Nezařazené

Nemáte rádi nakupování dárků? Takhle to vyřešíte raz, dva

Dárek

Opět se blíží období Vánoc, které bývá spojeno s nákupním šílenstvím, řešeným velmi často na poslední chvíli. Nelze se proto divit tomu, že mnoho lidí vnímá Vánoce jako nejvíc stresující období roku. Přitom je možné z tohoto začarovaného kruhu vystoupit a Vánoce si opravdu užít bez hodin strávených nakupováním dárků. Máme pro vás hned několik nápadů, které vám to usnadní.

Nechte výběr na obdarovaném

Může to znít jako velmi odbyté řešení, ale v realitě jde o velmi elegantní nápad. Vy možná nakupování a vybírání dárků v lásce nemáte. Spousta lidí má naopak nakupování velmi rádo a obzvlášť pokud vybírají něco pro sebe.

Proč jim tedy jejich oblíbenou aktivitu nedopřát? Téměř každý e-shop i kamenný obchod dnes umožňuje vystavit dárkovou kartu či poukaz. Pokud tedy dokážete u každého člena rodiny, kolegy či kamaráda odhadnout, v kterém e-shopu by si určitě vybral, věnujte mu pouze dárkovou kartu. Pokud si nejste jistí, můžete zvolit například kartu na Amazon. Jako další univerzální poukazy se pak hodí ty do Ikey, případně dárková karta do DM.

dm-darkova-karta-v-hodnote-500-kc
foto: DM drogerie

Velmi oblíbené jsou také dárkové karty na předplatné nejrůznějších streamovacích služeb. Ať už jde o Netflix, HBO Max či třeba Hulu. Každý fanoušek filmů či seriálů si na nich rozhodně vybere.

Zkuste věnovat skvělou vzpomínku

Až příliš často lidé dávají rovnítko mezi vánoční dárky a konkrétní hmatatelné předměty. Dle průzkumů veřejného mínění ale stále více lidí ocení mnohem více kvalitní zážitek, či jinou formu nemateriálního dárku. Tak se vyhnou hromadění nechtěného harampádí a dalších nepotřebných předmětů.

Ať už tedy chcete obdarovat někoho z rodiny, kolegu z práce, či jenom kamaráda, zkuste dát zážitek. V dnešní době je na trhu k dispozici obrovské množství firem, které nejrůznější zážitky nabízejí. Poukaz na zážitek tak může skrývat únikovou hru, seskok padákem či třeba školu smyku.

pasted image
foto: esennce.cz

Stačí dobře zvolit typ zážitku, který by obdarovaného mohl bavit. Pravděpodobně nejjednodušší je situace u lidí, kteří mají vášnivý koníček. U těch se téma zážitku vybírá prakticky samo. Další dobrou možností je darování prodlouženého víkendu na zajímavém místě či lokalitě.

Česká republika skrývá mnoho krásných míst, které často unikají pozornosti turistů. A právě zážitkové pobyty se na taková místa často zaměřují a pomáhají je dostat do obecného povědomí. To samé lze říct o zahraničí. Restrikce spojené s pandemií byly ve většině zemí zrušeny, a proto je ideální příležitost vyrazit do zahraničí a objevit krásy bližších i vzdálenějších zemí. A i výlety do těchto destinací lze věnovat formou cenově dostupného dárkového poukazu, stačí se pořádně porozhlédnout a vybrat ten nejlepší.

Přidat komentář