Tipy Zdraví

Ostropestřec – zázračná bylinka pro regeneraci jater

V létě víc než jindy zapomínáme chránit svá játra a celkový metabolismus před poškozeními, která jim nechtěně způsobujeme. Po propité noci, v extrémních vedrech, celý den na túře, naše tělo zkrátka dostává zabrat. Příjemnou regeneraci i detoxikaci organismu mu můžeme dopřát díky kouzelné bylince ostropestřec.

Co je ostropestřec?

Bylinka ostropestřec, neboli ostropestřec mariánský (Silybum marianum), dokáže chránit lidské tělo před rychlým stárnutím. Ne, nejedná se o krém proti vráskám, ale o doplněk stravy, který pomáhá především zevnitř. Ostropestřec umí podpořit fungování a regeneraci jater, dokáže obnovovat přirozenou imunitu, detoxikovat organismus a korigovat hladinu cukru i cholesterolu v krvi.

Původně se ostropestřec vyskytoval pouze ve Středomoří, Asii a na Kanárských ostrovech. Dnes se pěstuje pro jeho kouzelné účinky i jinde.

Vzhledově jde o fialový bodlák s bíle žilkovanými velkými listy. Rostlina je většinou jednoletá až dvouletá a dorůstá se od šedesáti až do sto padesáti centimetrů.

S čím pomůže?

Ostropestřec působí blahodárně na játra, ochraňuje jejich tkáně, ovlivňuje ale také tvorbu žluči a zlepšuje celkový metabolismus těla. Bylinka působí jako antioxidant, pomáhá tak k celkovému pročištění a správnému trávení. Velice pozitivně také účinkuje na normální činnosti srdce a příznivě působí na přirozenou obranyschopnost.

Jak ho užívat?

Bylinka se pro léčebné účely používá hlavně v podobě dobře vyzrálých a usušených semen. V těch se totiž nachází nejvíce účinných látek. Zpracovávají se ale také listy a kořen ostropestřce.

Užívat ostropestřec se dá mnoha způsoby. Ve formě vylisovaného oleje se doporučuje lidem, kteří potřebují pomoci s obnovou jater nejčastěji z důvodů dlouhodobého nadměrného užívání alkoholu. Ještě silnějším pomocníkem než olej je tinktura z pupenů, kde se nachází nejvíce pomocných látek z celé byliny. Při jejím používání podpoříte funkci jater, pročistíte tělo a zlepšíte své trávení.

Jak vybírat?

Při výběru ostropestřece, ať už v jakékoli formě, věnujte vždy pozornost obsahu účinné látky Silymarin. Pokud sáhnete po kapslích, nejčastěji narazíte na 100 až 300mg v jedné kapsli, maximální hodnotou je 400mg, což najdete například v kapslích od Mentis Labu – Ostropestřec Forte 400mg Vegan.

Ověřit cenu Ostropestřece si můžete i přímo na Srovname.cz.

Přidat komentář