Bydlení

8 songů jako stvořených pro uklízení

Uklid a songy k němu

Jen málokdo z nás se z ničeho nic zvedne z pohodlného křesla a začne si pro radost třeba leštit okna. A když se nudíme, těžko půjdeme hned o vysávat podlahu či utírat prach.

K uklízení je totiž potřeba mít motivaci. A také vhodný soundtrack. Tady je pár na songů, které se k úklidu a úklidová náladě hodí perfektně.

The time is now – Moloko

Váš úkol při uklízení: Začít
Kdy jindy než teď? Tohle je super startovací píseň. Odmlouvá se jí hůř než vlastní mámě. Takže do sluchátek s ní a můžete začít s tím prokletým úklidem.

The time is now – zdroj: youtube.com

Another One Bites the Dust – Queen

Váš úkol: Utřít prach
Co se stane, když projdete bytem jenom v ponožkách? Pokud se vám na paty nalepí hrouda bůhvíčeho neidentifikovatelného a není to zapomenutá čokoláda, něco je špatně.

Another One Bites the Dust – zdroj: youtube.com

Já na tom dělám – bratři Ebenové

Váš úkol: Nenechat zbytek úklidu na jindy
Je důležité vědět, že v prokrastinaci nejste sami. Že se to děje i u Ebenů. Takže když už jste začali máte vlastně vyhráno. Ne, že najdete nějaký důvod, proč musíte přestat a nebo že si vzpomenete, že jste dnes vlastně chtěli dělat něco úplně jiného. Plán je plán.

Já na tom dělám – zdroj: youtube.com

Cleaning Out My Closet – Eminem

Váš úkol: Vytřídit skříň
Třeba tentokrát vyhodíte víc, než jednu plonkovou rukavici. Ale ruku na srdce, tohle chce víc času a nálady a rozhodně mnohem víc hudby. To chce celé hory hudby a pak z toho mohou být celé hory vyřazených částí oblečení.

Cleaning Out My Closet – zdroj: youtube.com

Tři čuníci – Jarek Nohavica

Váš úkol: Donutit uklízet i jiné členy domácnosti
Tohle pusťte k úklidu svým dětem. Nebo spolubydlícím. Jestli nezareagují, pusťte to znovu a pak to pusťte hlasitěji a pak znovu….

Tři čuníci – zdroj: youtube.com

Mýdlový princ – Václav Neckář

Váš úkol: Pořádně vytřít podlahy
Vezměte kbelík, napěňte libovolný saponát a hezky: je-dním ta-hem sem a tam. Jestli vás tahle činnost nenaplňuje, poohlédněte se kde se dá koupit robotický mop. To je robotický vysavač, co umí i vytírat podlahy. A vy můžete sedět s písničkou v křesle.

Mýdlový princ – zdroj: youtube.com

Roses – Outcast

Váš úkol: Umýt záchod
Žádný záchod nevoní vždycky po růžích. Ne, kupodivu ani ten váš. Je to asi jedna z činností, které nedělá nikdo rád. Alternativně si můžete pustit Highway to Hell od AC/DC. Ta se hodí taky.

Outkast – zdroj: youtube.com

Washing Dishes – Jack Johnson

Váš úkol: Umýt nádobí
Nejen to, které se nakupilo ve dřezu. I to, co máte u postele, na nočním stolku, v koupelně, za gaučem…jako nic proti. Jen ho prostě umyjte. Ty šťastnější ho „jen“ nastrkají do myčky, kterou před tím museli vyklidit. Ach jo.

Washing Dishes – zdroj: youtube.com

I Can See Clearly Now – Johnny Nash

Váš úkol: Umýt okna
Kdy naposledy jste za okny zahlídli nebe? Aha? Je čas vidět věci jasně. Tedy neřídíme se pravidlem, že dokud přes sklo jde alespoň trochu světla, nepotřebuje umýt. Chceme slunce a to vyžaduje trochu práce.

I Can See Clearly Now – zdroj: youtube.com

Zdroj foto: pixabay.com

Přidat komentář