Knihy

Nejlepší motivační knihy

Vánoce jsou úspěšně za námi a s nimi i Nový rok, který se pravidelně nese v duchu novoročních předsevzetí. Do nově odstartovaného roku vstupujeme plní očekávání a nadšení z toho, co všechno nás čeká a jestli se nám podaří splnit to, co jsme si naplánovali. Bohužel po pár dnech začínáme dost často propadat panice, že se nám nějak nedaří udržet potřebné tempo, aby bylo možné předsevzetí dodržet.

Pokud máme být úspěšní a nechceme se nechat zastrašit tím, že se nám něco nepovedlo nebo nemáme štěstí v tom, splnit vše do puntíku, potřebujeme nějakou vzpruhu

Základem všeho je motivace, bez které se jen těžko dokopeme k nějakým výkonům či dokonce úspěchům nebo skvělým výsledkům. Bez motivace ztrácíme chuť cokoliv dělat a během pár dnů se vrátíme do stereotypu, který jsme dodržovali celý loňský rok, a je vymalováno.

Právě v tuto chvíli přichází ke slovu ideální pomůcka či chcete-li nástroj, jež dokáže být zdrojem velice cenných informací a tím je kniha. Již od svého vzniku si stále udržuje svou popularitu, a to i v dnešní době, kdy světu vládnou různé elektronické vychytávky. Ať už čtečky knih či oblíbené chytré telefony. Kniha si však i tak dokázala obhájit své postavení na trhu a stále je považována za ideální zdroj informací.

V tomto případě nejde jen tak o obyčejné knihy, ale o tzv. motivační knihy. V nich se každý z autorů snaží podělit o své zkušenosti, poznatky a další užitečné informaci. Pomohou nám posílit naší motivaci, ale i zapracovat na našem seberozvoji a podpoří naši snahu se zlepšit či změnit. Případně i dodržet novoroční předsevzetí, která jsme si stanovili.

Na trhu narazíte na velké množství motivačních knih. My jsme se snažili prokousat celou nabídkou a vybrali jsme pro vás 5 nejlepších knih o seberozvoji. Ty vám mohou v mnoha směrech pomoci a přispět k tomu, že se vám podaří splnit vaše sny.

TOP 5 nejlepších motivačních knih

Cestování – nejlepší životní investice – Lukáš Kerhart

Kdo by nechtěl trávit čas v zahraničí a procestovat více než 30 zemí z celého světa že? Sám autor strávil cestováním po vybraných zemích celkově 5 let. Nakonec se rozhodl podělit se svými zážitky z cest, kdy poznával i různé kultury a podobně, s dalšími lidmi, kteří by rádi nastartovali novou kariéru, případně změnili tu stávající. Díky cestování se mu nakonec změnil život, protože poznatky a znalosti, které načerpal na svých cestách, pak zužitkoval v práci. Co můžete pro svůj život a kariéru udělat jinak? Na to by vám mohla právě kniha Cestování – nejlepší životní investice pomoci odpovědět.

Výhodně můžete koupit knihu Cestování – nejlepší životní investice v Gradě. Kde najdete i další informace o autorovi a video.

Konec prokrastinace – Petr Ludwig

Všichni jsme se už setkali s tím, že se nám do něčeho nechtělo a stále jsme to jen odkládali. A najednou jsme zjistili, že jsme vlastně odložili i to, co jsme dělat chtěli. Autor zohlednil nejnovější vědecké výzkumy, jež prováděly světové univerzity z oblasti lidského rozhodování, motivace i produktivity. Řešil otázky, na které hledáme odpověď skoro celý život.

V podstatě se zajímá o to, jak co nejlépe využít veškerý čas, který máme, jak zvládat vše co potřebujeme, aniž bychom se zcela vyčerpali. Zároveň nás také motivuje k tomu, že se dá každý den prožívat naplno a jak to vlastně dokázat. Díky knize Konec prokrastinace se naučíte jak zbytečně neváhat, bránit se dlouhodobému odkládání. A v neposlední řadě cvičit se v co nejsmysluplnějším využívání času.

Domácnost bez odpadu (Jak si zásadně zjednodušit život snížením produkce odpadu) – Bea Johnson

Poté, co autorka svou knihu vydala, vyvolala poprask, neboť upozornila na fakt, že i když máme spoustu věcí, nejsme vlastně šťastní. Stále se jen honíme za další a další prací, abychom vydělali peníze na stále nové věci. Jenže i když pořád něco kupujeme a máme čím dál více hmotného majetku, nepřináší nám to žádné štěstí, naopak spíš strach a obavy.

Upozorňuje také na alarmující fakt, že většina z nás svým životním stylem přispívá k ničení lidského zdraví i planety. Kniha Domácnost bez odpadu změní váš pohled na svět a doporučí, jak proplouvat životem a změnit ho k lepšímu.

Den, kdy jsem se naučil žít – Laurent Gounelle

Autorem je expert na lidské chování, myšlení a osobnostní rozvoj, ale také filozof. Zabývá zásadními otázkami, jež je potřeba zodpovědět během cesty za sebepoznáním a sebereflexí. V knize můžeme najít inspiraci, jak se zamyslet nad chybami, kterých se dopouštíme, nad chováním k ostatním lidem. Obsah se točí také kolem otázek altruismu, nezištnosti, dobrosrdečnosti, stejně jako víry a historického vývoje lidstva. Kniha Den, kdy jsem se naučil žít je určena pro širší okruh čtenářů, bez ohledu na věk, pohlaví či zájmy ve společnosti.

Kraď jako umělec – Austin Kleon

Tato kniha není jen pro určitou skupinu lidí v nějaké věkové kategorii, naopak, je určena pro každého, kdo už přišel do kontaktu se světem umění. A zároveň získal určitou zkušenost, ale potřebuje si dodat trochu odvahy a odvázat se, aby zkusil občas i trochu zariskovat. Zároveň s tím poukazuje na to, že je důležité poctivě pracovat a nepromarnit ani minutku z jakékoliv volné chvilky. U knihy Kraď jako umělec si upevníte a uspořádáte vlastní myšlenky.

Přidat komentář