Bydlení

Jak zařídit domácí posilovnu a nezruinovat rozpočet – Část 2.

Činky nejsou pro slečinky

cinky

Sada činek by měla být v každé posilovně, i v té domácí.

Pořiďte si tři závaží, které podle vás používáte nejčastěji  – pokud jste kupříkladu žena, bude to asi sada o hmotnosti 1kg, 2kg a 3kg (899 Kč).

Muži ocení o něco těžší závaží, například sadu, která dá dohromady 10kg (800 Kč).

Míč pro udržení stability

gymnastickymic

Buďme k sobě upřímní, nejde o nic jiného, než o trochu větší vyztužený plážový míč. Před lety by se vám za cvičení na něm svalovci vyloženě vysmáli. V těch dobách se totiž posilování soustředilo primárně na to, aby vám narostly co největší “bicáky”. Flexibilita šla stranou. Moderní trenéři mají ale odlišný přístup. A právě proto je míč, vedle činek, nejvyhledávanější součástí nejen domácích posiloven.

Hodně lidí má špatnou rovnováhu a neumí se zpevnit. S míčem můžete posilovat břicho, dělat dřepy, kliky, most – prostě  spoustu různých cviků. A zároveň se učíte udržet stabilitu. Míče nejsou drahé (cca. 180 Kč), snadno se skladují a mohou nahradit lavici při cvičení s činkami.

Ale pozor: vyhněte se těm průhledným, na které můžete narazit v obchodních domech. Nejsou kvalitní a mohly by pod vámi během cvičení prasknout. A způsobit vám tak vážné zranění. Kvalitní míče, které seženete v odborných fitness prodejnách, byly testovány na různou zátěž a lidskou hmotnost.

Rezistenční guma

trx

Není nijak náročná na montáž a přitom dost univerzální. Nejjednodušší verze rezistenční gumy, to je vlastně role elastické pásky, kterou ustřihnete dle potřeby a použijete na místo činek pro jakékoli cvičení, kde je vyžadován lehký až střední odpor. Pokročilejší systémy mají navíc rukojeť a úchyty k přidělání na dveře, nebo třeba na posilovací lavici. Slouží jako levnější verze posilovacího stroje. Procvičíte si hrudník, nohy, ruce i ramenní svaly.

Pro náročnější cvičení je tu několik druhů závěsných systémů. Například TRX (645 ). Popruhy jsou v tomto případě připevněny ke stropu. A vaše tělesná hmotnost se stává tím, co vytváří odpor. Ať tak, nebo tak, rezistenční guma je lehká, skladná, nestojí mnoho a přitom vám poslouží k zhruba 50 až 100 cvikům.

Suma sumárum
Do teď jste utratili cca. 3 579 Kč.

A co to slavné kardio?

Jaký fitness stroj si domů pořídit, abyste to měli komplet a zbytečně neutráceli? O tom si povíme příště…

1. díl – Jak zařídit domácí posilovnu
2. díl – Jak zařídit domácí posilovnu
3. díl – Jak zařídit domácí posilovnu

1 komentář

Přidat komentář