Knihy

Knižní novinky 2017

Tento rok je bohatý pro všechny milovníky dobrých knih, Přichystala jsem si pro vás výběr těch nejzajímavějších titulů. Můžete mi věřit, že jen málokdo, má takovou radost z této nadílky jako já a ráda bych vám představila 5 nejočekávanějších knih tohoto roku.

Mezi moje srdcovky jednoznačně patří série Nástroje smrti od Cassandry Clare a proto jsem jako na trní z chystaného vydání povídek Simon Lewis: Příběhy z stínové akademie.

Je to v pořadí druhá kniha povídek ze speciálního vydání a stejně jako v případě první knihy Velko Bosorák Magnus Bane: Zápisky velko bosoráka, se můžete těšit na povídky z pera této talentované autorky.

magnus-bane-zapisky-velkobosoraka (1)

Ve sbírce Simon Lewis na nás čeká 11 excelentních povídek, které nám přiblíží Simorovi první kroky na cestě k tomu aby se stal respektovaným lovcem stínu.

Další novinkou je očekávaný titul Do vody od Pauly Hawkins, která si na sebe upletla bič po tom, co debutovala vynikajícím thrillerem Dívka ve vlaku. Tato její první kniha ještě nedávno lámala rekordy a vznikl i film. Dokáže Hawkins úspěch zopakovat a bude i Do vody celosvětovým bestsellerem?

Vyhýbejte se temným vodám, nikdy nevíte. co skrývají… Městečkem Beckford protéká řeka, která během jednoho roku vyplavila už dvě ženská těla. Nejsou to první ženy, které v tomto městě přišli o život. Nejsou první, jejichž úmrtí se postarala o narušení klidného života obyvatel. Temné vody začínají vyplavovat svá tajemství na světlo světa a víří tak nové hladiny.

Zajímavá novinka, která mi učarovala se jmenuje Má ji rád, nemá ji rád od S.J. Boltona. Kniha vypráví příběh doktora Hamishe Wolfa, který je neobyčejně šarmantní, pohledný a charismatický muž, ale také sériový vrah. Je pro něho jednoduché přesvědčit své ctitelky o své nevině a ony v něm vidí ideálního muže. Je tu však nezávislá a nesmírně úspěšná advokátka Maggie Roseová, která se zabývá výhradně případy o kterých je přesvědčená, že je může vyhrát. Nikdo netuší, na základě čeho si je vybírá, ale jedno je jisté, ona nehodlá prohrát. Není žádným překvapením, že chce Hamish právě její pomoc a přestože Maggie nejdříve váhá, nakonec případ přijme. Není to pro ni však osudová chyba?

Jako milovnice umění jsem si nemohla nechat ujít knihu Čierne lekná od francouzského autora Michaela Bussiho. Kniha pojednává o 13ti dnech, které začínají i končí vraždou. Jérôm Morvalo byl vášnivý umělec a obdivovatel ženské krásy, aspoň do momentu, než se jeho tělo objevilo v řece za zahrádkami.

V jeho kapse byla nalezena záhadná pohlednice s indicií, která ukazovala na trojici různých žen: teprve 11ti letou fenomenální malířku, její atraktivní učitelku a moudrou vdovu. Co by mohla tato trojka vědět o vraždě Jérôma Morvala?

Na závěr bych vám ráda představila knihu ze série Caraval od Stephanie Garber. Pokud jste o Caravale ještě neslyšeli, tak věřte, že to není jen hra, je to magie! Scarlett má konečně možnost dostat se na vystoupení. Stane se však něco nečekaného a záhadný režisér celého představení unese její sestru Tellu.

stephanie-garber-caraval

Scarlett se snaží přesvědčit samu sebe, že to co se děje, je pouze iluze. Nebo je to snad skutečné? Jedno je jasné, Scarlett musí jednat dříve, než spadne opona a všechno bude ztracené.

Mezi oblíbené spisovatele dnešní doby patří severský autor Jo Nesbo, který píše o kriminální tématice. Nepřehlédněte jeho sérii knih.

O autorovi

Laya

Som umelecká dušička, ktorá verí, že umeniu sa medze nekladú a preto hľadám múzu vo všetkom na čom spočinie môj zrak, v každom zavití vetra či slnečnom lúči, pocite bezpečia i neistoty. Zaujíma ma čokoľvek tvorivé a preto sa aktívne venujem písaniu, kresleniu i fotografovaniu. Mojou vášňou sú knihy a blogovanie. Mimo iné som tiež veľkou milovníčkou zvierat a prírody.

Přidat komentář