Tipy

Tipy na vánoční dárky pro teenagery

Vánoční dárky pro teenagery

Není jednoduché vybrat dárky pro své blízké, a tak se vám letos snažíme trochu poradit. Dnes se zaměříme na to, jak se pokusit u stromečku udržet pubertou zmítající se mládež.

Že ženy stačí poslouchat a mužům nakouknout do jejich světa už jsme vám řekli. Dnes se pokusíme nějak vyjít na cestu náctiletých. Pokud máte doma puberťáka, určitě víte, že to není snadné. Tipy na dárky pro teenagery jsou tady.

Také jste byli takoví

V první řadě vám doporučujeme, abyste se obrnili trpělivostí, všechno brali tak trochu s nadhledem. A hlavně svými dárky alespoň pro jednou primárně nevychovávali, ztratili byste body úplně zbytečně. Snažíme se tím naznačit, že když místo vysněného mobilu dostane váš oprsklý teenager hromadu knih, poslušného studenta to z něj neudělá.

Na vzhledu záleží

Hodiny v koupelně, před zrcadlem, u skříně s oblečením … Ať už na to hledíte přísně jako na marnivost nebo se v duchu dusíte smíchy, tohle období je pro toho vašeho skorodospěláka jako fakt mazec (tedy myslíme těžké).

Skvěle vám tím nahrávají tedy například na koupi kosmetiky. Pro chlapce parfém nebo první výbavu na holení, pro dívky cokoliv z dekorativní kosmetiky, například make-up jistě ocení. Navíc vy určitě dokážete vybrat kvalitnější výrobky. Zabráníte tak tomu, aby si vaše parádnice  patlaly na obličej, co je napadne, a že to jinak dělat budou.

Neméně, dokonce možná více důležitým odvětvím je v tomto období móda. S roztomilými potisky animovaných postav už asi zrovna nezaválíte, ale to neznamená, že musíte hned kupovat nějaké odvážné kousky. Prostě se jen na ně podívejte jako na dospělé a vyberte takové oblečení, jaké by se jim mohlo líbit.

Když už budete mít trochu kosmetiky i nějakou tu garderobu, poohlédněte se po doplňcích. Kluci by si možná zasloužili nějaký pěkný batoh. Dívky velkou kabelku, do které se vejde i nějaký ten sešit či učebnice. Nebo co třeba hodinky? Možná by se naučili chodit včas do školy (a možná taky ne). Určitě nic nezkazíte také nějakým šperkem, klidně jen bižuterií, zlato a diamanty ještě asi úspěch nesklidí.

Budoucí spisovatelka nebo olympijský vítěz?

I když to tak nevypadá, právě teď se utváří osobnost, kterou se vaše dcera, vnuk, synovec jednou stane.

Teď se možná zdá, že jen píše hlouposti na blog nebo točí videa na youtube, kterým vůbec nerozumíte, ale třeba se něčím takovým bude jednoho dne živit. Nebo možná všechen volný čas věnuje sportu a ve škole to kvůli tomu tak úplně neklape, ale co když bude za pár let reprezentovat naši zemi? Možná se jim snažíte většinu času spíše vyhnat ty „hlouposti“ z hlavy, ale jste si jisti, že děláte dobře? Co takhle koupit tomu zapálenému sportovci koupit třeba sporttester nebo pulsoměr, aby mohl sledovat své výkony a věděl, jestli mu to opravdu stojí za to?

Pokud se snažíte marně teenagery přesvědčit, aby četli, zkuste sehnat také něco takříkajíc „z jejich oboru“. Něco, co budou chtít, číst, co se budou chtít dozvědět. Jak vytvořit dokonalou fotografii? Jistě, zaměřili jsme se v tuhle chvíli hodně konkrétně, ale vlastně se jen snažíme říct, že dnes už naleznete kvalitní knihy téměř ke každému tématu.

Moderní „všechno“

Vy možná nestíháte sledovat, kdo láme žebříčky hitparád a jaké recenze má nejnovější iPhone. Nebo že zrovna vyšel nový PlayStation, nebo kterou herní konzoli to vlastně váš potomek používá. Vaši náctiletí to ale věcí dobře a určitě jim uděláte radost, když je něčím z těchto kategorií obdarujete. Nemusí to být hned nový tablet, ale například kvalitní sluchátka jsou na žebříčku důležitosti mladých hodně vysoko.

Také různé počítačové programy, které jsou pro vás úplná neznámá, mohou sklidit úspěch. Takže opět doporučujeme odrazit se od zálib a pokusit se do tématu trochu ponořit.

Určitě se nebojte s dospívajícími dětmi také poradit. Na Ježíška už nějaký ten pátek nevěří a jejich svět je v tuhle chvíli možná na hony vzdálený tomu vašemu. Zeptat se je kolikrát nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak být u stromečku za celkem cool rodiče. Protažené obličeje možná uvidíte i tak, ale nezapomeňte, je to jen póza …

Mají vaše děti ještě pubertu daleko před sebou? V příštím článku se zaměříme právě na to, jak vyvolat tu pravou a nefalšovanou dětskou radost. A v těch minulých jsme řešili tipy na dárky pro muže a dárky pro ženy.

Zdroj fotografií: www.pixabay.com

Přidat komentář