Tipy

Základy investic pro nezkušené i pokročilé

Základy investic - graf

Disponujete kapitálem, který byste rádi zhodnotili, ale neorientujete se ve světě investic? Nebo vám k investování chybí odvaha? Spolehlivé investice bez rizika, nebo alespoň s rizikem minimálním existují. Poradíme vám, jak postupovat při jejich výběru.

Každý chce chránit své peníze před následky inflace a nekončícího zdražování. Většina z nás volí obvyklé způsoby zhodnocení financí, například pomocí spořicího účtu nebo stavebního spoření. Pokud ale chcete své peníze zhodnotit o něco lépe, je potřeba umět zariskovat. Obecně by se dalo říci, že čím rizikovější investici podstoupíte, tím je větší může být váš zisk (ale i ztráta).

Investice do bydlení – sázka na jistotu

Nejbezpečnější investicí je výstavba či modernizace bydlení nebo koupě investiční nemovitosti. Taková nemovitost se pořizuje za účelem pravidelného výnosu, například formou pronájmu, a dá se považovat za téměř bezrizikovou i v době zdražování. Investice do nemovitosti je stále vnímána jako vhodné pojištění proti inflaci.

Investiční fondy a podhodnocené akcie – riziko tu je

Pokud chcete v investování pokročit, vyzkoušejte investiční fondy nebo podhodnocené akcie. Investiční fondy jsou nástrojem pro kolektivní investice, které řídí investiční společnost podle stanovené strategie. Podhodnocené akcie jsou akcie solidních společností s takzvanou vysokou vnitřní hodnotou a očekává se u nich mírné nebo výrazné zvýšení ceny. Záleží však, jaká je situace na trhu. Podhodnocené akcie je lepší nakupovat a držet dlouhodobě a při uspokojivém nárůstu finanční hodnoty je prodat.

Obchodování na burze – pouze pro zkušené

Obchodování na burze na vlastní pěst nese největší riziko a také nejvyšší potenciální zisk. Burza je instituce organizující trh s investicemi, kde se zhodnocují penízeprostřednictvím cenných papírů, certifikátů nebo třeba kolků a poštovních známek. Obchodování na burze je složitou záležitostí, vhodnou především pro zkušené investory, kteří jsou připraveni nést zodpovědnost za zhodnocování vlastních financí.

Investice prostřednictvím banky – hurá do toho

Pokud byste rádi začali s investicemi, ale zatím se v jejich světě dostatečně neorientujete, obraťte se na odborníky. Například Banka CREDITAS vám přidělí osobního bankéře, který s vámi vyplní dotazník ohledně cíle vašeho financování. Podepsáním smlouvy získáte zdarma vedený investiční účet a můžete se vrhnout do světa investic.

Foto: Pixabay.com

Přidat komentář