Nezařazené

Co nezapomenout přidat k zahradnímu nábytku?

Polštáře

Ať už chcete oživit zastaralý zahradní nábytek, pohodlněji si sednout, nebo investovat do elegantního a honosného zahradního “gauče”, tkanina vám dobře poslouží. Právě polštáře mohou ale být nejdražší částí celého nábytku, proto vybírejte pečlivě.

Hledáte: Polštáře a pohovky z barevných akrylových látek, které jsou určeny pro venkovní použití a odolají UV záření, vlhkosti, plísni i vyblednutí. Polyester s UV povlakem rychle schne a je levnější, ale není tak odolný proti blednutí barvy.

Tip odborníka: Nejdelší život svým polštářům zajistíte, když je budete brát pod střechu tak často, jak jen to půjde. Pokud to pro vás není pohodlné, budou polštáře muset být z té nejkvalitnější látky, kterou si můžete dovolit. A ideálně se zipem.

polštáře

Slunečníky

Zahradní slunečníky už dávno nenáleží jen ke stolům. Volně stojící slunečníky, které vám poskytnou stín kdekoli na zahradě, nejen nad jídelním stolem, jsou aktuálně silně v kurzu. Mohou například sloužit jako výrazní solitéři mezi jinak barevně tlumeným a sladěným nábytkem.

Hledáte: Tkaninu odolnou proti UV záření, silný rám, ventilační otvor a pevnou základnu, která udrží slunečník na místě i při větrných dnech.

Tip odborníka: Mějte na paměti bezpečnost, zejména pokud žijete ve větrné oblasti. Například velké konzolové slunečníky by měly mít dva ventilační otvory.

slunečník

Venkovní koberec

Zútulněte své zahradní sezení pomocí koberce, který vydrží přímé slunce i deštivé počasí. Venkovní koberce jsou voděodolné a jen tak se nezašpiní. A pokud se tak přeci jen stane, snadno je vyčistíte. Smetákem, luxem, nebo hadicí.

Hledáte: UV stabilizátory (aby vám koberec na slunci nevybledl), recyklovaný plast

Tip odborníka: Podívejte se na okraje koberce. Měly by být zapošité, aby se časem netřepily.

kobereček

Přidat komentář