Tipy

Chytrá televize neboli SMART TV

Pokud vám nestačí sledování běžných televizních kanálů a chcete něco víc, pořiďte si SMART televizi. Jde o chytrou televizi, která už je o krok dál než běžné LCD nebo LED televizory. Pracuje na principu operačních systémů. Se SMART TV můžete pracovat stejně jako s chytrým telefonem. Jedná se aktuálně o nejpokročilejší druh televize.

Říkáte si, v čem je SMART televize lepší oproti klasické?

  • lehce ji propojíte se svým tabletem nebo smartphonem,
  • kdykoliv máte možnost surfovat na internetu úplně stejně jako na počítači,
  • sami si můžete nainstalovat aplikace, které opravdu využijete,
  • připojení na wifi,
  • přístup k filmotékám a archivům TV stanic.

Základními stavebními kameny SMART TV je internetové připojení a operační systém. Tyto dva parametry rozhodují o tom, jak bude vaše televize rychlá a chytrá.

Smart televize Philips 65PUS6523

Smart televize Philips 65PUS6523

Internetové připojení

Je praktické, pokud má televize integrovaný Wi-Fi modul. Může se ale stát, že toto připojení bude nestabilní a zvláště v případě, pokud na stejném Wi-Fi připojení pracují další spotřebiče ve vaší domácnosti. Pokud preferujete vyšší rychlost a stabilitu internetového připojení, určitě by neměl v příslušenství chybět LAN konektor, který je k tomu určen.

Operační systém

To, jaké aplikace si budete moci nainstalovat, do jakých filmoték budete mít přístup, jak bude vaše SMART TV fungovat, ovlivňuje právě operační systém. Jednotliví výrobci se operačními systémy, které využívají u svých modelů, liší. Mezi standardní aplikace většiny operačních systémů patří Facebook, Twitter, YouTube, zpravodajské portály nebo videotéky.

Zajímavostí u SMART TV je jejich ovládání. Už nepotřebujete klasický tlačítkový ovladač, těm u tohoto typu televizí odzvonilo. Chytrá televize potřebuje chytrý ovladač, který nabídne intuitivní ovládání a usnadní přístup k jednotlivým aplikacím a funkcím. Pokud vám přece jen vyhovuje spíše klávesnice a myš, i ty se dají k televizi díky bluetooth připojit. Nejmodernější typy SMART televizí je možné ovládat i hlasem.

Přidat komentář