Trendy

High-Tech cestování – chytrá zavazadla i kufry

Moderní technologie hýbou světem a nic není lepšího, než mít všechno pod kontrolou, zavazadla nevyjímaje. Usnadní to člověku cestování a ještě budete mít o všem přehled. Kufr, který bude vědět, kam že to vlastně letí? Nebo zavazadlo co se samo zváží a ještě vám nabije telefon.

Bez moderních technologií se zkrátka v řadě případů neobejdeme, zejména v oblasti vědy či techniky. Proč nedržet krok s dobou a neusnadnit si i cestování. Podívejme se teď na několik konceptů zavazadel a kufrů, které jsou ideální volbou high-tech cestování, včetně kufru, co vás sám bude následovat, aniž byste se s ním museli vláčet.

Model CX-1

Společnost ForwardX Robotics překvapila chytrým kufrem, jež představila během veletrhu elektroniky CES 2018 v Las Vegas. Tento kufr dokáže následovat svého majitele, a dokonce je schopen se vyhnout objektům kolem sebe. Dostal vlastně 3 vlastnosti – rozpoznává tváře, je schopný následovat danou osobu a ještě se vyhýbat okolí.

Zvládne se svého majitele držet i ve větších prostorách, ale je nutné myslet na fakt, že kamera dokáže zabírat pouze úhel 170 stupňů, takže není dobré dělat prudké pohyby a hlavně se pohybovat mimo zorné pole kufru, protože mu to pak bude zase chvíli trvat, než se zorientuje.

Díky náramku, který je součástí chytrého kufru se není třeba obávat ani odcizení, neboť náramek vás upozorní, že se CX-1 vzdálil z dosahu. Rychlost, jaké může kufr dosáhnout je 11 km, což na takového prcka není málo. Baterie, kterou skrývá pod kapotou, má kapacitu zhruba 4 hodiny.

Zavazadlo vás bude nejen následovat, ale také si s jeho pomocí můžete dobít třeba mobilní telefon nebo notebook, ale i další elektronická zařízení. S ohledem na strašáka v podobě lithium-iontových akumulátorů, u kterých se velká řada leteckých společností obává exploze během letu, je možné baterii z kufru CX-1 vyjmout.

Chytrý kufr Bluesmart

Zajímavé příruční zavazadlo, které si můžete spárovat se smartphonem. Disponuje digitálním zámkem, GPS modulem pro sledování polohy, ale také vestavěnou nabíječkou či integrovanou digitální váhou. Speciální aplikace umožňuje veškeré funkce ovládat pohybem jediného prstu. Snadno tak kufr odemknete i zamknete nebo zjistíte jeho hmotnost.

Kufr Bluesmart má také varovný systém, který se spustí v případě nechtěného odloučení kufru, ať už proto, že ho někdo odcizil nebo jste ho někde zapomněli. Senzory kufru mají maximální dosah 30 metrů, navíc se dá zcela jednoduše zaznamenat trasu, po které jste s kufrem cestovali. Aplikace lze používat s operačními systémy iOS a Android.

V přední kapse je zabudovaná nabíječka, ta umožňuje dobití chytrého telefonu až šestkrát, ale bez problémů si s její pomocí můžete dobít například tablet. Výkon baterie je 37 W, tím jsou splněny platné mezinárodní předpisy pro přepravu na palubě letadla.

Bugaboo – od kočárků ke kufrům

Po mnoho let se značka Bugaboo zabývala výrobou kočárků, ať už šlo o golfové či hluboké. Výrobce se však rozhodl, že je čas zamířit i do jiné sféry a pustit se do výroby zavazadel, která sice nejsou nadupaná žádnými inovativními technologiemi, ale oproti tomu disponují perfektními kolečky.

Jejich systém umožňuje regulovat zátěž i směr jízdy. Hravě tak budete plně naložené zavazadlo tlačit před sebou v podstatě jako kočárek. Dobrou vychytávkou je speciálně upravené pouzdro na notebook, ale také na kosmetiku, což šetří spoustu času. Cena takového kufru se pohybuje nad 20 000 Kč.

Rimowa – německá kvalita

Značka Rimowa se na trhu vyskytuje již od roku 1898, takže dobře ví, co zákazník od svých zavazadel chce a jakou má představu. Snadno se tak přizpůsobí aktuálním požadavkům stávajících i budoucích uživatelů. Jistě vás nepřekvapí ani to, že dokáže držet krok i s novodobými technologiemi, což vedlo ke vzniku prvního zavazadla, které má plně integrovanou elektronickou visačku Rimowa Electronic Tag.

Díky této visačce, je možné kufr prostřednictvím speciálně vyvinuté aplikace, jež funguje přes Bluetooth, v podstatě z jakéhokoliv místa odbavit a pak už ho jen odevzdat u příslušné přepážky na letišti. Pořizovací cena v tomto případě začíná na necelých 14 tisících korunách.

Horizn Studios

U této berlínské značky jsme si už zvykli, že jsou jejich zavazadla maximálně komfortní, praktická a v elegantním vzhledu. Chytrý kufr, s nímž se výrobce Horizn Studios vytasil, je dokonale uzpůsoben tak, aby se do něj vešlo opravdu nepřeberné množství věcí, přičemž každá z nich má své předem určené místo.

Kufr disponuje vestavěnou baterií, která se do snadno a velmi pohodlně odpojit od kufru zvenčí. Tím se získá uvnitř kufru více místa a ještě se baterie rychle vyndá při kontrole zavazadel. Určitě vás potěší, že v mobilní aplikaci je k dispozici 24 hodinová služba concierge, ta je schopná vám objednat letenky, odvoz z letiště a podobně. Pokud jde o cenu, ta je kolem 9 000 korun.

Máte už zkušenost s high-tech cestováním nebo si ho chcete vyzkoušet, až vyrazíte na dovolenou k moři?

Přidat komentář