Bydlení

Áčka všude, kam se podíváš – aneb vybíráme ledničku

Také máte pocit, že je dnešní doba přímo posedlá áčky? Čtete si časopis a najednou áčka, zapnete televizi – áčka, otevřete lednici a zase áčka. Zkrátka se vás áčka drží zuby nehty úplně všude. Když se k tomu navíc ještě přidají pluska, máte o zábavu postaráno a za chvíli jste z toho všeho na prášky. Obzvlášť, když jde o výběr správné ledničky, bez které se zkrátka neobejdete.

Seznamte se prosím

Nová kalkulačka je šikovný pomocník, který dokáže snadno a rychle spočítat, která lednička vám uspoří nejvíce energie a vyplatí se jí proto koupit. S kalkulačkou dokonce zjistíte, jaká lednice se vám vyplatí v horizontu příštích 5, 8 nebo 10 let. Bez problémů si tak porovnáte různé druhy ledniček a vyberete si tu nejideálnější z hlediska úspor. Ostatně kdo by nechtěl ušetřit nějakou tu kačku z rodinného rozpočtu nejen teď, ale i v budoucnu.

Porovnání jednotlivých lednic

Kalkulačka používá průměrné hodnoty kupních cen lednic. Nezapomeňte také zohlednit to, jak lednici používáte (často ji otvírám, je umístěná vedle sporáku,..) a jakou cenu elektrické energie nastavil váš dodavatel (PRE, ČEZ atd.).

tabulka-lednice

Nejúspornější ledničky

S ohledem na to, co naši návštěvníci hledají a porovnávají, se nám podařilo sestavit žebříček ledniček, které patří mezi ty nejúspornější. Zaměřili jsme se na kategorie pro rodiny, pro seniory a americké lednice. Pro každou kategorii jsme našli nejúspornější 3 modely.

Pro rodiny (kombinované lednice)

  • HISENSE RB324D4AG2
  • Amica VC 1812 X
  • Amica VC 1812 W

Pro seniory (menší lednice s mrazícím boxem)

  • HISENSE RL120D4AW1
  • CANDY CCTOS482WH
  • Goddess RSC084GS8SS

Americké lednice

  • HISENSE RS670N4AC2
  • HISENSE RS670N4AC1
  • Candy CCMN 7182 W

Princip fungování kalkulačky

Kalkulačka používá průměrnou cenu elektrické energie, kterou Eurostat vyčíslil na 3,84 Kč /KWh pro rok 2016. Pokud víte, jakou cenu máte, tak ji můžete použít. Je skvělé, že můžete pomocí kalkulačky porovnávat až 5 ledniček naráz. Vyberete si ty, které se vám zdají vhodné, přidáte je do kalkulačky a ta už vám spočítá, s kterou lednicí nejvíce uspoříte a jaká bude ta pravá do vaší domácnosti.

Vybíráme z příběhů našich uživatelů:

Zaujal nás příběh Petra, kterému se zhruba před týdnem porouchala lednice, a on se hned pustil do hledání nové na internetu. Vzhledem k tomu, že jeho žena Markéta je těhotná a za chvilku se má narodit malá Karolínka, rozhodli se, že musí ušetřit co nejvíce penízků, aby rodina nijak nestrádala, a s šetřením začnou už teď, při nákupu nové ledničky. Petr si vybral celkem 3 přijatelné lednice, ale vzhledem k tomu, že všechna ta pluska jsou pro něho španělskou vesnicí, neví si rady s tím, jak na tom ty lednice budou, co se týká energetické náročnosti. Naštěstí na Srovname.cz narazil na novou kalkulačku, která mu se všemi těmi plusky dokáže pomoci. Z desítek obchodů vezme průměrnou cenu každé lednice a taky propočítá pravidelné náklady na její provoz. Díky tomu Petr hned ví, se kterou lednicí budou moci s Markétou šetřit ještě i za 10 let.

Pokud chcete opravdu ušetřit a neplatit zbytečné peníze navíc, pak byste měli popřemýšlet, jestli by nebylo záhodno vyměnit i vaši stávající ledničku za novější model i když ještě funguje, zvlášť když máte třeba lednici třídy B.

Jak pracovat s kalkulačkou?

Přidat komentář