Tipy

Tipy na vánoční dárky pro babičku a dědečka

Vánoční dárek pro dědečka

Babičky a dědové bývají u stromečku těmi nejvíce dojatými. A to už jen proto, že sedí v jedné místnosti se svojí rodinou, dětmi a vnoučaty. Mějte na paměti, že právě pro ně jsou tyto chvíle nejdůležitější.

Dnešním článkem naše miniporadna na téma „co komu k Vánocům“ končí. A jak se říká, to nejlepší přichází právě na konec. Vánoční dárky pro prarodiče.

Rodina až na 1. místě

Pro starší ročníky tvoří rodina téměř celý svět. Lidé jsou různí, nechceme si hrát na vševědy, ale čerpáme z vlastních zkušeností. Poté, co děti vylétly z hnízda a mají vlastní děti, po ukončení dlouhé etapy pracujících, přichází fáze rozjímání. Děti, vnoučata a jejich úspěchy bývají tím nejlepším kořením života „starších“, tak se jim ho nebojte poskytovat. Jak?

Nemusíte se k nim ani stěhovat ani volat každý den, stačí mnohem méně. Takovým malým (nebo spíše nepředstavitelně velkým) zázrakem jsou fotografie. Můžete je darovat na sto a jeden způsob a pokaždé vyvolat naprosto upřímnou radost a dojetí. Ať už sáhnete po klasické formě fotky v rámečku nebo zvolíte moderní formu digitálního fotorámečku, rozhodně uděláte jednu z nejlepších vánočních investic. To samé platí o kalendářích z fotek, fotkách na hrníčcích a tak podobně. Navíc tyto dárky mají výhodu, že dokážou potěšit opakovaně. Kdykoliv se na ně podívá obdarovaný nebo například návštěva, před kterou se tak může babička nebo děda „vychloubat“.

Odpočívání, půl zdraví

Ať už máte prarodiče mladší nebo v pokročilejším věku, už jen fakt, že jsou prarodiči znamená potřebu odpočinku.

Není ve vašich silách, přesvědčit je, aby se netahali s tím těžkým nákupem, nebo nechodili příliš daleko. Je to jejich svět a je nutné to respektovat, nicméně je můžeme obdarovat něčím, co k odpočinku či regeneraci poslouží.

Začít můžeme knihou. Kolikrát si vy sami říkáte „až já jednou budu mít čas, já si to přečtu to a to …“. Senioři v důchodovém věku ten čas mají, jen už možná zapomněli, že i četbou se dá trávit volný čas. I pokud nejsou milovníky románů nebo poezie, možná si rádi přečtou o nějaké osobnosti nebo třeba o svých koníčcích. Oblíbené jsou také křížovky, sudoku či osmisměrky, které drží babičky i dědečky „ve střehu“.

A když už budou tak hezky sedět v křesle a číst knížku, bude se jim určitě hodit deka. Pojistit si to a mít nohy v teple umožní takzvaná vyhřívaná papuče. To by bylo, aby je takovéhle dary neudržely aspoň chvíli pěkně v klidu.

Čas na radost

Postarali se o vás, o vaše děti a možná dokonce i o jejich děti a tak mají nárok si život užívat také po svém. Jistě, odpočívat je důležité, ale nic se nemá přehánět. Navíc to jde i aktivně a právě to babičkám a dědečkům dokazuje, že ještě nepatří do starého železa.

Jako ve většině předchozích dílů, i dnes vás budeme nabádat, abyste nezanevřeli na koníčky obdarovávaných. Dědovi se možná bude hodit nové zahrádkářské náčiní nebo rybářské vybavení. Babička by zase mohla ocenit novou sadu hrnců nebo nádobí. Zase se budeme opakovat, ale dárků, které souvisí s koníčky a zájmy je tolik, že by to stačilo i na deset životů.

Než se ale pustíte do těch novot a nahrazování starších věcí, chceme vám připomenout, že byste je mohli značně znervóznit. Nemějte jim to za zlé. Mají své zažité a osvědčené zvyky a všechno „to moderní“ jim dává pocit, že už jsou moc staří. Pokud tedy zjistíte, že dárky skončily ve skříni, pomozte jim tím, že sami ty věci vytáhnete a začnete používat. Uvidíte, že svojí účastí jim velice pomůžete.

V každém díle tohoto vánočního seriálu jsme se věnovali tomu, co by mohlo nejvíce potěšit ženy, muže, teenagery, děti a dnes i prarodiče. Doufáme, že jsme pomohli těm, kteří bývají při výběru dárků ztraceni i těm, kteří jen hledali trochu inspirace. Další inspiraci na dárek pro babičku najdete i na jiných webech.

Pravdou ale zůstává, že to nejdůležitější na Vánocích jsou společné chvíle, rodina, blízkost. Takové hodnoty žádné dárky nenahradí, tak na to nezapomeňte. Až se vám například bude chtít praštit s plechem připáleného cukroví nebo křičet ve frontě v přeplněném supermarketu.

Zdroj fotografií: www.pixabay.com

Přidat komentář