Knihy

Nazí a hlavou dolů – nejšílenější praktiky spisovatelů

Existuje tolik slavných knih. Mají v sobě spousty nápadů a mnohokrát i dechberoucí zápletky! Kde jen se v autorech bere ta genialita? Odkud přichází všechny ty úžasné nápady? Kromě toho, že mají spisovatelé dar od přírody, mají i svá malá tajemství. A možná se budete divit kolik z nich je naprosto šílených! Čtěte pozorně! Možná je právě ve vás ukrytý novodobý Shakespeare!

Pryč s oblečením

Proč? Nejde jen o pohodlí. Jde o izolaci od světa. Slavný Victor Hugo přikazoval svému komorníkovi, aby mu schovával oblečení. Hugo pak nemohl na krok ze svého pokoje a musel tvořit!

Bez svazujícího oblečení a v horké vaně se dají vymyslet ty nejlepší detektivky. To věděla i Agatha Christie, když u psaní svého slavného Poirota přikusovala jablka.

Žádné židle

Je na čase koupit stůl pro práci ve stoje. Za úspěšný román se vám zaručí třeba Charles Dickens nebo Ernest Heminghway. Ty si při vymýšlení a psaní nikdy nesedali. Takže pokud chcete napsat úspěšný román můžete na nějaké vystlané křesílko zapomenout!

Šup s nohama na strom

Vezměte pevné lano, přivažte si nohy k větvi stromu a zůstaňte viset hlavou dolů. Trochu jako netopýr. Oblíbený autor, Dan Brown (Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni, aj.), to tak před psaním dělá. Tvrdí, že s prokrvenou hlavou má mnohem více nápadů!

Gaučing

Vleže tvořilo mnoho spisovatelů. Například Mark Twain nebo James Joyce. Ten k tomu musel mít i bílé sako, aby viděl stránky jasněji.

(Pozn. Spisovatel je tedy moc pěkné povolání! Vlastně se jen valíte na gauči nebo v posteli! To stojí za zamyšlení, no ne? :))

Barevné papíry

Skočte si do papírnictví a kupte barevné papíry. Alexander Dumas měl s nimi řádně zavedený systém. Prózu psal zásadně na modrý papír a poezii na žlutý. Jakmile tento systém porušil, tvrdil, že jeho tvorba VÝRAZNĚ utrpěla!

Kafíčko

Toto tajemství hodně lidí už dávno ví. Téměř každý si někdy pomůže nějakým tím kofeinem. A to v různých podobách.

Voltaire a Honore de Balzac vypili denně desítky šálků kávy.

Tip: Patříte taky mezi milovníky dobré kávy? Pak si určitě zamilujete kávovar DeLonghi.

Ať už jsou tyto praktiky jakkoliv šílené, mají něco do sebe. Až Vám dojdou nápady stačí se jen inspirovat.

P.S. Při psaní tohoto článku jsem skákal na gymnastickém balónu. Jestli chcete můžete si to přidat jako Tajemství č. 7! Není zač! 🙂

O autorovi

Kateřina Chybová

Kateřina Chybová, na internetu vystupující pod přezdívkou Melinda je blogerka, oddaná knihomolka, závislačka na instagramu a na svých nejbližších. Láska ke knihám ji provází už od dětství. Nejpravděpodobněji ji najdete s nosem zabořeným do napínavé krimi nebo ji potkáte jak na kole sviští s větrem o závod s audioknihou v uších.

Přidat komentář