Tipy

Jak chytře darovat peníze?

Mnozí z nás nepovažují peníze za dárek, ale přesto mají radost, když je dostanou, neboť mnohdy mohou významně pomoci. Samozřejmě, že se najdou i jedinci, kteří považují darování peněz za naprostý nesmysl či dokonce urážku, ale je to zbytečné.

Stává se, že chceme pro někoho pořídit vhodný dárek, ale prostě nás vůbec nenapadá, co koupit. Někdo to řeší tím, že koupí první věc, která mu padne do ruky, aniž by řešil, jestli se obdarovanému bude či nebude hodit nebo dokonce líbit.

Zatímco peníze mohou být docela praktickým dárkem. Ostatně, hotovostí můžete přispět svým přátelům, kteří nedávno uzavřeli sňatek na něco důležitého, co potřebují pořídit do své domácnosti. Kamarádovi svým finančním darem přidáte na vytouženou dovolenou, zkrátka možností je spousta.

Peníze je nutné darovat s nápadem

Důvodů proč darovat peníze je spousta, ale musí se na to šikovně. Hlavní je mít co nejlepší nápad a jít na to mazaně. Můžete se inspirovat na internetu, u přátel ale také třeba v televizi. Chce to něco zajímavého, originálního a pokud možno vlastnoručně vyrobeného.

Czech money. Koruns

Není na škodu přemýšlet i dopředu. Například vymyslet takový obal, který bude multifunkční. To znamená, že v něm darujete peníze a ještě jej obdarovaný může využít k něčemu dalšímu, i když už jeho obsah utratí. Pojďme se teď podívat na několik praktických nápadů, co se vám mohou hodit.

Injekční stříkačky plné peněz

Budete potřebovat molitan, ostrý nůž, injekční stříkačky bez jehel, popisovač červené barvy a papírovou čtvrtku. K tomu ještě kosmetický kufřík, ale pokud jej nemůžete sehnat nebo jen nechcete použít, dá se to zvládnout i bez něj.

Jestli kufřík hodláte využít, začněte tím, že do něj umístíte molitan. Ten je pro začátek potřeba oříznout přesně podle jeho vnitřního prostoru. Poté do molitanu vyřízněte jednotlivé otvory, do kterých následně umístíte stříkačky. Je dobré si každý otvor vyměřit přesně podle zvolené stříkačky.

Do každé stříkačky zasuňte srolovanou bankovku té hodnoty, kterou chcete darovat. Spodní část víka ozdobte cedulí, na kterou červeným fixem nakreslete červený kříž a opatřete jej nápisem První pomoc nebo třeba Finanční injekce a podobně. Když použijete větší injekce, dají se dovnitř naskládat i mince.

Jakmile váš kamarád či kdokoliv jiný, komu jste takový dárek připravili, uvidí obsah, potěší jej, že na něj v otázce financí myslíte. Navíc využijí i kufřík. V případě žen, je to ideální způsob jak získat nejen finance, ale i prostor na kosmetiku. Pánové jej zase mohou použít třeba na ruční nářadí, rybářské potřeby nebo cokoliv jiného.

Obraz hojnosti

Na tento druh dárku budete potřebovat nějaký hezký elegantní rámeček na obraz, k tomu tvrdý karton a tavicí/lepicí pistole. Celé kouzlo dárku spočívá v tom, že na kartonu vytvoříte nějaký obrazec a jeho obrysy oblepíte mincemi.

Zkuste třeba strom nebo domek se zahradou, zkrátka cokoliv, co zvládnete nakreslit a bude si to podobné. Každou jednotlivou minci poté přilepte na jednotlivé části obrázku.

Třeba padesátikorunu na komín, dvacetikoruny místo oken a takhle pokračujte, až dokud nebude celý obraz ozdobený. Mějte na paměti, že na minci vždy stačí kápnout jen jednu kapičku lepidla, aby se pak dala snadno odlepit a lepidlo odstranit.

Mohou to být mince různé hodnoty, ale klidně je použijte jen v jedné hodnotě. Pokud nechcete nic malovat, klidně můžete použít fotografii nějaké květiny nebo něco obkreslit. No a po očesání obrázku může obdarovaný využít rámeček na rodinnou fotografii nebo třeba na zavěšení nějakého obrazu, který už se dlouho povaluje v šuplíku.

Překvapení v albu na fotografie

Tohle je absolutně jednoduchý a velmi rychlý způsob, jak někomu darovat peníze. Vyberte nějaké pěkné fotoalbum, na jehož přední straně je nějaký pěkný obrázek. Oblíbené jsou například květiny nebo zvířátka, nebo takové štěňátko, to udělá radost každému, dokonce i tomu největšímu mrzoutovi.

Otevřete fotoalbum a do jednotlivých přihrádek vložte místo fotografií jednotlivé bankovky. Určitě tam nestrkejte mince, protože vypadnou a dárek bude o ničem. No a album pak oslavenec po vyjmutí bankovek může použít na své vlastní fotografie, třeba z dovolené, svatební atd.

Mrkněte také, proč je kniha nejlepší vánoční dárek, jak nakoupit dárky na poslední chvíli a nezešílet nebo na vhodné způsoby balení vánočních dárků.

Přidat komentář