Trendy

Fidget spinner všude kam se podíváš

Je ho plný internet. Vídáte s ním mládež na zastávce. Jistě už se jste se s ním také setkali. Je to obyčejná vrtule s ložiskem uprostřed. Fidget Spinner, antistresová hračka pro děti trpící poruchou pozornosti (ADHD, autismus), která ohromila celý svět. Co se skrývá za jejím úspěchem?

Uklidňuje nebo rozptyluje?

Vášnivě se debatuje o tom, jestli Fidget Spinner děti opravdu uklidňuje nebo je tomu přesně naopak. Fidget Spinner měl původně pomáhat dětem s poruchou pozornosti. A i nyní je prezentován jako antistresová hračka. Rodiče a především učitelé mají však opačný názor. Tvrdí, že Spinnery děti spíše rozptylují a někteří dokonce tvrdí, že mohou být nebezpečné.

Catherine Hettingerová – Život plný paradoxů

Život Catherine Hettingerové by dal na knihu plnou paradoxů. Catherine trápilo výtržnictví a agresivní chování mladistvých v jejím městě, a tak začala přemýšlet nad konceptem antistresové hračky. První Spinner vymyslela až o několik let později, když začala trpět svalovou slabostí a nemohla se naplno věnovat své dceři.

Catherine Hettingerová stojí za zrodem dnes tak populární hračky Fidget Spinner, přesto z ní není milionářka, jak by asi mnozí očekávali. Catherine v roce 2005 vypršela licence a neměla 400 dolarů na obnovu patentu. Od roku 2014 je majitelem patentu Scott McCoskery, který jak se říká, slízl veškerou smetanu.

Nepřeberné množství designů a druhů

Všichni máme rádi pěkné věci a tak začalo vznikat tisíce designů populárního Spinneru a stovky dalších pravděpodobně ještě vzniknou. Dnes jsou FS vyráběny s důrazem na bezchybný vzhled.

Mezi nejpopulárnější druhy patří kovově lesklý Spinner, Fidget Spinner se světelnými diodami, Spinner ve tvaru ninja a mnoho dalších…

Pár zajímavostí na závěr

  • Spojení Fidget Spinner se stalo nejvyhledávanějším spojením ve vyhledávači Google za měsíc duben
  • Největší pražské hračkářství Hamley´s vyprodalo 200 skladových kusů Fidget Spinner během jediného dne
  • Průměrná cena Spinnerů je 100 – 250 Kč
  • Psychologové se shodují na tom, že jak rychle popularita této hračky vzrostla, tak rychle upadne zase v zapomnění. Co myslíte vy? Jak dlouho se bude držet na výslunní?

1 komentář

Přidat komentář