Trendy

iPhone – představení nových modelů

Jak už tak bývá zvykem, společnost Apple vždy nachystá příjemné překvapení v podobě nových modelů, jež jsou takovými skvosty, že nad nimi zaplesá srdíčko každého fanouška smartphonů. Tentokrát jsou aktuálně nejnovějšími vlajkovými loděmi hned tři chytré telefony v podobě iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR.

Během tiskové konference společnosti Apple, která se konala v americkém Cupertinu, společnost chválila všechny 3 modely a s nimi i novou generaci Apple Watch (chytrých hodinek). Nutno podotknout, že nešetřila nad svými výtvory nejen chválou, ale vzduchem létaly samé superlativy. Tim Cook, který šéfuje Applu, podotkl, že tato trojice je to úplně nejlepší, co kdy firma uvedla na trh.

Bez ohledu na to, jestli jde o iPhone XS, XS Max nebo XR, výkon je maximální u všech, ostatně konstrukce skrývá stejný procesor u každého modelu. Pokud jde o odolnost, tam je to standardní IP68, což v praxi znamená, že maximální hloubka vody, v níž bude smartphone pracovat je do 2 metrů po dobu 30 minut, víc ani ťuk.

Cena nových iPhonů

Začněme u menšího modelu, kterým je iPhone XS, jehož cena v základní verzi s kapacitou paměti 64 GB začíná na 29 990 Kč, zatímco 512 GB už vás bude stát o něco víc a to 40 490 Kč. Pokud jde o iPhone XS Max ten je o trošku dražší a cena tak startuje na částce 32 990 Kč.

Připravte se na to, že vás v té nejdražší variantě může vyjít až na zhruba 43 490 Kč. Posledním adeptem je iPhone XR, tady je cena docela příznivá a bude poletovat v rozmezí 22 490 až 26 990 korun.

Představujeme nové iPhony

Když to vezmeme od základu, tak po stránce designu se zase tak moc nezměnilo, protože naše trojice vychází z iPhonu X. Skoro celou přední stranu tvoří bezrámečkový displej, až na maličkost, že je v horní části dotykový panel vyříznut, protože někam přece jen bylo potřeba umístit přední kameru a ostatní senzory.

Špičkové barvy a dokonalý obraz zajišťuje OLED panel, což je v současnosti technologie běžná u těch nejlepších a nejkvalitnějších televizorů, které je možné na trhu pořídit. Samozřejmostí je, že na čelní straně není žádné domovské tlačítko.

Oproti tomu je možné telefon odemykat prostřednictvím přední kamery. Ta byla vybavena technologií TrueDepth Camera System a hravě tak rozezná každý rys obličeje a následně pak zařízení odemkne.

Společnost Apple se domnívá, že oproti čtečce otisků prstů je sken obličeje Face ID mnohem lepší zabezpečení a váš telefon je tak naprosto v bezpečí, navíc je nyní zdá se rychlejší, než tomu bylo u loňského modelu.

Oba modely XS a XS Max mají podporu pro tzv. strojové učení v reálném čase, což je v praxi možné využít třeba na hraní oblíbených her ale v rozšířené realitě. Hledáček fotoaparátu se vám promění v malé okénko nadupané informacemi, jež budou vidět na displeji.

Když to budeme chtít přiblížit v praxi, je to jednoduché jako facka. Stačí jen smartphone, respektive jeho fotoaparát, nasměrovat přímo na desku stolu kde budou ležet nějaké předměty a na displeji se vám promítnou ve virtuální podobě.

Fotoaparáty v novém kabátě

Milovníci fotografií si přijdou na své díky vylepšeným fotoaparátům, které používají systém umělé inteligence, takže smartphone hravě složí snímek z několika expozic, což zaručuje perfektní snímek plný detailů.

Zadní strana je vybavena duální optikou a každý se senzorů dostal rozlišení 12 Mpx, přičemž fotoaparáty mají oproti svým předchůdcům až dvojnásobnou rychlost focení. Podle společnosti Apple by se tedy nemělo stávat, že se vám nějaký objekt, předmět či osoba nepříjemně rozmáznou.

Co ještě nové iPhony umí?

Potěší jistě i výdrž baterie, ta by měla u iPhonu SX být vyšší až o 30 minut, zatímco u XS Max až o 90 minut. Novinkou je i prvenství v oblasti podpory dvou SIM karet, ovšem jen v tom případě, že jedna karta bude klasická a druhá virtuální.

Společně lze totiž používat pouze jednu jedinou eSIM a klasickou SIM. Zajímavé je, že na čínském trhu se bude prodávat iPhone XS Max se dvěma plnohodnotnými sloty pro 2 klasické SIM karty a tak můžeme jen doufat, že by se jednou mohl prodávat i u nás.

Podívejte se také, jaké novinky v mobilech byly představeny na začátku roku v rámci Mobile Wolrd Congress.

Přidat komentář