Tipy

Ještě nemáte všechny dárky? Nevadí, máme řešení!

Může se to stát každému. Pocit, že před chvíli bylo ještě léto a do Vánoc času dost nebo klasický předvánoční shon – práce, večírky, školní besídky, ale klidně třeba i nečekaná nemoc – důvodů, proč ještě nemáte nakoupené vánoční dárky, může být nespočet.

Do Štědrého dne už opravdu moc času nezbývá, takže (i když nechceme plašit) vám docela začíná téct do bot. Možností, jak situaci řešit, máte několik. Můžete zvolit řekněme nejdrastičtější variantu a vrhnout se do davového šílenství v nákupních centrech.

Kromě bolavých nohou, klaustrofobického pocitu a špatné nálady, můžete však také počítat s tím, že už neseženete, co sháníte. A pokud chcete chodit po obchodech a teprve čerpat inspiraci, tak se obrňte dvojnásob.

Když se chcete tomu chaosu vyhnout, možná se chystáte zvolit nakupování přes internet. To není špatný nápad, jen škoda, že nepřišel o něco dřív. Garanci doručení do Vánoc už nabízí jen zlomek obchodů, a tak vás v případě této varianty nejspíš čeká netrpělivé vyhlížení doručovacích společností, které také vůbec nemusí dorazit včas.

Zatím to sice vypadá, že už vás nic nespasí, ale naštěstí to tak není. Východisko vám může poskytnout hned několik našich typů. A dokonce se lehce můžou stát těmi nejlepšími dárky, které vaši blízcí dostanou. No, není čas ztrácet čas, pojďme na to!

Zážitky

Dárky na poslední chvíli

Lístky do divadla

Přesuňme se nyní z knihoven a od počítačů ven, do světa, k zážitkům. Je to až příliš komerční téma, ale nic naplat, stále to funguje. Ač jsou takové dárky řekněme pomíjivé, vzpomínky z nich si často uchováme navždy, a to je opravdu přidaná hodnota k nezaplacení.

Jedním z dárku tohoto typu jsou vstupenky. Teď vás nejspíš napadají každého jiné příležitosti, ke kterým se vstupenky vážou, a v tom tkví ten velký potenciál.

Divadlo pro maminku, koncert pro děti, lístky na sportovní zápas pro partnera … Takové vstupenky si často můžete sami vytisknout nebo si pro ně zajít přímo na pokladny či recepce, kde na rozdíl od obchoďáků, nehrozí fronty.

Další variantou jsou všemožné vouchery a dárkové poukazy. Možná se vám to zdá už okoukané, ale tyhle dárky zklamou málokdy. Z celé řady možností jmenujme například poukázky na masáže, ke kadeřnici, na nákupy v různých kamenných i online obchodech a tak dál a tak dál.

Vouchery pak představují ty ještě více intenzivní zážitky – pobyty, gastronomické akce, kurzy, … Že jste už loni kupovali voucher na pobyt ve wellness? Tak letos kupte hory.

Před dvěma roky jste obdarovali rodinu asijskou hostinou? Co tentokrát zkusit mexickou nebo snad italskou?

V této kategorii máte vážně neomezené možnosti, a když máte tiskárnu nebo copycentrum někde v dostupné vzdálenosti, můžete poukazy a vouchery v klidu pořizovat i dva dny před Štědrým večerem. Pozor si ale přitom dejte na platbu – převod z účtu může trvat i několik dní a to by se vám mohlo pekelně vymstít. Vždy je lepší volit platbu online, ať už vaší platební kartou nebo přes vaši banku (ne vždy je však tato služba dostupná).

Předplatné

Dárky na poslední chvíli

Předplatné časopisu

Výhodou této kategorie je rozmanitost. Stačí znát zájmy a koníčky svých blízkých a můžete pořizovat předplatné časopisů snad pro každého. Pro rybáře, zahrádkáře, o vědě a technice, bydlení a design, móda a lifestyle, drby ze života celebrit …

To vše a ještě mnohem víc můžete ve světě časopisů a katalogů najít. Takový dárek navíc kromě nápaditosti také velkou mírou ukáže to, nakolik obdarované znáte. A ani se nemusíte v dané oblasti vlastně vůbec orientovat.

E – knihy

Dárky na poslední chvíli

E-book

Pravda, v případě „íbuků“ je třeba spoléhat na fakt, že obdarovaný má elektronickou čtečku knih. Ta už ale dnes nebývá mezi vášnivými čtenáři ničím neobvyklým.

Tento dárek má mnoho výhod. Slušný titul seženete klidně i za 150,-, jejich výběr je nekonečný krát dva a taková koupě vás nemusí stát více než 5 minut času. Kromě klasické beletrie naleznete v elektronické podobě i různé učebnice, průvodce a podobně.

Počítačové programy

Dárky na poslední chvíli

Programy do PC

Tento typ dárku je poněkud podceňovaný. Takové PC programy totiž představují nemalý výdaj a často jsou pro své uživatele nezbytností. Možná se v tomto odvětví tak úplně nevyznáte, ale snad úplně všechny informace jsou na internetu vždy dohledatelné.

Ať už budete pořizovat staré známé Ms Office nebo se třeba zaměříte na konkrétní zájmy obdarovaného a najdete něco jemu na míru, máte s tímto dárkem celkem velkou šanci na úspěch.

Ceny se pohybují od řádů stovek až po tisíce. Vždy se proto před koupí snažte zjistit, co nejvíce informací o daném programu, pročtěte recenze a zkušenosti ostatních uživatelů a klidně se zeptejte i přímo u prodejce na to, co vás zajímá.

Přidat komentář