Vztahy

Jak skoulet první rande, aby s vámi šla i na druhé?

Je květen, měsíc lásky. Lásky a randění. Je to prostě bezva měsíc. Ale co když vás čeká první rande?

Zřejmě už máte pár prvních schůzek za sebou. To ale neznamená, že ta další bude procházka růžovým sadem na Petříně. První rande může předurčit celkové směřování vztahu, nebo ho potopit už v úvodu. Hledáte hluboké psychické pouto, nebo chcete zatím jen zábavu? Způsob, jakým se budete k dívce na první schůzce chovat jí naznačí, jaké s ní máte úmysly. Zároveň jí ukážete, co jste za člověka a jak přistupujete k životu. Prostě první rande je zásadní. No,  hlavně se nestresujte.

Správné jídlo

Tak nebudeme tady opakovat otřepané fráze s žaludkem a láskou, že ne. Ale všichni víme, odkud vítr fouká. Vezměte budoucí matku svých dětí do dobré restaurace.

Snažte se ale být originální a ukažte, že máte styl. Zapečenou bagetou z “bulváru” asi moc neoslníte. Najděte restauraci (nebo klidně stánek s jídlem), která vaši dívku něčím překvapí. Co třeba mušle, nebo jiná exotika? Dejte si ale pozor na alergie. Z takové alergické reakce může být v lepším případě vtipná historka pro vnoučata, v tom horším pouze delší pobyt v nemocnici.

Vyberte místo, ze kterého si barman nedělá svou soukromou diskotéku. Na druhou stranu hrobové ticho taky není ideální, decentní hudební podkres se vždycky hodí. Tedy pokud se nevyžíváte v tom, když vaše tokání poslouchá celá restaurace.


rande jídlo

Správné otázky

Ptejte se. To nejhorší, co můžete na rande udělat, je mluvit celou dobu o sobě. A když už o sobě mluvíte, nepráskněte moc osobních věcí, zejména, pokud by mohly způsobit překvapené zvednutí obočí. Na prvním rande není místo a čas pro odhalení vašich démonů a kostlivců ve skříni. To si nechte pro kámoše. Nebo psychologa.

Ne každý umí jen tak vytáhnout z rukávu témata, která rozproudí zajímavou a plamennou debatu. Připravit si nějaké ty ledoborce dopředu není žádná ostuda. Například:

  • Co tě nejvíc motivuje a pohání kupředu?
  • Co ráda děláš, když nejsi v práci?
  • Které místo bylo nejlepší, co jsi za život navštívila?
  • Kdyby nezáleželo na penězích, co bys podnikla?
  • A kam bys jela?

Správné plány

Můžete jít třeba do muzea, galerie, na koncert, nebo se jen tak projít do parku. Minigolf je taky super. Každopádně je lepší se předem nenápadně informovat, jestli váš program bude mít úspěch. Takové klání v bowlingu nebo kulečníku může být super, pokud ovšem není slečna na tyto sporty extrémně levá.

Pokud si oba rádi dáte občas skleničku, asi si zajdete i na drink. Vlastně to může být vaše jediná aktivita ten večer, zejména pokud se necítíte moc pevný v kramflecích. Pár dvojek vína vám sundá z nohou okovy a vaše sebedůvěra stoupne. Je asi zbytečné říkat, že musíte vědět kdy přestat. Jinak riskujete, že se v záchvatu sebedůvěry ukážete v nelichotivém světle. A uděláte něco, čeho pak budete litovat. Nebo ona.

první rande

Správné načasování

Všechno má svůj čas. Na prvním rande například nechoďte do kina. Nechte to tak na třetí, čtvrtou schůzku. Sednout si do kinosálu a koukat na plátno je sice skvělý způsob jak uniknout rozpačité konverzaci, zároveň se toho ale o sobě navzájem moc nedozvíte.

Ostatně důvodů, proč by to mohl být trapas, je víc. Například zvolit správný filmový žánr může být na prvním rande dost těžké. Komedie může být hloupá, romantický film prvoplánový. A ruku na srdce (vlastně mějte raději ruce na klíně), ani jeden z vás se pravděpodobně na děj stejně nebude moc soustředit.

Prostě si raději dejte večer v kině až budete mít za sebou první pusu. Nebo tak.

couple enjoying a movie at the cinema

Správný přístup

Nejdůležitější věcí na prvním rande je být si jistý sám sebou. Nepodceňovat se. Ono to totiž není moc sexy. Neujišťujte se pořád dokola, jestli slečně chutná, jestli se nenudí a tak dále. Po třetím optání vám pravděpodobně uteče okýnkem na záchodě. Kdyby jí večer nebavil, určitě to poznáte.

Sebedůvěra je opravdu jedna z nejlepších taktik, které můžete zvolit. Když převezmete otěže a připravíte pro ni originální a zajímavý zážitek, bude spokojená. Ale samozřejmě všeho s mírou. Namachrovaný týpek nedostane na závěr večera ani pusu na tvář.

Každopádně pokud v žádném z pěti předchozích bodů nijak zásadně neselžete, máte druhé rande v kapse. Možná i třetí.

1 komentář

Přidat komentář