Móda

Ralph Lauren – značka, která je symbolem klasického módního stylu

Každý se už určitě někdy setkal se symbolem hráče pola, jež se objevuje na luxusních kouscích oblečení pocházejících od světoznámé módní značky, která již desítky let udává trendy v módním průmyslu. Značka Polo Ralph Lauren je známá úžasným smyslem pro barevné kombinace a naprosto dokonalé střihy.

Všechny modely vynikají kvalitními střihy, použitím nadstandardních materiálů a špičkovým zpracováním. Není to ovšem jen oblečení, tato luxusní značka totiž nabízí také mnoho doplňků, jako jsou kabelky, šperky, pásky či obuv, a v neposlední řadě i různorodé vybavení domova či parfémy. Nezáleží vůbec na tom, jestli chcete oslnit své okolí, když jdete třeba na pracovní schůzku nebo se potřebujete vhodně obléknout v podobě outfitu na volnočasové aktivity, díky značce Ralph Lauren totiž můžete být elegantní při jakékoliv příležitosti.

Samozřejmě, že musíte počítat s tím, že vysoká kvalita a zvučná značka zároveň znamenají i vyšší cenu, což ovšem není nic neobvyklého, pokud chcete nosit něco dokonalého a známého po celém světě. Ostatně i celebrity si na předávání různých cen pravidelně oblékají ty nejúžasnější kousky od Laurena.

Říká se, že módní značka Polo Ralph Lauren spolu se svým zakladatelem představují ten správný, solidní a hlavně poklidný styl života typického občana USA žijícího na východním pobřeží. Pojďme se teď v krátkosti s touto luxusní značkou seznámit.

Ralph Lauren – seznámení se zakladatelem značky

Ralph Rueben Lifshitz, jak zní vlastní jméno světoznámého módního návrháře Ralpha Laurena, se narodil v roce 1939 v rodině aškenázských imigrantů židovského původu z Běloruska. Vyrostl v chudší části newyorské čtvrti Bronx. Otec Ralpha byl malířem pokojů a živil celou rodinu, zatímco jeho matka se starala o něj a jeho tři starší bratry, se kterými vyrůstal, od dětství tak dobře věděl, jak vysokou hodnotu mají peníze a že není jednoduché je vydělat, ani nic nikdo nedostane jen tak zadarmo.

Móda byla jeho vášní již od mládí, a přestože neměl potřebné vzdělání, vypracoval se na špičkového módního návrháře, který je známý i oblíbený po celém světě a zásluhou svého talentu může konkurovat těm nejznámějším návrhářům světa. Na počátku šedesátých let minulého století (1962 – 1964) sloužil v armádě USA, když jí opustil, pracoval pro Brooks Brothers jako prodavač.

Začátky ve světě módy

Když získal v roce 1967 finanční pomoc od Normana Hiltona, otevřel si Ralph svůj první obchod a prodával tam kravaty značky Polo, jež sám navrhl. Tím byl v podstatě položen základní kámen pro značku, kterou dnes miluje celý svět. V roce 1970 byl Ralph Lauren oceněn Coty American Fashion Critics‘ Awards a o rok později (1971) představil první dámskou kolekci, jejímž prostřednictvím spatřilo světlo světa logo této značky.

Hlavní myšlenkou této kolekce se staly pánské košile pro ženy, jež vzbudily obrovský rozruch. Roku 1972 přišla na módní trh dnes již legendární polokošile z piké, ta je v současnosti již nezbytností v jakémkoliv šatníku. O dva roky později začíná nový trend v podobě hedvábných obleků a pulovrů, který značka Ralph Lauren odstartovala zásluhou filmu Velký Gatsby. V průběhu osmdesátých let přichází značka s novými řadami výrobků, jako jsou parfémy nebo také bytové zařízení.

