Nezařazené

Jak vybrat kvalitní a přitom levnější povinné ručení

Povinné ručení srovnání

Povinné ručení, ostatně jako každé jiné pojištění, patří k neoblíbeným, ale nezbytným výdajům. U povinného ručení jde dokonce o zákonné nařízení. Kdo chce vlastní auto, musí myslet na pojištění. Jaké vybrat, aby bylo kvalitní a nestálo majlant?

Cenu povinného ručení ovlivňuje spousta kritérií. Kdysi hlavní roli hrálo samotné vozidlo, jeho výrobce, značka, typ motoru a další. Dnes pojistné ovlivňuje také pohlaví, věk i adresa vlastníků motorových vozidel. Nejvíce tak za “povko” zaplatí mladí řidiči z Prahy a nejméně zkušení řidiči středního věku bydlící na venkově.

Dobrou zprávou je, že si pojištění pro váš automobil můžete vybrat. Nabízí jej téměř všechny české pojišťovny. Nabídka je tedy pestrá. Poradíme vám, jak se v ní zorientovat, a na co vše se zaměřit, abyste si na trhu s pojištěním vozidel vybrali co nejlépe.

Základem dobrého výběru je porovnání cen povinného ručení

Zorientovat se ve složité nabídce pojišťoven nabízející povinné ručení nabízí není nikterak jednoduché. Pomoc nabízí kalkulačky pro výpočet povinného ručení, které po vyplnění online formuláře na vybraných webových stránkách provedou nezbytné výpočty. Výsledkem je přehled nabídek na povinné ručení vhodné pro konkrétní vůz a jeho majitele. 

K výhodám využití online srovnání povinného ručení patří časová i finanční úspora. Díky porovnání vám neuteče žádná výhodná nabídka, aniž byste museli oslovit jednu pojišťovnu po druhé. Pojištění si navíc můžete ihned sjednat online, aniž byste na vybranou pojišťovnu museli osobně vyrazit.

Jak ušetřit za povinné ručení díky bonusům a akcím

Povinné ručení se pojišťovna od pojišťovny liší, a to nejen v ceně povinného ručení, ale také v dalších parametrech. Při výběru sledujte bonusy, které pojišťovny nabízí. Nejdůležitějším je bonus za bezeškodní průběh, který může pojistné snížit až o polovinu. Slevu lze získat i za sjednání POV online a podobně nebo za uhrazení pojistného najednou za celý rok.

Čas od času pojišťovny přijdou se zajímavou nabídkou určenou pro nové zákazníky. Jednou za rok nejlépe před datem uzavření smlouvy proveďte srovnání aktuálních cen. Narazíte-li na lepší nabídku, neváhejte ji využít. Ušetřit na povinném ručením tak můžete až několik tisíc korun každý rok. 

Mění se i rozsah pojištění a pojistné limity. Za stejné peníze můžete získat pojištění, které vaše auto a tím pádem i vaše peníze ochrání mnohem lépe.

Přidat komentář