Bydlení

10 rad, jak se při úklidu moc nepředřít

Možná někoho čeká vánoční úklid, nebo velký měsíční úklid, případně prostě jen chce mít doma čisto, ale není uklízecí typ. Takže čím začít? Podlahou, a okny, a koupelnou, a lednicí….Tak jo, snažte se zůstat při vědomí. Jestli pro vás úklid znamená synonymum pro trhání nehtů, máme pro vás 10 triků jak ho zvládnout téměř bezbolestně. Anebo si zavolejte firmu na úklidové služby. V Praze i Brně a okolí jich většinou najdete dostatek, pak si po práci můžete radši jít odpočinout.

1. Tak předně choďte doma v chlupatých ponožkách. Setřete prach z podlahy prostě jenom díky tomu, že máte nohy. A pračka pak pomůže ponožkám.

ponozky-uklid

2. Nechte svým kávovarem prohnat roztok vinného octa s vodou (1:1) a potom ho dvakrát propláchněte čistou vodou. Po usazeninách nezbyde ani stopa.

ocet-uklid

3. Místo prachovky používejte váleček na čištění oblečení. Skvělý je na stínidla u lamp, nebo topení, užijete ho ale i na poličky.

cisticikea-uklid

4. Pokud máte domácí gril, vystelte ho před jakýmkoli grilováním alobalem. Nebudete ho pak muset drhnout jako blázni.

gril-uklid

5. Všechno, co jde, jezte přímo z obalu. Důvod je prozaický. Nebudete muset mýt nádobí. To už je trochu přitažené za vlasy, ale…. každý svého štěstí (nádobí) strůjce.

jidlonadobi-uklid

6. Na umytí sprchového koutu použijte co? No co jiného, než sprchový gel. Tuky a oleje v mýdle umí udělat na kachličkách nepříjemné skvrny. A protože sprchový gel je technicky prací prostředek, jeho složení je ideální k odstranění téhle zažrané špíny.

sprcha-uklid

7. Umixujte si shake z mýdlové vody. Není to sice žádná velká pochoutka, váš mixér to ale vyčistí dokonale.

mixer-uklid

8. Pokryjte poličky v lednici potravinářskou folií. Mnohem snadněji se vám pak bude uklízet.

folie-uklid

9. Ohřejte si v mikrovlnce vlhkou houbičku. Stačí dvě minuty. Proč? Kromě toho, že vám vzniklá pára pomůže odstranit usazeniny, zabijete tím velkou část bakterií, které se skrývají v jejích zákoutích. Ohřátou houbičkou pak vnitřek mikrovlny pořádně otřete. Ale bacha, vezměte si na to kuchyňské rukavice. Nebo to bude bolet.

mikrovlnatrouba-uklid

10. Do stojánku na záchodovou štětku dejte trochu čistícího prostředku. Asi není třeba to podrobněji rozebírat, že?

stetka-uklid

Jak na ty úklidy, není to zas tak těžké. Inspirujte se třeba Jarní úklid bude brnkačka nebo TOP 5 tipů na úklid, případně Co usnadní jarní úklid. A teď si jděte odpočinout.

Přidat komentář