Tipy Zdraví

3 jednoduché dietní triky, po kterých už nepřiberete!

Co jíst při hubnutí, abyste už znovu nepřibrali? Víme to!

Existuje mnoho tipů na spalování tuku. My pro vás ale máme 3 ověřené triky, díky kterým je hubnutí a následné udržení váhy hračkou.

Snižte svou váhu, zrychlete spalování tuků a zlepšete své metabolické zdraví jednou pro vždy!

1. Omezte sacharidy

Tělo, ke svému správnému fungování, potřebuje energii, kterou čerpá nejprve ze sacharidů, pak z tuků, a nakonec z bílkovin. Jestliže tělu sacharidy nedodáváte, nebo jich dodáváte minimum, začne tělo čerpat energii z tuků, čímž je spaluje a vy hubnete.

Další výhodou eliminace sacharidů ve stravě je to, že dochází ke snížení hladiny inzulínu, což způsobuje, že ledviny vylučují přebytek sodíku a vody. Tím se snižuje pocit nadýmání a nadbytečná hmotnost, způsobena vodou.

Výzkum také naznačuje, že nízkosacharidová strava pomáhá snižovat chuť k jídlu a prodlužovat pocit sytosti, což vede k přijímání menšího množství kalorií.

2. Jezte bílkoviny, tuk a zeleninu

Abyste neměli hlad, mělo by každé vaše jídlo obsahovat dostatek bílkovin, tuků a zeleniny.

Obecně platí, že byste měli jíst 3-4x denně a příjem sacharidů by neměl překročit 50 g.

Proč jíst bílkoviny?

Strava, bohatá na bílkoviny, pomáhá potlačovat chuť na nezdravé jídlo a zajišťuje, že se cítíte déle sytí.

Mezi zdravé zdroje bílkovin patří například maso, ryby a mořské plody, vejce, luštěniny a sója.

Proč jíst tuk?

Tuku se nebojte. Zdravé tuky obsahují vitamíny, esenciální mastné kyseliny a další ochranné látky, které podporují bezproblémovou funkci organismu a správné fungování metabolismu, což je pro hubnutí stěžejní.

Mezi zdroje zdravých tuků můžeme zařadit olivový olej, kokosový olej, avokádový olej, máslo, ořechy, semena nebo například avokádo.

Proč jíst zeleninu?

Mějte na paměti, že není jedno, jakou zeleninu si vyberete. Určité druhy totiž obsahují příliš mnoho sacharidů. Můžeme zde zařadit například brambory, hrášek, mrkev nebo kukuřici.

Mezi nízkosacharidovou zeleninu patří například brokolice, květák, špenát, rajčata, kapusta, zelí nebo třeba okurka.

Tip: Co jíst večer při hubnutí? Skvělou volbou je například recept na štiku se  zeleninou, jelikož štika obsahuje, zdraví prospěšné, omega-3 mastné kyseliny a jód, který podporuje správnou funkci štítné žlázy, jež s váhou úzce souvisí. Zelenina vám zase dodá potřebnou vlákninu, vitamíny a minerály, které podporují hubnutí.

3. Buďte v pohybu

Nízkosacharidové stravování vám pomůže zhubnout i bez cvičení. Pokud ale chcete hubnutí urychlit a udělat něco pro své zdraví, cvičení se nevyhnete.

Nejvhodnější cvičení je takové, které vás baví a do kterého se nemusíte příliš nutit. Zvolte si sport, jako je plavání, běh nebo choďte na procházky. Každý pohyb se počítá!

Pro hubnutí je také vhodné střídat kardio cvičení s posilováním. Pokud byste se věnovali jen jednomu pohybu, je možné, že si vaše tělo na jednostranný pohyb zvykne a spalování tuků se zastaví.

A co jíst po cvičení při hubnutí?

Po cvičení určitě doplňte tekutiny, které jste během cvičení ztratili. Napijte se dostatečného množství vody a dopřejte si jídlo nebo koktejl s vysokým obsahem proteinu. Protein totiž pomáhá s regenerací svalů a podporuje proces hubnutí ještě několik hodin poté, co jste docvičili.

Hubnutí nemusí být utrpení. Budete-li se řídit našimi radami, dočkáte se, za krátkou dobu, nejen krásné postavy, ale také pevnějšího zdraví.

Přidat komentář