Nezařazené

Jak hravě zrekonstruovat koupelnu

Koupelna by měla být oázou klidu, do které rádi zavítáte po náročném dni. Pokud na vás nedýchá příjemným dojmem, zamyslete se nad změnami. Jenže jak zrekonstruovat koupelnu ideálně hravě a rychle?

Ať už za rekonstrukcí vězí vaše touha po změně nebo jen to, že se vám zkrátka a dobře nelíbí na pohled a že ji nenavštěvujete zrovna s nadšením, v každém případě si jednotlivé kroky naplánujte. Důkladná příprava se v tomto případě vyplatí. Promyslete si dostatek úložných prostor, zvažte umístění koupelnového nábytku a odkládací plochy. S plánem jde zkrátka všechno lépe.

Zdroj foto: pixabay.com

Čísla jsou důležitá

Už při plánování však berte v potaz čísla. Jak velká je koupelna? A jak velká je plocha vany? A co toaleta? Jelikož jsou koupelny spíše menších rozměrů, musíte k jejich plánování a k umísťování jednotlivých typů nábytku přistupovat střízlivě a dobře vše spočítat. Vejít se musí řada prvků a jen se správným propočítáním je do koupelny můžete všechny dostat. 

I při výběru kachliček, kterými oblepíte zdi, je dobré vědět, jak velkou plochu budete potřebovat obložit a kolik kousků musíte zakoupit. Nálepky na obkladačky pak nakoupíte už jen dle vašeho gusta (nemusí se lepit na každý jeden čtverec).

Zdroj foto: pixabay.com

S nábytkem neotálejte

Řada lidí dělá tu chybu, že nábytek nechává až na poslední chvíli. Jenže ten se musí vybírat zavčasu. Zejména pokud vybíráte z internetového obchodu. Není totiž pravidlem, že se skříňky nebo toaleta doručí do pár pracovních dnů, většinou to trvá několik dlouhých týdnů, než kurýr zazvoní na domovní zvonek. Abyste na jednotlivé prvky koupelny nečekali dlouho, investujte do nich ještě před zahájením bouracích prací.

Co se týče bytových doplňků, to je zcela jiná kategorie než zmiňovaný nábytek. Květináče, koupelnové rohožky a podobné dekorace bývají doručeny bez velkého zpoždění do několika pracovních dnů.

Zdroj foto: pixabay.com

Nezapomeňte na hydroizolaci

Jelikož je koupelna místem, kde se drží vlhkost, je klíčové jedno – hydroizolovat. Takzvaná hydroizolace je klíčem k tomu, aby se v rozích místnosti neobjevily plísně, jež jsou nevítanými a nechtěnými hosty, jež bohužel nejde snadno vypudit z domu. 

Plísně se mají tendenci rodit nejen ve zmiňovaných rozích, ale také v přechodech nebo na podlaze. Rizikové jsou dilatační spáry i odtoky.

Přidat komentář