Tipy

Vyzkoušeno za vás: Kam na paddleboard v Praze a okolí?

paddleboard

Užijte si skvělou jízdu na prkně a vydejte se za paddleboardingem na ty nejlepší vodní plochy. Vyzkoušeli jsme hned několik lokalit a vybrali jsme pro vás těch pět nejlepších. Podívejte se na to, které to jsou.

Proboštská jezera

Půl hodiny jízdy autem od Prahy se rozprostírají překrásná Proboštská jezera. Projedete se na nich na nafukovacích i pevných paddleboardech. Nafukovací paddleboardy jsou v České republice oblíbenější než pevná prkna, protože jsou skladné, levné, skvěle se na nich jezdí na klidné hladině. Pobřeží jezer je členité, příjemně vás překvapí četné ostrůvky, čistá voda, klidná hladina a překrásná krajina. Vodní plocha je určena hlavně po začátečníky i rodiny s dětmi, které na paddleboardu stojí poprvé. Nedaleko od jezer můžete zaparkovat auto. Na břehu u přírodního koupaliště jsou toalety i občerstvení, kde si můžete dát něco dobrého. Do vody se dostanete po pozvolné písčité pláži. (GPS 50.202809, 14.654791)

Nádrž Džbán, Praha 6

U vodní nádrže Džbán se rozprostírá koupaliště i kemp. Jestli pojedete na vodu autem, nedaleko vodní nádrže můžete zaparkovat na neplaceném parkovišti. Pokud pojedete tramvají, kousek od Džbánu je tramvajová zastávka Divoká Šárka (konečná tramvaje č. 20). Na vodu se dostanete z koupaliště. Tuto cestu nejvíce využívají začátečníci. Pokročilí pádleři nasedají na vodu z jižní pláže, kde je větší hloubka. Na koupališti si můžete koupit ve stánku s občerstvením něco na zub a také zde najdete Snowboardel paddleboard centrum. Pokud nemáte vlastní paddleboard, můžete si jej vypůjčit v paddleboard centru. Vyberte si to nejlepší prkno nebo komplet. Voda je čistší, než tomu bylo v uplynulých letech. Litovický potok, který zde protéká, zajišťuje čistou nádrž po celou letní sezónu. Wakeový vlek objedete podél břehu.

Vrané nad Vltavou – Praha

Překrásná vyjížďka z Vraného nad Vltavou až do Prahy vám poskytne nevšední výhled na Zbraslav, Modřany, Chuchli a Braník. Po cestě potkáte Modřanský jez, který objedete sportovní propustí. Jez je označen dlouho před jeho začátkem, když pojedete po levé straně, nemůžete jez minout. Víte, že trasa je stejná jako u závodu Českého poháru ČFSUP Vrané – Praha? Jízda se hodí pro pokročilé nebo středně pokročilé pádlery. Na vodu nastoupíte na břehu Přívoz Strnady (GPS 49.941313, 14.389059) a pojedete až do Freestyle parku Modřany (GPS 50.013609, 14.397375). Skončit můžete také u Vodpočívárny (GPS 50.023647, 14.397490). Tady se lépe dostanete z vody na břeh.

Berounka

Malebnou trasu z Roztok u Křivoklátu do Nižbora kopírují koleje. Na vodu nasednete nedaleko vlakového nádraží (GPS 50.023475, 13.874791) a dojedete až do Nižboru. Pádlujte krásnou krajinou, poklidnými vodami a relaxujte v malebném údolí. Celá cesta trvá 2,5 hodiny, ujedete 18 kilometrů. Parkovat můžete v Nižboru, nedaleko vlakového nádraží. Kdyby bylo parkoviště obsazeno, lze nechat vůz u BMX dráhy, kde je stánek s občerstvením. Na řeku se hodí allround boardy, úzké raceboardy nechte raději doma.

WindSUP, Nechranice

Máte rádi změnu? Zkuste větrnou variantu paddleboardingu. Budete potřebovat dobré oblečení. Milovníci windsupingu si nejlépe zajezdí na větších vodních plochách, na kterých má vítr čas ustálit se. Projeďte se na přehradě Nechranice, která je centrem windsurfingu a windsupingu. Na hladinu pohodlně nasednete na konci písčito-oblázkové pláže v kempu Yacht Club Nechranice. Pláž má pozvolný vstup do vody (GPS 50.356772, 13.398594). Jaký je nejlepší směr větru? Rozhodně západní. V létě vás mile překvapí termika z východu až jihovýchodu. V létě funguje vodní záchranná služba.

Víte, kam vyrazíte na paddleboard? Vyzkoušejte klidně všechny naše tipy. Případně více kam na paddleboard zde.

Přidat komentář