Bydlení

Velikonoční dekorace – oživte svoji domácnost

Velikonoce, potažmo příchod jara, si zaslouží řádnou oslavu. Jaro je nejkrásnějším obdobím roku, dny jsou delší a noci kratší, ráno nás z postele tahá východ slunce, zpěv ptáků a není snad příjemné, když Vám jarní vánek načechrá vlasy?

S příchodem jara jsou spojeny Velikonoce, nejvýznamnější křesťanský svátek. Na Velikonoce si lidé zpravidla zdobí své domácnosti a my Vám ukážeme, jak si zútulnit svůj domov ručně vyráběnou dekorací.

Základem dekorace je věnec

V posledních letech si lidé oblíbili po domácku vyráběný věnec ze skořápek. Na jeho výrobu vám postačí obyčejný slaměný korpus, tavná pistole a skořápky od vajec. A řekněte sami, není krásný?

dekorace
Zdroj foto: pixabay.com

Alternativou může být věnec z květin, který na výrobu také není nijak náročný. V tomto období jsou květin plné louky a tak stačí natrhat ty, které jsou vašemu srdci nejblíže. Postup na výrobu je podobný, skořápky jen vyměníte za květiny.

A pokud nejste troškaři, můžete to vše zkombinovat. Kombinace Velikonočních symbolu jako jsou květiny, vajíčka, stužky a zajíček, vypadá přímo kouzelně.

Netradičně zdobená vajíčka

Obarvit vajíčko a dát na něj nálepku je trošku nuda. Máme pro vás pár tipů na netradiční barvení vajíček.

dekorace
Zdroj foto: pixabay.com

Na prvním obrázku můžete vidět, jak se dá pomocí šablony jednoduše ozdobit vajíčko. Stačí vám ze čtvrtky vyrobit libovolnou šablonu a použít fixu veselé barvy.

Ozdobit vajíčko novinami si už žádá trochu šikovnosti a trpělivosti, ale pomocí jemného štětce a škrobu to zvládnete levou zadní.

Pokud máte duši umělce, nejvíce vás zaujme třetí varianta, kde je jednoduše nalepené pírko.

Mlsám, mlsáš, mlsáme,..

Kdo by nemiloval velikonočního beránka? Věříme, že každá hospodyňka má svůj tajný recept na jedinečného beránka. Ale pokud jste větší mlsalové, nechte se inspirovat dalšími velikonočními dobrotami.

dekorace
Zdroj foto: pixabay.com

Zdobíme do skla

Mezi další trendy patří výzdoba do skleněné mísy. Zde se opravdu meze nekladou je libo vysokou sklenici nebo širší misku? Preferujete zelenou, modrou nebo růžovou? Máte raději umělé květiny nebo ty přírodní? Vše je možné, tak popusťte uzdu fantazie a dejte se do tvoření.

dekorace
Zdroj foto: pixabay.com

Výhodou této dekorace je, že může být celoročním doplňkem ve vašem bytě. Když se mění roční období, stačí pouze obměnit obsah misky.

Papírová výzdoba? Určitě ano!

Pokud si myslíte, že výrobky z papíru jsou nudné a okoukané, opak je pravdou. Barevné papíry, lepidlo, fixy a nůžky nabízí neomezený množství variant dekorace.

dekorace
Zdroj foto: pixabay.com

Na prvním obrázku je za pomoci bavlnky vyrobeno krásné velikonoční přáníčko, které je vskutku kouzelné. Pomocí obyčejné ruličky si můžete rychle a snadno vyrobit roztomilého králíčka a nakonec tu máme originální věnec na dveře vyrobený z papírových šablon vajíček.

Velikonoce jsou doslova za dveřmi, tak se dejte a do příprav a hlavně si příchod jara patřičně užijte!


Zdroj foto: pixabay.com

Další inspiraci najdete na Pinterestu nebo se můžete inspirovat dalšími články, jako je třeba velikonoční manuál.

Přidat komentář