Zdraví

Přírodní cestou proti nachlazení – bolest v krku

Muž s bolestmi v krku

V předchozích článcích jsme pomocí běžně dostupných surovin zatočili s rýmou i kašlem, a tak nezbývá než známé trio posledním protagonistou – bolavým krčkem.

Už je téměř samozřejmostí mít domácnost vybavenou „bonbóny“, po kterých sáhnete vždy, když se bolest u vás nebo vašich dětí objeví. Výsledky však většinou za moc nestojí. Zeptejte se babičky, co si o tom myslí, tipujeme, že bonbóny by nechala dětem pro radost a sáhla po jednom z těchto tipů…

Med

med

Je součástí každého pořádného čaje či domácího sirupu na rýmu i kašel a stejně tak pomůže i s bolestí v krku. Ne nadarmo se před příchodem klasické medicíny používal jako antibiotikum. Už jen spolknout lžičku medu vám přinese úlevu.

Zázvor

Další pomocník při všech příznacích nachlazení je ceněný pro své antibakteriální účinky. Pokud vás hodně bolí v krku, rozkousejte pár kousků a tento přírodní lék se hned pustí do práce. Ale pozor, nepřežeňte to, zázvor je ve větším množství agresivní.

Česnek

česnek

Ani v případě česneku nebude výroba „léku“ žádná věda. Udělejte si klasickou česnečku, na závěr přidejte ještě dva čerstvé stroužky, ať má grády a pusťte se do jídla. Věřte, že se vám uleví nejen po kocovině.

Pokud se toho nebojíte, jděte na to zhurta a každé dvě hodiny rozkousejte a snězte jeden stroužek. Je to přírodní antibiotikum číslo jedna, a čím více ho do sebe dostanete, tím lépe.

Ani při všech těchto vychytávkách ale nezapomínejte na základní pravidla pro zdravé tělo i mysl – často větrat, umývat si ruce (klidně stokrát denně) a dodržovat pitný režim (kafe a alkohol se bohužel nepočítá).

Přidat komentář