Tipy Zdraví

Chytré hodinky místo osobního trenéra. Najděte svou motivaci k pohybu

Chytré hodinky a sportovní hodinky

Začíná léto a touha hýbat se a vypadat dobře roste. Pokud se na poslední chvíli chcete dostat do formy do plavek nebo chcete mít přehled o svých sportovních výkonech, pořiďte si chytré hodinky. Tak budete mít svůj progres jako pod lupou a zároveň motivátora, který vás každé ráno vykope z postele o tu půl hodinku dřív, aby zbyl čas na cvičení. Nikdo to za vás sice neodběhá, ale můžete si svou fitness cestu alespoň zpříjemnit a zjednodušit díky chytrým hodinkám.

Najděte tu správnou motivaci

Jak vybrat sportovní hodinky jsme už v jednom článku radili, tentokrát se ale podíváme na funkce a aplikace, které vám pomohou k lepším výkonům a zažehnout lásku k pohybu.

  1. Krokoměr a sledování aktivity

Tato funkce je vhodná pro úplné začátečníky, kteří teprve hledají svou cestu k pravidelnému pohybu. Začněte u maličkostí a vystupte po cestě z práce z tramvaje dříve a dojděte domů pěšky. Chytré hodinky pro vás zmonitorují počet kroků, vzdálenost a spálené kalorie. Až uvidíte, jakých výsledků pravidelnou chůzí dosahujete, můžete přidat do denního plánu další aktivity, jako je běh nebo cyklistika, a i ty sledovat pomocí hodinek.

  1. Upomínky pohybu

Vstávat a cvičit! Na chytrých hodinkách si můžete nastavit upomínky a oznámení, které vám připomenou, že je čas se hýbat. Je jen na vás, jaký typ oznámení to bude, ať už upomínka na 10 minut pohybu každou hodinu, nebo pouze upozornění, že jste se dnes ještě dostatečně nehýbali. S tím souvisí nastavování cílů a plánů, u kterých vám hodinky oznámí, jestli je aktivita splněna, nebo kolik zbývá k odškrtnutí denního cíle.

  1. Tréninkové plány a cíle

Tím se dostáváme k tréninkovým plánům a cílům, které vás mohou motivovat k dosažení konkrétních výsledků. Můžete si například stanovit cíl zdolat při běhu určitou vzdálenost, spálit dané kalorie nebo dosáhnout určitého počtu aktivních minut za týden. Hodinky vás budou průběžně informovat o pokroku a odmění vás, když dosáhnete svých cílů. Pro ještě větší motivaci můžete své výsledky přímo na hodinkách sdílet s přáteli a motivovat se navzájem.

  1. Monitor srdečního tepu

Chytré hodinky často obsahují vestavěný senzor srdečního tepu, který měří tepovou frekvenci během cvičení i v klidu. Tato informace vám pomůže sledovat svou kondici a nastavit si správnou intenzitu tréninku. Může také sloužit jako ukazatel celkového zdraví a přimět uživatele k aktivitě, pokud je jejich tepová frekvence příliš nízká.

Aplikace pro každý tip tréninku

Sportovní aplikace pro chytré hodinky jsou takovým kapesním trenérem, který vám naplánuje trénink a zaznamená výsledky. Mezi nejpopulárnější appky patří:

  1. Strava

Aplikace monitoruje vaši aktivitu, jako je běh, jízda na kole nebo plavání. Strava vám umožňuje sledovat své tréninky, porovnávat výkony s ostatními uživateli a nastavovat si cíle. Můžete získávat odznaky za dosažení určitých úspěchů a soutěžit s přáteli. Na podobném principu fungují další oblíbené aplikace Runtastic, Nike Run Club a Adidas Running.

  1. Fitbod

Tato aplikace je zaměřena na síťový trénink a nabízí personalizované tréninkové plány, které jsou přizpůsobeny vašim schopnostem a cílům. S chytrými hodinkami můžete sledovat a zaznamenávat své tréninky včetně množství opakování a zátěže. Fitbod vám také poskytuje statistiky a pokroky, které vás motivují k pravidelnému cvičení.

  1. Seven

Pokud hledáte krátké a intenzivní tréninky, aplikace Seven je skvělou volbou. Nabízí různé tréninkové plány, které se zaměřují na sedmiminutové kruháče, které si můžete odcvičit kdykoli a kdekoliv. Aplikace vás motivuje prostřednictvím vizuálních instrukcí, hlasových pokynů a sledování pokroku. Chytré hodinky mohou synchronizovat vaše tréninky a poskytnout vám zpětnou vazbu a motivaci během cvičení.

Někoho motivují čísla, někdo potřebuje občas připomenout čas tréninku a někdo chce mít záznamy ze všech tréninků. Ať už potřebujete k pohybu cokoliv, chytré hodinky a sportovní aplikace se stanou skvělými parťáky při cvičení, běhání i při týmových sportech.

Přidat komentář