. To císaře rozzuřilo natolik, že nechal 14. února roku 269 Valentýna popravit. Jako svátek všech zamilovaných se ovšem tento den začal slavit až od 20. století díky americkému podnikateli Walteru Scottovi. Právě on přišel s nápadem valentýnských přáníček, které mu měly vydělat na živobytí. Odtud se popularita oslav dne zamilovaných začala šířit do anglosaských zemí a následně i do zbytku Evropy.

svatý valentýn - historie

Originální dárky k Valentýnu        

Zkuste být tentokrát nápadití a překvapte svou drahou polovičku dárkem, na který jen tak nezapomene. A neznamená to, že do něj musíte nutně investovat půlku vaší výplaty. Vyzkoušet můžete třeba:

  • vlastnoručně vyrobený dárek – není potřeba být kdovíjak zručný, vlastnoručně vyrobit malé valentýnské přání určitě zvládnete. Inspirovat se můžete například tady. Pokud vám ale ruční práce opravdu nejdou, vytvořte video s vašimi fotkami, na které se večer společně podíváte. Anebo nechte vyvolat vaše nejlepší fotografie, nakupte rámečky a dejte je vaší polovičce jako malé překvapení.
  • valentýnské pobyty – rádi společně cestujete? Pak není nic jednoduššího, než vyrazit na wellness pobyt nebo do nějakého z romantických měst, třeba do Českého Krumlova nebo Prahy. Pokud jste nadšení sportovci, využijte letošní vydařené zimy a zajeďte si na pár dní zalyžovat.
  • něco z kultury – jestliže rádi chodíte ve volném čase za kulturou, vsaďte na ni i tentokrát. Vybírat můžete z muzikálů, divadel nebo opery. Chcete něco méně formálního? Pak kupte lístky do kina, třeba na nějakou veselou romantickou komedii.
  • valentýnské menu – milovníci jídla určitě ocení něco dobrého na zub. Zarezervujte si místo ve vaší oblíbené restauraci nebo buďte kreativní a zahrajte si jednou na šéfkuchaře, který připraví pro svoji drahou polovičku speciální valentýnské menu.
  • trochu adrenalinu – kdo říká, že se Valentýn neobejde bez srdíček a milostných vyznání? Možná nepatříte zrovna k nejromantičtějším typům, zato ale máte rádi společné adrenalinové zážitky. Ty vám zaručí například let balónem, motokáry, tandemový seskok padákem, bungee jumping nebo v poslední době tak oblíbené únikové hry.

Mohlo by vás zajímat:

Přidat komentář