Tipy

Tipy na vánoční dárky pro děti

Tipy na vánoční dárky pro nejmenší

Vybrat vánoční dárky pro děti se může zdát snadné, ale v nepřeberné nabídce možností člověk někdy tápe.

Po minulém díle zaměřeném na teenagery, se může zdát vymýšlení dárků pro děti jako hračka. Dost z nich ještě prožívá Štědrý večer pod tím pravým kouzlem a tajemstvím Vánoc.

Na ty rozzářené dětské oči při příchodu ke stromečku i při rozbalování dárků nic nemá, o tom není pochyb. Často se ale všichni necháváme v očekávání na tyto okamžiky až příliš unést. Co tím máme na mysli? Ty hromady dárků, které končí po pár dnech bez povšimnutí v rozích pokojíčků.

Nakupovat dárky pro prcky s rozmyslem se vyplatí. Máme pro vás pár doporučení, která zamezí vaší touze kupovat pátou panenku i osmé autíčko a zároveň mohou ve vašich ratolestech rozvíjet mnoho dovedností a zájmů.

Kdo si staví, nezlobí

Taková stavebnice dokáže mnohem víc, než jen zaměstnat dětské ručky na slouhou dobu. Rozvíjí dětskou představivost, motoriku, estetické cítění i další věci, co se v životě neztratí.

Začít můžou už ti nejmenší. Ještě dřív než se postaví na nohy, už mohou z kostek stavět věž nebo si je jen prohlížet a vnímat barvy. Navíc nemusíte zůstat jen u klasických kostek, můžete rovnou „jedním vrzem“ pořídit i zvířátka nebo jiné kombinace a první forma vzdělávání může začít.

Starší děti už jistě ocení nestárnoucí klasiku v podobě LEGO stavebnic, ze kterých si postaví jednoduchý hrad i složité pevnosti, zámky, auta a nekonečno dalších výtvorů. Věkové rozmezí různých lego stavebnic je od několika měsíců do 99 let, takže výběr je opravdu široký.

Pro ty starší a zručnější určitě sáhněte pro retro záležitost MERKUR. Možná vám to nepřijde „in“, ale v tomto případě jste na velkém omylu. Tato stavebnice zaznamenává úspěchy neustále už po několik desetiletí, a to není samo sebou.

O tom, že se dnes dá stavět téměř cokoliv a téměř v každém věku vás přesvědčí i opravdu široká nabídka různých modelů nebo například puzzle.

Naučte děti komunikovat

Aby se děti naučily komunikovat, musejí začít už jako nejmenší. Jak to ale zařídit? Odpověď je jednoduchá – interaktivní hračky. Že akce vyvolá reakci, se totiž možná vaši malí dozví oficiálně až ve škole na hodinách fyziky, ale v praxi to už mohou mít dávno osvědčené.

Zvířátka, hry, panenky, roboti … I v tomto případě můžete vybírat z různých tipů pro různé věkové kategorie a úspěch je zaručen. Omrkněte například ty nejprodávanější.

Méně bývá více

Přestože naše předchozí tipy korespondují se spojením škola hrou, není nutné ani vhodné trápit dětské hlavičky příliš. Pokud se dokážete ovládat a nevykupujete před Vánoci celé hračkářství, určitě se nebojte začít shánět i pár hraček, které prostě jen udělají dětský svět radostnějším. Jistě nic nezkazíte nějakým tím plyšákem, figurkou oblíbeného superhrdiny nebo například odrážedlem. Doslova zázraky dokáže také například obyčejný míč nebo hračky do vody, díky kterým se koupání ve vaně i bazénu stane oblíbenou činností.

Nezapomeňte také na „literaturu“. Válečné a milostné romány jsou pro ty malé zatím hudbou budoucnosti, ale přesto se knihkupectvím není nutno vyhýbat. Nabídka dětských knih je totiž opravdu pestrá.

Prodejci zahlcují trh dětským sortimentem a vědí proč. Právě díky dětem se necháváme nejvíce a nejčastěji unést emocemi. Opravdu ale ti malí andílci potřebují dostat od Ježíška za jeden rok více věcí, než jste vy měli za celé dětství? Myslím, že znáte odpověď …

V posledním článku se dozvíte, jakými dárky potěšit babičky a dědečky, takže si to nenechte ujít. Oni si to totiž zaslouží.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Přidat komentář