Zajímavosti

Ralph Lauren patří k prvním návrhářům, jež do své produkce zahrnuli kromě oblečení i domácí potřeby a nábytek, navíc to je první americký návrhář takové zvučné značky, který v roce 1981 otevřel obchody také v Evropě. V roce 2007 měl jen v USA celkem 35 butiků s tímto luxusním oblečením. Prvenství si drží v oblasti propagace díky několikastránkovým reklamám.

  • Charakteristické široké kalhoty, pánskou košili s vestou a kravatu od Ralpha Laurena oblékla herečka Diane Keaton ve filmu Hall, díky čemuž byl tento styl katapultován na žebříčku oblíbenosti.

Ralph Lauren je známý tím, že své kolekce oživuje různými symboly, například Divokého západu, Indiánů, ale také velké hospodářské krize. Tyto symboly kromě sentimentální hodnoty, mají představovat houževnatost, ušlechtilost i statečnost.

Značka Ralph Lauren se stala roku 2005 oficiálním partnerem US Open a rok poté dokonce i prestižního Wimbledonu, kde jako oficiální dodavatel obléká všechny zúčastněné, od sběračů míčků až po rozhodčí. Pravidelně také podporuje americké olympioniky.

Určitě si pamatujete oblíbený americký seriál Přátelé, kde jedna z hlavních postav Rachel Greenová, kterou hrála Jennifer Aniston, pracovala pro značku Polo Ralph Lauren, v seriálu se dokonce objevil sám Ralph Lauren, aby si zahrál jak jinak, než sebe.

Jaký sortiment můžete pod značkou Ralph Lauren pořídit?

  • dámské, pánské i dětské oblečení
  • parfémy
  • kabelky
  • šperky
  • pásky
  • obuv
  • bytové zařízení

Dámské šaty

Když nastane plesová sezóna, je značka Ralph Lauren naprosto ideální volbou. Nabídka modelů dámských šatů je opravdu pestrá a každý z nich je velmi slušivý, elegantní a již od pohledu působí velmi luxusně. Pokud chcete podtrhnout svou přirozenou krásu a nechat vyniknout dokonalým křivkám, zvolte Laurena.

Velmi oblíbené jsou šaty, které mají odhalená ramena i záda. Chcete-li obléknout něco opravdu klasického, jsou to černé šaty s černými rukavičkami, ty patří k léty prověřeným a velmi oblíbeným trendům. Skoro všechny modely jsou v béžových, krémových, bílých či černých odstínech, takže nic bláznivého, ale samozřejmě, že občas můžete narazit i na trochu výstřednější model. Šaty Ralph Lauren jsou vhodné pro ženy jakéhokoliv věku, bez ohledu jestli je to mladá dívka či žena ve středních letech.

Styl a elegance pro každého muže

Pánské oblečení je nabízeno v mnoha stylech a modelech, vhodných pro všechny běžné i společenské aktivity. Cokoliv muž potřebuje, to sežene pod značkou Ralph Lauren. Největším hitem a po celá léta i nejžádanějším druhem oblečení je bezesporu pánský oblek, který vždy dokonale padne každému muži.

Nejvíce v kurzu je stále jeho černé provedení. Pokud jde o trička, oblíbená jsou klasická s volným střihem, ale i upnutější, jejichž inspirací je dámské odvětví. Převažující jsou spíš jednobarevné odstíny, kde kromě černé barvy jsou IN syté tóny.

Dámská trička

Místo elegance v poslední době převládá zejména sexy styl. Používány jsou hlavně elastické materiály a také přiléhavé. Na trhu narazíte nejen na typická jednotlivá provedení, ale i na dvoubarevná, ta vypadají velmi vkusně a mají svůj osobitý styl. Dámy seženou pod značkou Ralph Lauren dámské trička, polotrička a samozřejmě i košile.

Pokud patříte k příznivcům luxusních značek, nezapomeňte si přečíst o dalším módním gigantovi, kterým je značka Gant.

Přidat komentář