Tipy

9 divných triků, jak umýt vaše auto

1. Vlasový kondicionér pro větší lesk

kondicioner-autoNa tom by nebylo nic divného, kdyby šlo o mytí vlasů. Ale tady jde o auto. Pochybujete? Přesto to zkuste a použijte kondicionér s lanolinem. Spadne vám čelist, až uvidíte tu novotou zářící kapotu. A ještě víc vás překvapí, až zjistíte, že odteď odpuzuje déšť. Není to skvělé?! Je to skvělé!

2. Osvěžení pro vaše skla

cocacolaKdyž po dlouhém období sucha zaprší, zaprášené přední sklo se promění v katastrofu. Skvrn a pruhů špíny se zbavíte tím, že na přední sklo vylijete coca-colu. Normálně jí tam chrstnete. Bublinky v ní obsažené odstraní veškerou špínu. Před tím ale natáhněte podél spodní části skla ručník, abyste ochránili barvu na kapotě.

Po akci zase nezapomeňte nápoj důkladně opláchnout, nebo veškeré vaše čistící úsilí přijde vniveč. Na takovou lepkavou past se totiž nalepí ještě mnohem víc prachu a špíny, než předtím.

3. Protřepat, nemíchat

vodadoodstrikovacePokud potřebujete doplnit tekutinu do ostřikovače, vybrakujte svůj domácí bar a vyrobte si vlastní. V lahvi se šroubovacím víčkem smíchejte 3 šálky vodky (klidně té nejlevnější), 4 šálky vody a 2 čajové lžičky přípravku na mytí nádobí. Zašroubujte, protřepejte, nemíchejte, nalijte do odstřikovačů. Toť vše.

4. Budiž světlo!

svetlometyUdržujte světlomety perfektně vyleštěné pomocí čističe oken a starých punčochových kalhot. Obojí doma určitě máte, takže vás to nebude stát moc peněz.

5. Pro případ nouze

ubrouskyA ještě jeden, respektive dva tipy, jak vyčistit přední sklo. Tentokrát pohotovostní verze. Zkuste vlhčené ubrousky, které dost možná vozíte v přihrádce u spolujezdce. A nebo můžete použít i o něco kontroverznější hygienickou pomůcku, dámskou vložku. Její lepivou stranou sklo krásně vyleštíte. Ale raději dejte pozor, ať vás u toho nevidí soused.

6. DYI čistící přípravek

diyclanerDo 4 litrového kanystru nasypte ¼ hrníčku jedlé sody, ¼ hrníčku přípravku na mytí nádobí a doplňte vodou. Pečlivě protřepte a uložte k pozdějšímu použití. Až nadejte čas mytí auta, znovu kanystr protřepte a nalijte jeden hrnek čistidla do 6 litrů teplé vody. Zamíchejte a váš domácí čistící zázrak je připraven k použití.

7. Jde to i bez vosku

voskSmíchejte 1 hrnek petroleje a 10 litrů vody. Potom roztok rozetřete houbou po autě. Až příště zaprší, dešťová voda se vám po kapotě bude kutálet jako korálky. Sníží se tak pravděpodobnost vzniku rzi.

8. Nebuďte moc nažhavení

stopyodvodyNež se pustíte do mytí auta, nechte ho vychladnout. Na kapotě rozžhavené od motoru nebo přímého slunce můžou v opačném případě zůstat skvrny od mýdla. A to nechcete.

9. A nebuďte ani do větru

jeleniceDalší věc, kterou možná děláte, ale dělat byste neměli, je nechat čerstvě umyté auto volně uschnout, nebo ho sušit jízdou po okolí. Můžete na oplátku získat nevzhledné vodoznaky na karoserii. Raději ho otřete jelenicí, nebo froté ručníkem. Nejdříve se ale ujistěte, že na něm neulpěly nějaké nečistoty, které by mohly poškrábat lak.

1 komentář

Přidat komentář